PODZIEL SIĘ

Kosmetyki ekologiczne, czyli wytwarzane ze składników, które pozyskiwane są z upraw pozbawionych sztucznych nawozów i innych zanieczyszczeń, są z pewnością jednym z najlepszych rozwiązań dla naszej skóry. Chyba każda kobieta zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest dobrać odpowiedni kosmetyk do potrzeb swojej skóry. Niektóre nas uczulają, inne powodują podrażnienia, jeszcze inne niedostatecznie nawilżają lub nie rozwiązują problemów naszej skóry. W przypadku kosmetyków ekologicznych zwykle nie ma tego problemu, owszem istnieje kilka naturalnych alergenów, na które należy uważać, szczególnie jeśli wykorzystujemy je po raz pierwszy, jednak najczęściej ich działanie na naszą skórę jest zdecydowanie bardziej korzystne.

Czy istnieją kosmetyki idealne dla każdego?

Nie powinniśmy patrzeć na produkty kosmetyczne pod kontem ich uniwersalności bo ona nie istnieje. Owszem wiele np. kremów ekologicznych da pozytywne rezultaty na większości cer, jednak może się okazać, że w kilku przypadkach nie rozwiązuje wszystkich ich problemów. Dobór odpowiedniego produktu powinien więc być przeprowadzony indywidualnie. Po pierwsze zastanówmy się, jak zachowuje się nasza skóra w określonych sytuacjach – czy pojawia się nadmiar sebum, czy się przesusza, czy doskwierają nam wypryski, a może już pojawiły się pierwsze zmarszczki. Gdy określimy, co jest jej potrzebne do prawidłowego funkcjonowania i lepszego wyglądu, sprawdźmy, jakie działanie mają poszczególne kosmetyki jakie rozważaliśmy. Dodatkowo sprawdźmy, jak prawidłowo czytać skład kosmetyków i wybierzmy mądrze to, co dla nas najlepsze.

Kosmetyki z najwyższej półki

Na rynku jest obecnie wiele produktów, które prezentują się jako naturalne czy ekologiczne, a nawet wegańskie. Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie każde z tych pojęć oznacza to samo, w związku z tym niekoniecznie w każdym z nich znajdziemy dokładnie to, czego obecnie szukamy. Z pewnością za wzór do naśladowania w tej dziedzinie można uznać markę FEMI, która działa na rynku kosmetyków ekologicznych od niemal 30 lat. Wytwarza ona kosmetyki wegańskie, a więc tworzone są one jedynie z ekologicznych składników pochodzenia roślinnego. Znajdujemy w nich ogromne bogactwo fantastycznych składników aktywnych, które pielęgnują, regenerują i odżywiają naszą skórę. Dzięki temu doprowadzamy również do znacznego spowolnienia procesów jej starzenia się.

Konsumenci sięgając po produkty ekologiczne, stawiają im duże wymagania i wiele od nich oczekują. W przypadku tych pochodzących od FEMI z pewnością się nie zawiodą. Kosmetyki tej marki wpisują się idealnie w oczekiwania osób najbardziej wymagających. Stąd stale powiększające się grono stałych klientów, którzy chętnie powracają po kolejne produkty komponowane z pasją przez Hannę Łopuchow. Ostatnim hitem są naturalne olejki eteryczne.

Pochodzenie składników

W produktach ekologicznych najważniejsze jest pochodzenie poszczególnych składników. Każdy z nich musi być produkowany przez certyfikowanych dostawców, którzy spełniają odpowiednie normy i nie stosują sztucznych nawozów. FEMI ze swoimi dostawcami współpracuje od lat, i wszystkie składniki są zawsze najwyższej jakości, dzięki czemu również pozyskiwane z nich składniki aktywne w wyjątkowy sposób wpływają na skórę.

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.