WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

nawilżanie ust

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Usta z wiekiem stają się coraz bardziej przesuszone, tracą jędrność i świeżość. Z pomocą przychodzą preparaty kwasu hialuronowego, które niekoniecznie muszą być stosowane do powiększania ust. Odpowiednio dobrane służą ich rewitalizacji, nawilżeniu, odświeżeniu bez dodawania dużej objętości. Sprawiają, że usta przestają pierzchnąć i są zawsze głęboko nawilżone!

Podanie kwasu hialuronowego w usta nie tylko ma na celu korekcję ich kształtu lub powiększenie. Odrobina kwasu hialuronowego (najlepiej o dużej plastyczności i niewielkim usieciowaniu) podziała na nie jak mezoterapia – rewitalizując je i intensywnie nawilżając, niczym „balsam od środka”. 

Wskazania

Spierzchnięte i wysuszone usta. Zwłaszcza w trakcie zimy, gdy ich kondycja pogarsza się  pod wpływem działania silnego wiatru, niskiej temperatury czy ogrzewania.

Na czym polega zabieg?

Usta są bardzo wrażliwym obszarem, więc przed iniekcją powinny być miejscowo znieczulone kremem lub zastrzykiem stomatologicznym. Pozwala to na przeprowadzenie zabiegu w sposób zupełnie bezbolesny. Następnie cienką igłą lub kaniulą wprowadza się w nie preparat kwasu hialuronowego. Na koniec lekarz masuje usta, aby preparat dobrze się ułożył.

Ile trwa zabieg?

Zazwyczaj około 10-15 minut.

Efekty zabiegu

Usta są natychmiastowo i długotrwale nawilżone. Stają się jędrniejsze, a kolor czerwieni wargowej jest intensywniejszy. Wiele osób mówi, że po takim zabiegu nie musiało stosować balsamów nawilżających na usta. Efekt utrzymuje się do 6-9 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Zaraz po zabiegu usta mogą być odrętwiałe z powodu znieczulenia (w wypadku zastrzyku) oraz opuchnięte po nakłuwaniu. Objawy te powinny minąć w ciągu kilku godzin, maksymalnie do doby. Do pełnego wygojenia unikaj malowania ust, możesz smarować je kremem łagodzącym i regenerującym.

Przeciwwskazania

Nie wolno poddawać się zabiegowi, będąc w ciąży lub karmiąc dziecko ani cierpiąc na choroby nowotworowej. O wszelkich przyjmowanych lekach powinno się poinformować lekarza. Zabieg nie jest wskazany również wtedy, gdy pacjent posiada podrażnienia skóry lub przyjmuje lekki przeciwzakrzepowe. Przed zabiegiem należ poinformować lekarza o przyjmowanych lekach oraz o alergii.

Średnia cena

Zazwyczaj do zabiegu jest wykorzystywany 1 ml „wypełniacza”. Cena: ok. 700-800 złotych.

Autor: Anna Kaczorowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 6

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.