PODZIEL SIĘ
twarz kobiety
Katarzyna Mikołajczyk, Crystal Aesthetic
Katarzyna Mikołajczyk, Crystal Aesthetic

Coraz więcej lekarzy szkoli się w implantacji rozpuszczalnych nici liftingujących i rewitalizujących. O rynku nici rozmawiamy z Katarzyną Mikołajczyk, właścicielką firmy Crystal Aesthetic, dystrybutora nici PDO, PLLA i PCLA (www.szkolenia-crystalaesthetic.pl)

Skąd rosnąca popularność nici?

– Nici są niszowym produktem, jednakże coraz częściej lekarze pytają o szkolenia, aby poszerzyć swoje portfolio zabiegowe. Większość lekarzy medycyny estetycznej wykonuje zabiegi z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego, ale to nici liftingujące poprawiają wygląd bez nadawania objętości, a zastosowane w połączeniu z kwasem hialuronowym dają spektakularne efekty odmłodzenia. Innowacyjne nici Secret Illusion dają natychmiastowy efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego jednocześnie nie będąc inwazyjnym zabiegiem. Prawidłowo zaimplantowane nici nie pozostawiają na skórze blizn oraz zrostów.

Jakie nici znajdują się w ofercie Crystal Aesthetic?

– Nasze produkty wyróżnia przede wszystkim najwyższa jakość. Mamy w ofercie nici z aż trzech rodzajów materiałów: PDO, PLLA oraz PCLA. Nici PDO są wykonane z polidioksanonu – biokompatybilnej, rozpuszczalnej substancji od lat wykorzystywanej w chirurgii, która pobudza neokolagenezę w tkankach. Nici PLLA są wykonane z kwasu polimlekowego, który jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu. Ma również bardzo silne działanie rewitalizujące – stymuluje proces odnowy elastyny oraz kolagenu. Wskazaniem do zabiegu z użyciem nici PLLA jest pojawienie się zmarszczek, utrata jędrności i gęstości skóry. Co odróżnia nici PLLA od nici PDO, to zdecydowanie dłuższe działanie (skóra jest stymulowana do 18 miesięcy) i bardziej spektakularny efekt. W ofercie mamy też nici PCLA – to połącznie kwasu polimlekowego oraz polikaploraktonu, który rozpuszcza się wolniej w tkance – aż do 24 miesięcy. W związku z tym czas działania tych nici jest dużo dłuższy od PDO i PLLA.
nici Secret Illusion
Zabieg z nićmi Secret Illusion – efekty przed/po

Komu polecane są nici liftingujące?

– Nici liftingujące polecane są osobom, które chcą poprawić owal swojej twarzy. Możemy podciągnąć nimi wiotką i opadającą skórę np. na policzkach lub unieść tzw. chomiki. Sprawdzą się też w przypadku opadającej powieki, podwójnego podbródka oraz liftingu szyi. Ważne jest to, aby zabieg był wykonany przy użyciu dobrych produktów przez dobrego specjalistę – lekarza medycyny estetycznej, który w odpowiedni sposób przygotuje skórę do zabiegu oraz użyje odpowiedniej ilości nici – im więcej nici zostanie podanych, tym efekt będzie dłuższy i bardziej spektakularny.

nici Crystal AestheticA nici rewitalizujące?

– Zabieg nićmi rewitalizującymi dedykowany jest pacjentom, których skóra wymaga rewitalizacji, napięcia oraz zagęszczenia. Nici świetnie sprawdzają się rewitalizacji okolicy oka u osób z przeciwskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Możemy je również implantować w przypadku podwójnego podbródka, zmarszczek na szyi, dekolcie.

Czy nici można łączyć z innymi metodami?

– W przypadku nici liftingujących najlepiej jest zawsze najpierw przygotować skórę do zabiegu. Możemy zastosować terapię łączoną, czyli kwas hialuronowy plus nici. W pierwszej kolejności należy wypełnić wszystkie ubytki w tkankach. Zagęścić i zrewitalizować skórę np. przy użyciu nici gładkich. Kolejnym etapem terapii jest implantacja nici haczykowych, które uniosą tkanki i dadzą efekt mocnego liftingu. Nici można zastosować we wszystkich partiach twarzy. Można również łączyć nici z toksyna botulinową.

Jak znaleźć dobrego specjalistę, który wykona zabieg?

Na pewno implantacja nici wymaga dużej wiedzy i umiejętności, dlatego warto skorzystać z zabiegu u osoby doświadczonej. Warto zwrócić uwagę na opinie w mediach społecznościowych, ale te jawne, nie anonimowe. Pamiętajmy również o sprawdzenie, na jakich produktach pracuje dany specjalista.

nici Crystal AestheticZa co lekarze cenią nici Crystal Aesthetic?

– Lekarze są zadowoleni z pracy na naszych niciach, ponieważ wyróżniamy się od innych nićmi całkowicie schowanymi w kaniulach, które ułatwiają implantację oraz skracają czas pracy. Zabieg jest mniej traumatyczny dla pacjenta. Nici tłoczone Secret Illusion są dwa razy mocniejsze od tradycyjnych nici haczykowych, co zapewnia bardziej spektakularne efekty. Poza tym, jako dystrybutor, ogromną wagę przykładamy do poziomu obsługi klienta. Nasz zespół składa się z osób, które mają bogate doświadczenie we współpracy ze środowiskiem lekarskim, w tym w branży medycyny estetycznej. Zależy nam, żeby nasi klienci traktowali nas jako swoich partnerów i doradców, zawsze mogli liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Uważam, że tylko taki model współpracy może przynieść korzyść w rozwoju biznesów naszych partnerów, a przy okazji naszego.

Dziękujemy za rozmowę.

Więcej:

www.szkolenia-crystalaesthetic.pl
www.facebook.com/Crystal-Aesthetic-nici-PDO-i-PLLA-122332848379672/
ul. Dworcowa 8, Michałowice

Logo Crystal

 

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.