PODZIEL SIĘ

Neauvia Organic to pierwsza na świecie linia wypełniaczy tak bliskich naturze. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii opracowano preparaty o niespotykanej dotąd czystości i wydajności. Substancją wykorzystaną w produkcji wypełniaczy Neauvia Organic jest najczystsza znana forma kwasu hialuronowego, pozyskiwana z Bacillus subtilic – nieszkodliwej dla człowieka bakterii, wydzielającej HA w procesie opartym na wykorzystaniu wody.

Preparaty z kwasem hialuronowym (HA) swoją popularność zawdzięczają dobrym efektom, niskiej inwazyjności oraz bezpieczeństwu stosowania. Istnieją jednak rzadkie przypadki, że organizm pacjenta reaguje na nie niezgodnie z oczekiwaniami.

Dlaczego tak się dzieje?

Substancja umieszczona w ampułce wypełniacza to oprócz kwasu hialuronowego woda, czynnik sieciujący oraz, niestety, zanieczyszczenia. Powstają one jako skutek uboczny ekstrakcji. Obecnie najpopularniejsze źródło HA to laboratoryjne szczepy bakterii Streptococus. Pozyskiwanie z nich cennego kwasu wymaga naruszenia błony bakterii i zastosowania rozpuszczalników. Zanieczyszczenia obecne w końcowym produkcie to właśnie resztki bakteryjne i rozpuszczalnikowe. Pomimo kilkukrotnego oczyszczania dzisiejsza technologia nie jest w stanie do końca ich wyeliminować. W gamie produktów Neauvia Organic kwas hialuronowy pochodzi od bakterii Bacillus Subtilis.

Czym jest Bacillus Subtilis i gdzie występuje?

Bacillus subtilis (inaczej zwana laseczką sienną) występuje pospolicie, zwłaszcza w glebie. Rozkłada związki pochodzenia roślinnego, cechuje się odpornością na zmienne warunki środowiska. Przeprowadzone badania dowiodły, że laseczka sienna nie ma zdolności kolonizowania organizmów ludzkich i zwierzęcych. W przemyśle biotechnologicznym znajduje zastosowanie w produkcji enzymów, antybiotyków, antybiotyków peptydowych czy chemikaliów.

Niepodważalne zalety tak pozyskiwanej substancji to:
  • Ultraczystość
  • Wysokie bezpieczeństwo stosowania
  • Jednakowa masa molekularna
  • Możliwość zastosowania wysokiej koncentracji HA

Do oferty Neauvia Organic dołączył nowy, organiczny produkt:

NEAUVIA ORGANIC RHEOLOGY

Neauvia Organic Rheology

Dlaczego Rheology?

Reologia to nauka, która między innymi zajmuje się badaniami nad kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy doskonale wpływa na uwodnienie skóry, błon śluzowych oraz innych tkanek zarówno w stanach fizjologicznych jak i podczas procesów zapalnych. Jego cenne właściwości reologiczne (lepkość, plastyczność, sprężystość) i wiskoelastyczne (elastyczny, uwodniony żel o cechach cieczy jak i ciała stałego) wynikają ze specyficznej budowy cząsteczkowej. Endogenny kwas hialuronowy występuje nieomal we wszystkich tkankach człowieka. Wraz z elastyną i kolagenem tworzy podstawę tkanki łącznej. Dzięki zdolności do tworzenia plastycznego żelu umożliwia szybką dyfuzję związków rozpuszczalnych w wodzie i ich migrację w przestrzenie międzykomórkowe. Ma to ogromne znaczenie dla rozwijających się tkanek jak i procesów naprawczych.

Reologia i Neauvia Organic

W nowym produkcie linii Neauvia wykorzystano szczególną właściwość łączenia wody z zawartymi w niej substancjami biologicznie aktywnymi (aminokwasami, substancjami odżywczymi komórek wchodzącymi w skład bariery skórnej i pełniącymi rolę buforów utrzymujących prawidłowe pH skóry). Aminokwasy biorą również udział w utrzymaniu równowagi biochemicznej i enzymatycznej skóry. Są włączane jako komórkowe substancje pobudzające fibroblasty do tworzenia kolagenu. Ze względu na małą masę cząsteczkową są natychmiast wbudowywane w cytoplazmę komórkową i przyswajane w całości.

Co zawiera Neauvia Organic Rheology?

Zawiera 22 mg/ml kwasu hialuronowego pochodzącego z bakterii Bacillus Subtilis oraz jest usieciowany polimerem PEG. Oprócz kwasu hialuronowego zawiera aminokwasy – glicynę i l-prolinę – które są głównymi składnikami kolagenu.

Zalety Neauvia Organic Rheology

  • Brak efektu maski – twarz wygląda cały czas naturalnie, nawet w bardzo dynamicznych obszarach twarzy
  • Produkt jest niewyczuwalny i niezauważalnym po zaaplikowaniu
  • Właściwości sprężyste produktu dobrze sprawdzają się w obszarach narażonych na szczególny ucisk (policzki podczas snu) – brak powstawania guzków za skutek przemieszczania się preparatu
  • Dodatek dwóch aminokwasów cysteiny i L-proliny, będących głównym składnikiem kolagenu, powoduje, że otrzymany efekt estetyczny jest długotrwały a jakość skóry i jej nawilżenie zdecydowanie lepsza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ