PODZIEL SIĘ
ketonal

Nagły i dokuczliwy ból na ogół pojawia się niespodziewanie i potrafi całkowicie wyłączyć z normalnego funkcjonowania. Często jest to sygnał, że w naszym ciele dzieje się coś niepokojącego, dlatego też nie należy go bagatelizować. Doraźnie, aby pozbyć się lub zminimalizować ból, na ogół przyjmuje się leki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty. Na co można stosować lek Ketonal?

Mechanizm działania bólu

Ból jest bardzo powszechnym zjawiskiem bez względu na wiek i płeć. Kiedy boli ząb, głowa, czy też mięśnie, codziennie obowiązki zawodowe i rodzinne urastają do rangi niewykonalnych. W większości przypadków mamy do czynienia z bólem receptorowym. Na skutek podrażnienia receptorów, impuls nerwowy niosący informację o bólu wędruje do mózgu do obszaru odpowiedzialnego za jego odbiór. Wzmocnienie odczuwania bólu jest warunkowane przez substancje zwane prostaglandynami, które produkowane są w miejscu powstawania tej dokuczliwej dolegliwości. Jednym ze sposobów niwelowania bólu są niesteroidowe leki przeciwzapalne (więcej informacji na temat jednego z nich można znaleźć na stronie: https://www.ketonal.pl/ketonal-active).

Najczęściej napady bólowe są krótkotrwałe i przechodzą samoistnie. Nie mniej jednak każdy z nich jest ważną informacją o tym, że w którymś z narządów doszło do pewnego upośledzenia. W związku z tym, jeśli taki stan jest przewlekły, sam ból bardzo intensywny i towarzyszą mu inne, niepokojące objawy, konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który zleci wykonanie dodatkowych badań.

Chroniczny ból może powodować także inne objawy, w tym zmęczenie, rozdrażnienie, brak apetytu, senność i spowolnienie ruchowe. Zdarzają się również nudności i wymioty. W skrócie – osoba doświadczająca bólu traci całą radość życia.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne – czym są?

Najpowszechniejszą metodą na pozbycie się lub zminimalizowanie bólu jest przyjęcie środka przeciwbólowego. Do szerokiej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) zalicza się m.in. keotoprofen, naproksen, ibuprofen czy diklofenak. Mimo że są one dostępne bez recepty, to należy pamiętać, że nie wolno ich przyjmować powyżej czasu wskazanego w dołączonej do opakowania ulotce. Szczególną ostrożność warto zachować przy dysfunkcjach układu pokarmowego, w tym wrzodach, a także schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Zbyt długie przyjmowanie leków NLPZ może powodować krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforację żołądka.

Na jaki ból stosować Ketonal?

Ketonal Active zawiera w składzie najwyższą dawkę ketoprofenu dostępną na rynku. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Kapsułki mogą przyjmować osoby dorosłe i młodzież od 15. roku życia. Wykazują skuteczne działanie na ból:

  • głowy,
  • zęba,
  • bóle urazowe (nadwyrężenia, zwichnięcia),
  • menstruacyjne,
  • mięśni,
  • kości i stawów.

Leku Ketonal Active nie wolno przyjmować dłużej niż 5 dni i zawsze zgodnie z maksymalnymi dziennymi dawkami, które opisane zostały w ulotce dołączonej do opakowania.

Artykuł partnera

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.