PODZIEL SIĘ
Laserowy resurfacing skóry Palomar Lux 2094
Laserowy resurfacing skóry Palomar Lux 2094

Głowica Palomar Lux 294 służy do ablacyjnego resurfacingu skóry  metodą frakcyjną. Dzięki temu zabiegowi przywracana jest skórze gładkość oraz prawidłowe napięcie. Wykonuje się go jednorazowo lub powtarza dwa, trzy razy w zależności od stanu skóry. Zabieg ten jest niezwykle skuteczną metodą usuwania bardzo wyraźnych zmian na skórze negatywnie wpływających na jej wygląd, bez użycia skalpela.

Do tych zmian zaliczamy:

  • Zmarszczki i bruzdy
  • Blizny (w tym potrądzikowe)
  • Zmiany naskórkowe
  • Brodawki, włókniaki, naczyniaki i inne zmiany niezłośliwe
  • Zrogowacenia
  • Nierówności strukturalne.

Zabieg może być wykonywany płycej lub głębiej w zależności od problemu skóry.

W przypadku likwidacji brodawek, włókniaków, naczyniaków i innych zmiany niezłośliwych laserem Lux 2940 tkanka ulega natychmiastowej ablacji (odparowaniu), a naczynia ulegają koagulowaniu. Przy zastosowaniu skalpela rana po zabiegu byłaby większa, co wpływa na większe ryzyko wystąpienia zakażenia. Minimalne krwawienie i rozmiar rany pozabiegowej wpływają na krótszy okres rekonwalescencji i zmniejszają dyskomfort pacjenta.

Światło lasera Er:Yag Palomar Lux 2940 tworzy w skórze mikrokolumny podczas procesu ablacji (odparowania tkanki). Jest to kontrolowane uszkadzanie skóry, przy nienaruszaniu tkanek otaczających. Skóra otrzymuje bardzo silną stymulację do odnowy swojej struktury, a dzięki nieuszkodzonym komórkom dookoła odparowanych kolumn czas rekonwalescencji jest minimalny. Obecność zdrowej tkanki wyzwala błyskawiczną odbudowę skóry. Dzięki temu staje się ona bardziej jędrna, napięta, a zmarszczki i bruzdy zlikwidowane. Pacjenci w trakcie zabiegu odczuwają dyskomfort, który jest jednak zminimalizowany działaniem powierzchniowego preparatu znieczulającego oraz nawiewem chłodzącym lub specjalnymi zimnymi woreczkami.

Jest to zabieg dla każdego, którego skóra uległa zniszczeni wskutek działania promieni słonecznych oraz starzenia się. Dla tych, którzy chcą zlikwidować wszelkie niezłośliwe znamiona na skórze. Zabieg wykonuje jedynie lekarz. Trwa od 30 minut do 1 godziny.

Tuż po zabiegu resurfacingu ablacyjnego laserem Palomar Lux 2940 skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. Z czasem pojawiają się małe zbrązowienia, które w ciągu ok. 2 tygodni samoistnie zanikają. Skórę po zabiegu należy koniecznie chronić wysokimi filtrami o wartości minimum SPF 30, myć i pielęgnować delikatnymi preparatami. Nie można się opalać, korzystać z sauny i basenu (przez minimum 2 tygodnie), wykonywać pilingu i innych zabiegów kosmetycznych.

Rekonwalescencja po ablacyjnym resurfacingu metodą frakcyjną trwa od 3 dni do 1 tygodnia.