PODZIEL SIĘ
kobieta na łóżku

W dzisiejszych czasach kobiety bez skrępowania przyznają się do korzystania z usług, jakie świadczą kliniki medycyny estetycznej. Coraz więcej z nich oferuje swoim klientkom laserowe zabiegi leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz obkurczania pochwy.

Niewątpliwie ogromnym obciążeniem dla kobiet, spowodowanym problemem rozluźnionej pochwy, jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Dolegliwość ta polega na mimowolnym wypływaniu moczu poprzez cewkę moczową w momencie wzrostu ciśnienia śródpęcherzowego, wywoływanego poprzez prozaiczne czynności, takie jak kaszel, śmiech czy kichanie. Problem ten nie powinien być przez kobiety bagatelizowany, ponieważ nie leczone nietrzymanie moczu skutkuje znacznym ograniczeniem aktywności fizycznej. W konsekwencji kobiety zmuszone są niejednokrotnie do unikania kontaktów z innymi osobami, co automatycznie skutkuje narastającym poczuciem odosobnienia.

Obecnie kobiety coraz bardziej otwarcie przyznają także, iż po porodzie ich życie seksualne uległo diametralnej zmianie. Problem z rozluźnieniem pochwy stanowi bowiem poważną przeszkodę w kontaktach intymnych. Doznania seksualne partnerów związane są w głównej mierze z odpowiednią stymulacją mechaniczną o ściany pochwy. Zmniejszenie tarcia podczas stosunku przyczynia się do spadku satysfakcji seksualnej, co w konsekwencji wielokrotnie prowadzi także do rozłamu życia intymnego partnerów.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy niewątpliwie skierowany jest także do kobiet w okresie menopauzy, u których z powodu spadku hormonów dochodzi wielokrotnie do zaniku pochwy. Jeszcze niedawno problem związany z luźną pochwą eliminowany był wyłącznie poprzez operację, niosącą za sobą duże ryzyko pojawienia się różnych komplikacji. W związku z tym, iż zabieg chirurgiczny wiązał się z długim okres rekonwalescencji, na który większość kobiet z różnych przyczyn nie mogła sobie pozwolić, problem ten pozostawał nie rozwiązany. Operacja wymagała także znieczulenia, które do dnia dzisiejszego wzbudza wśród Pacjentek niepokój i obawy związane z ewentualnymi powikłaniami.

W chwili obecnej istnieje możliwość poprawienia napięcia tkanek za pomocą nieinwazyjnego zabiegu dokonywanego przy użyciu lasera. Przede wszystkim warto podkreślić fakt, iż zabieg jest dla kobiet absolutnie bezpieczny i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań. Metoda laserowa zapewnia błyskawiczne gojenie tkanek, co pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków. Zastosowanie lasera daje gwarancję przeprowadzenia zabiegu w sposób subtelny, a zarazem niezwykle dokładny. Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia rozciągnięcia tkanek. Zazwyczaj jednak wystarcza wykonanie jednego zabiegu.