Odmładzanie skóry w najmniejszym pixelu

Odmładzanie skóry w najmniejszym pixelu

1197
0
PODZIEL SIĘ

Dr Marcin ZakrzewskiKolejne reklamy kosmetyków odmładzających kuszą nas „nowością”, „spektakularnymi efektami”, „nową generacją” etc. Postanowiliśmy zapytać lekarza dermatologa, jak rzeczywiście sprawa odmładzania skóry wygląda. Dr Marcin Zakrzewski z Kliniki Zakrzewski jako pierwszy w Polsce oferuje swoim pacjentom innowacyjną technologię lasera CO2 – Pixel CO2.

Panie Doktorze, skąd te zmarszczki, skóra „szarzeje się”, jej elastyczność też jakby z wiekiem maleje?

Dr Marcin Zakrzewski, specjalista dermatolog: Niewątpliwie z każdym dniem nie młodniejemy, a skóra jest tego najbardziej widocznym objawem. Jej stan często uzewnętrznia nie tylko naszą metrykę, jest też odbiciem różnorakich nieprawidłowości – źle zbilansowanego odżywiania, nieprzespanych nocy, odzwierciedla także problemy zdrowotne np. hormonalne, naczyniowe. Wszystkie te czynniki wpływają na wygląd skóry, w tym jej strukturę i koloryt. A zmarszczki? Za część z nich odpowiada ożywiona mimika. Pogłębiające się zmarszczki mimiczne to często znak rozpoznawczy związany z naszym temperamentem, usposobieniem czy nawykami. Stąd pojawiające się wokół oczu zmarszczki mogące symbolizować pogodną naturę czy tzw. lwia zmarszczka,  często bardzo głęboka, będąca efektem ściągania brwi, na przykład w chwilach wzburzenia.

zmarszczkiOsobną kategorię stanowią zmarszczki, które pojawiają się z biegiem lat, w efekcie naturalnego procesu starzenia się skóry i związanej z nim utraty elastyczności włókien kolagenowych i obniżonej produkcji naturalnego kwasu hialuronowego. Skutkiem postępowania tych procesów jest widoczne zmniejszenie sprężystości i elastyczności skóry. Oczywiście stworzenie głębokiej zmarszczki to proces długotrwały, ale to trochę jak z tą kroplą, która drąży skałę. Postępuje. Zwłaszcza, jeśli narażamy naszą skórę na działanie czynników przyspieszających przebieg procesów starzenia, takich jak nadmierna ekspozycja na działanie promieniowania słonecznego. Rezultat? Widoczne objawy związane z fotostarzeniem, czyli nie tylko zmarszczki i linie, ale także nieestetyczne przebarwienia.

Czy kosmetyki pozwalają ten proces zatrzymać?
A może nawet cofnąć?

Dr Marcin Zakrzewski: Z całą pewnością odpowiednie natłuszczanie skóry, dostarczanie jej witamin i składników odżywczych, w każdej postaci, jest cenne. Ważne jednak, aby dobrać kosmetyki zgodnie z potrzebami skóry, tu zdecydowanie przydaje się pomoc specjalisty, który wskaże jaki rodzaj odżywiania skóry będzie najlepszy i zgodny z indywidualnymi potrzebami. Warto jednak pamiętać, że kosmetyki to powierzchowne działanie. Możemy je wzmocnić poprzez odpowiednie przygotowanie skóry do dostarczenia składników aktywnych. Aby zagwarantować dotarcie do odpowiedniej warstwy skóry, stosuję metodę pixelową, czyli za pomocą lasera Pixel CO2 doprowadzam do mikrouszkodzeń (mikrokolumn) w strukturze skóry, które oprócz pobudzania naturalnej przebudowy, dają również miejsce na „wtłoczenie” odpowiednich kosmeceutyków. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadziałać głębiej, intensywniej, lepiej.

Mikrokolumny w skórze? Brzmi ciekawie…

Pixel CO2Dr Marcin Zakrzewski: I daje fantastyczne rezultaty, nie tylko w przypadku wspomnianego odmłodzenia skóry, ale także w likwidacji lub spłyceniu zmian takich jak blizny, czy rozstępy. Technologia Pixel CO2 umożliwia skanowanie skóry w polu 7×7 lub 9×9 pixeli. Zmniejsza to zdecydowanie odczuwalność zabiegu, bo moc rozłożona jest na mikropunkty. Technologia Pixel CO2 to też zdecydowanie krótszy okres rekonwalescencji, bo istota zabiegu jest skumulowana w głębszej warstwie skóry, na powierzchni widoczne są dosłownie „pixele”.

Ma to coś wspólnego z tymi komputerowymi „pixelami”?

Dr Marcin Zakrzewski: Oczywiście, obraz komputerowy składa się z pixeli, które im bardziej widoczne, tym bardziej go zniekształcają. Pixel CO2 pozwala uzyskać dobry obraz naszej skóry, poukładać te „pixele” w odpowiedni sposób, w rzeczywistości, nie w świecie wirtualnym. Skóra otrzymuje istotny impuls do odbudowy i odnowy. Zyskuje, oczywiście tylko przysłowiowy, zastrzyk wigoru, co skutkuje napiętą, rozświetloną i wygładzoną cerą. Dokładnie tak jak głosi motto: otrzymujemy nową jakość swojego odbicia w lustrze i znacznie chętniej zaczynamy do niego zerkać.

Rozmawiała: Katarzyna Wasilewska

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.