PODZIEL SIĘ
Nowe wypełniacze Excellent

Nowość na rynku medycyny estetycznej. Chroniona patentem formuła, która długo i bezpiecznie utrzymuje się w skórze, idealnie korygując zmarszczki, powiększając usta czy modelując rysy twarzy. To Excellent – innowacyjny trójfazowy wypełniacz.

Kwas hialuronowy eliksirem młodości?

Zawrotna kariera tej substancji rozpoczęła się od medycyny. Kwas hialuronowy (HA) zastosowano w okulistyce, a potem w innych gałęziach medycyny. Dzięki niemu rozkwitła też medycyna estetyczna i kosmetyka. Ten naturalny składnik naszego organizmu znajduje się głównie w skórze właściwej i płynie stawowym.
Na czym polega jego fenomen? Znaczna higroskopijność HA sprawia, że jego cząsteczka może związać wielokrotnie więcej wody niż sama waży. Rezultat? Doskonałe nawilżenie tkanek. Choć codziennie około 30 procent HA ulega rozpadowi, to niedobory są stale uzupełniane. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza. Skóra traci jędrność i młody wygląd. Tworzą się zmarszczki. Kwas hialuronowy trzeba dostarczyć z zewnątrz. Jednym z najskuteczniejszych sposobów poprawy wyglądu jest wypełnianie zmarszczek preparatami opartymi na kwasie hialuronowym, uznanym za najbezpieczniejszą i najdokładniej przebadaną z dotychczas stosowanych substancji. Dzięki najnowszej technologii produkują go szczepy bakterii z rodzaju Streptococus. HA pobudza powstawanie nowych fibroblastów i aktywuje własne fibroblasty do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i nawilżona.

Rodzaje wypełniaczy

Usieciowany kwas hialuronowy to stabilna, plastycznie układająca się w skórze i tkance podskórnej substancja. Pozostaje w niej – w zależności od rodzaju preparatu – ok. 6-18 miesięcy.
Na rynku istnieją dwa rodzaje wypełniaczy: jednofazowe i dwufazowe, powstające w dwóch różnych procesach technologicznych w zakresie sieciowania i tworzenia cząsteczek.
Wypełniacz jednofazowy to miękki żel, z niewielką siłą oddziałujący na tkanki w miejscu podania. Wolno rozkłada się w skórze, co przedłuża efekt zabiegu. Jednak z powodu dużej modyfikacji zwiększa ryzyko powstania niekorzystnych reakcji długoterminowych (1 miesięcy), np. ziarniniaków. Nieestetyczne zgrubienia tworzą się wtedy, gdy organizm uznaje wstrzyknięty produkt za ciało obce. Z kolei wypełniacz dwufazowy jest w niewielkim stopniu zmodyfikowany, przypomina naturalny HA. Jako dość twardy produkt silnie oddziałuje na tkanki w miejscu wstrzyknięcia, stwarzając większe ryzyko powstania siniaków i obrzęków, jednak rzadziej powoduje wystąpienie reakcji długoterminowych (1 miesięcy), np. ziarniniaków.

Rewolucją na rynku medycyny estetycznej jest pierwszy trójfazowy wypełniacz – owoc wieloletnich badań naukowców i innowacyjnych technologii, gwarantujący najwyższą jakość, bezpieczeństwo i trwałość. Wykorzystuje on HA pozyskany z bakterii Streptococcus zooepidemicus (SZ).

Co wyróżnia ten  produkt?

Przede wszystkim najnowocześniejsza technologia i nowatorskie trzyetapowe sieciowanie HA, gdzie każda faza powstaje w innej temperaturze. Zaletą wypełniacza Excellent jest wysoka czystość produktu. Minimalne użycie środków sieciujących i niewielka modyfikacja kwasu hialuronowego sprawia, że przypomina on naturalny kwas hialuronowy występujący w organizmie, podobnie jak w przypadku wypełniaczy dwufazowych. Ze względu na budowę, czyli kuliste cząstki o gładkiej wierzchni, zamiast nieregularnych cząstek o ostrych krawędziach, zapewnia maksymalną biozgodność. Natomiast dzięki zastosowaniu techniki homogenizacji, Excellent przypomina swoją budową i właściwościami wypełniacz jednofazowy – miękki, sprężysty, „nieinwazyjnie” działający na tkanki w miejscu wstrzyknięcia. Trudno jednak przeceniać to co najważniejsze: niemal całkowite wyeliminowanie negatywnych krótko- i długoterminowych reakcji produktu na skórę i tkanki. Ten „przyjazny” produkt idealnie współgra ze skórą, nie wywołując w niej reakcji w postaci zaczerwienienia, czy obrzęku.
Ze względu na unikalne sieciowanie i technologię produkcji, wypełniacz Excellent powoli i równomiernie ulega degradacji, długo utrzymując się w tkankach, porównywalnie do istniejących na rynku produktów jedno i dwufazowych.
Skąd pomysł na ten produkt? Z inspiracji szwedzką naturą i designem, w którym liczy się minimalizm i prostota formy. Efektem połączenia natury z najnowszą wiedzą biotechnologiczną jest „czysta” doskonałość – Excellent.

Zalety wypełniacza Excellent

  • zapewnia naturalny wygląd skóry po zabiegu,
  • przypomina naturalny kwas hialuronowy obecny w organizmie,
  • zmniejsza do minimum ryzyko reakcji krótkoterminowych (np. zaczerwienienie, obrzęk) oraz powstania długoterminowych efektów niepożądanych, np. ziarniniaków,
  • ma spójną konsystencję i jako produkt typu implant dobrze umiejscawia się w skórze, dając optymalny efekt wypełnienia, bez ryzyka przemieszczania się,
  • wiążąc odpowiednią ilość wody z otaczających tkanek, dobrze nawilża skórę,
  • dzięki trójfazowemu sieciowaniu, długo utrzymuje się w skórze.