PODZIEL SIĘ
dr Ignaciuk

W obliczu gwałtownego i radykalnego przyrostu zakażeń Covid-19 pojawiają się nowe i skuteczne metody zwiększania bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego w gabinetach medycyny estetycznej. Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, dr Andrzej Ignaciuk, jako pierwszy w Polsce wdrożył całkowicie rewolucyjną metodę ochronną w swoim gabinecie – powłokę Titan Solid. 

Ostatnie dni przynoszą coraz bardziej niepokojące informacje na temat przyrostów liczby zakażeń Covid-19. Dane napływające z Ministerstwa Zdrowia bez wątpienia mogą budzić obawy. Z drugiej jednak strony, wszyscy pragniemy normalnie funkcjonować w tej zmieniającej się rzeczywistości – korzystać z usług, do których przywykliśmy i które na stałe zagościły w naszych kalendarzach. Szczególnie w przypadku gabinetów medycyny estetycznej, gabinetów kosmetologicznych i kosmetycznych, zakładów fryzjerskich – gdzie (niebędąca koniecznością) potrzeba skorzystania z usług od kilku miesięcy ściera się z obawami o bezpieczeństwo – znalezienie najskuteczniejszych metod ochrony pacjentów i pracowników wydaje się być kluczowe.

dr Andrzej IgnaciukDoktor Andrzej ignaciuk, prezes PTMEiAA, a jednocześnie wlaściciel gabinetu znajdującego się w samym sercu Warszawy, wdrożył jako pierwszy w Polsce całkowicie rewolucyjną metodę zabezpieczeń – powłokę Titan Solid. – Posiadająca międzynarodowe certyfikaty powłoka działa wykorzystując mechanizm fotokatalizy. Oznacza to, że pod wpływem światła słonecznego lub sztucznego na bieżąco dezaktywuje funkcjonowanie wirusów i bakterii tym samym eliminując zagrożenie, które generują – tłumaczy dr Ignaciuk.

W gabinecie na warszawskim Mokotowie powłoką Titan Solid pokryte zostały wszystkie powierzchnie, na których może potencjalnie osiadać wirus – od ścian i sufitów, poprzez miejsca styku, takie jak klamki i kontakty, aż po biurka, krzesła i cały sprzęt. – Jesteśmy pierwszym gabinetem medycyny estetycznej, który zdecydował się na tego rodzaju zabezpieczenie i postanowiliśmy wykonać je od razu kompleksowo, na całym terenie placówki, ponieważ bezpieczeństwo naszych pacjentów i personelu to dla nas kwestia bezwzględnie priorytetowa – dodaje doktor. Oczywiście zastosowaniu innowacyjnych metod zachowania bezpieczeństwa towarzyszą klasyczne, wprowadzone kilka miesięcy temu zasady reżimu sanitarnego.