PODZIEL SIĘ
Stylage z mepiwakainą

Podczas konferencji w Klinice Ambroziak, która odbyła się 4 marca 2019 roku, zaprezentowano nowe wypełniacze Stylage z mepiwakainą – substancją znieczulającą znaną i stosowaną od lat np. w stomatologii. Po raz pierwszy użyto jej w wypełniaczach! Jakie korzyści daje pacjentowi?

Mepiwakaina zastosowana została w dwóch wypełniaczach: Stylage XXL (do dobudowy wolumetrycznej twarzy) i Stylage Special Lips (do ust). Wcześniej preparat Stylage XXL istniał tylko w wersji bez dodatku substancji znieczulającej, natomiast Special Lips – miał też wariant z lidokainą, powszechnie stosowaną już w wypełniaczach. Dr Marcin Ambroziak podkreślił, że pacjenci chętnie wybierają wypełniacze z dodatkiem substancji znieczulającej, zwłaszcza w przypadku zabiegów na tkliwe i wrażliwe miejsca, takie jak usta. I to właśnie ustom poświęcona została główna część konferencji.

Joanna Szendzielorz-Tajak, prezes Lea Vivacy w Polsce, wraz z dr. Marcinem Ambroziakiem, specjalistą dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej, przedstawiła trendy panujące w powiększaniu ust. Dziś zdecydowanie stawiamy na naturalność, choć dr Marcin Ambroziak podkreślił, że zdarzają się pacjentki, które chcą mieć zdecydowanie powiększone usta. Co wtedy? Doktor uwzględnia prośby pacjentki, pod warunkiem że efekt nie robi jej krzywdy. Czyli: usta nadal wyglądają atrakcyjnie, a nie karykaturalnie. Mówiono też o bezpieczeństwie zabiegów na usta – dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego preparatu i miejsca, w którym wykonuje się zabieg (pamiętaj, że zawsze powinien to robić lekarz!). mepiwakaina Stylage

Zalety mepiwakainy

Mepiwakaina należy do amidowych środków miejscowo znieczulających – do tej samej rodziny co lidokaina (obie substancje są powszechnie stosowane w stomatologii). Hamuje odwracalnie przewodnictwo impulsów nerwowych wzdłuż włókien nerwowych poprzez oddziaływanie na transport jonowy przez błonę komórkową. Właściwości farmakodynamiczne i skuteczność tych dwóch substancji są zasadniczo porównywalne, co udowodniono w badaniach klinicznych. Potwierdzono jednak, że mepiwakaina prowadzi do mniejszego rozszerzenia naczyń krwionośnych niż lidokaina. Co więcej, badanie przeprowadzone na 23 zdrowych ochotnikach, którzy otrzymali mepiwakainę w postaci wstrzyknięcia śródskórnego, wykazało działanie wazokonstrykcyjne mepiwakainy (obkurczające naczynia) przy stężeniach równych 0,3% i niższych. Wazokonstrykcyjne właściwości mepiwakainy w preparacie Stylage Special Lips oznaczają mniejsze ryzyko wystąpienia obrzęków, krwiaków i siniaków u pacjenta poddawanego zabiegowi w tak delikatnym obszarze, jakim są usta.

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ