PODZIEL SIĘ
Maszyna do karboksyterapi

Ten prosty zabieg zdobywa coraz większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej. Jest bezpieczny, prosty i daje szybki efekt poprawy wyglądu i odmłodzenia. O jego zaletach mówi dr Aleksandra Samborska, lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aleksandra Samborska
Nasz ekspert: dr Aleksandra Samborska, stomatolog i lekarz
medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i AntiAging. Specjalizuje się w nowatorskich technikach nieoperacyjnego liftingu z wykorzystaniem nici, w terapiach łączonych z wykorzystaniem nici oraz wypełniaczy, a także łączonej terapii cellulitu z wykorzystaniem fali akustycznej i fali wibracyjnej.
Interesuje się też chemią i recepturą kosmetyczną.

Jak działa CO2 w skórze?

Karboksyterapia to terapia polegająca na aplikacji podskórnie lub śródskórnie medycznego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny, niepalny gaz, który po raz pierwszy został zastosowany w medycynie w latach trzydziestych dwudziestego wieku przez francuskich kardiologów z uzdrowiska Rorat w leczeniu niewydolności żylnej. Zabieg polegał na kąpieli w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla. Lekarze, stosując dwutlenek węgla przy takich schorzeniach, jak miażdżyca czy cukrzycowe owrzodzenia, dostrzegli, że gaz podawany pod skórę przy okazji poprawia jej stan i wygląd. Pierwszy zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem dwutlenku węgla został wykonany w Brazylii ponad 5 lat temu.

Podanie CO2 prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie zwiększenia przepływu krwi, lepszego odżywienia i dotlenienia obszaru objętego zabiegiem.

Pod wpływem gazu CO2, tkanki ulegają rozwarstwieniu, wytwarza się kontrolowany stan zapalny, co w rezultacie prowadzi do produkcji kolagenu. Następuje całkowita przebudowa skóry.

– Kuracja dwutlenkiem węgla jest całkowicie bezpieczna, ponieważ jest on produkowany w organizmie ludzkim podczas oddychania i spalania tkankowego, a wydalany przez płuca, co oznacza, że jest stale obecny w organizmie – podkreśla dr Aleksandra Samborska. – Sam zabieg karboksyterapii jest łatwy i szybki, a ściśle określone dawki dwutlenku węgla podczas każdej iniekcji zapewniają bezpieczeństwo i kontrolę. Brak jest jakichkolwiek efektów ubocznych (możliwe drobne siniaki), co pozwala natychmiast wrócić do codziennych obowiązków.

Maszyna do karboksyterapi

Zastosowanie karboksyterapii

W medycynie estetycznej stosuje się ją w przypadku:

• zlokalizowanej tkanki tłuszczowej
• cellulitu
• opadających powiek
• cieni pod oczami
• zmarszczek skóry twarzy, dekoltu, szyi
• braku elastyczności skóry
• zwiotczeniu skóry po ciąży
• rozstępów
• łysienia i wypadania włosów

Aby uzyskać widoczne efekty, wymaga się wykonania serii minimum 10 zabiegów w odstępach 7 dni. Zabiegi podtrzymujące powinny być wykonywane raz na miesiąc lub trzy miesiące w zależności od złożoności problemu. W przypadku rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na efekty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni. Przy cieniach pod oczami efekt jest nieomal natychmiastowy.

Polecamy!