Mezoterapia próżniowa wieloigłowa VITAL INJECTOR 2

1010
0
PODZIEL SIĘ

Joanna ŚwierczekMezoterapia próżniowa wieloigłowa to szybka i mało inwazyjna metoda rewitalizacji skóry przy wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia, które pozwala precyzyjnie podawać mikrodawki kwasu hialuronowego usieciowanego, osocza bogatopłytkowego, hydraboosterów, koktajli witamin i innych preparatów do mezoterapii. W VITAL INJECTOR 2 zastosowano specjalny system próżniowy, który redukuje ból i zmniejsza ryzyko pojawienia się siniaczków. Na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie efekty daje? Wyjaśnia ekspert – Joanna Świerczek, trener w firmie Point Aesthetics, właścicielka Sensei Beauty Institute w Bielsku-Białej.

Jak dokładnie działa VITAL INJECTOR 2? Jakie korzyści daje?

– Jest to innowacyjne urządzenie medyczne do rewitalizacji skóry, które posiada Certyfikat CE Medyczny świadczący o bezpieczeństwie i skuteczności VITAL INJECTOR 2. Wykorzystuje ono próżniową mezoterapię wieloigłową. Co to oznacza? Pięcioigłowa lub dziewięcioigłowa końcówka pozwala niezwykle precyzyjnie deponować preparat do skóry – blokada przepływu zwrotnego, osłona bezpieczeństwa i jednorazowy wymienny filtr gwarantują 100% bezpieczeństwo i higienę zabiegów. System zapewnia iniekcję w równych odległościach, za każdym razem na tę samą, określoną przez nas głębokość. Daje to korzyści praktycznie nieosiągalne przy klasycznej „ręcznej” mezoterapii – m.in. nie ma tutaj utraty preparatu (oszczędność!) i można bardzo precyzyjnie deponować nawet bardzo małe dawki, które są zawsze identyczne i równomiernie rozłożone. W obrębie twarzy zwykle wykonuje się około 1000 mikronakłuć – nawet najbardziej wprawnej ręce trudno jest zrobić je w tak precyzyjny sposób jak przy wykorzystaniu tego właśnie urządzenia. W VITAL INJECTOR 2 zastosowano system vacuum, który delikatnie unosi skórę, wyrównuje jej powierzchnię, odciąża okolice naczyń oraz zakończeń nerwowych, zapewniając brak bólu i siniaczków. Przed zabiegiem nie trzeba stosować kremu znieczulającego! Zabieg jest komfortowy nawet w tak delikatnych obszarach, jak okolica oczu, szyja, dekolt czy miejsca objęte cellulitem. Trwa ok. 30-60 minut.

Vital InjectorJakie preparaty można podawać za pomocą VITAL INJECTOR 2?

– Warto podkreślić, że urządzenie pozwala podawać w głąb skóry preparaty o różnej wiskoelastyczności. Może to być nawet sieciowany kwas hialuronowy. W zabiegach na twarz świetnie sprawdza się tzw. skinbooster, który silnie rewitalizuje skórę, a efekty są widoczne od razu. Urządzenie może też być stosowane do iniekcji osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z krwi pacjenta, atelokolagenu, koktajli witaminowych czy peptydowych. VITAL INJECTOR 2 sprawdza się nie tylko w rewitalizacji twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, ale też w redukcji cellulitu czy leczeniu łysienia za pomocą odpowiednio dobranych preparatów. Warto też zwrócić uwagę na to, że już samo mikronakłuwanie stymuluje skórę do przebudowy i regeneracji na zasadzie mechanicznego mikrourazu.

Vital InjectorJak wygląda popularny zabieg Hydro Liftingu?

– Jest to zabieg z zastosowaniem Skin Boostera na bazie sieciowanego kwasu hialuronowego, który podajemy w mikrodawkach w płytkie warstwy skóry właściwej. Cera staje się nawilżona i ładnie napięta już po pierwszym zabiegu. Na pożądany efekt trzeba jednak poczekać około 2 tygodnie, aby zdeponowany kwas hialuronowy usieciowany związał wodę w skórze. Dla pełnej rewitalizacji zaleca się wykonać 3 zabiegi, powtarzane co miesiąc. Rezultatem jest znaczące spłycenie zmarszczek, nawilżenie i ujędrnienie skóry, wygładzenie tekstury, nadanie jej promiennego blasku. Jednym słowem: cała twarz wygląda młodziej i bardziej świeżo! Zabieg polecany jest też jako profilaktyka przeciwstarzeniowa dla młodszych osób. Lubią go też mężczyźni, ponieważ jest bezbolesny, skuteczny i nie zostawia śladów. Dodatkowo często poprzedzam mezoterapię VITAL INJECTOR 2 peelingiem wodorowym za pomocą urządzenia Hydra Touch H2, w ten sposób przygotowując skórę do mezoterapii i potęgując efekt rewitalizacji. Takie połączenie szczególnie polecam osobom ze skórą zanieczyszczoną i narażoną na działanie smogu i wolnych rodników, ponieważ peeling wodorowy ma silne działanie nie tylko oczyszczające, ale też antyoksydacyjne.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

– Po zabiegu nie są widoczne grudki, siniaki i ślady po iniekcji. Skóra może być delikatnie zaczerwieniona, ale objawy te ustępują po upływie kilkudziesięciu minut. Jeśli jest taka konieczność, bezpośrednio po zabiegu można zastosować makijaż (wyłącznie mineralny). Większość pacjentów wraca do codziennych aktywności zaraz po wyjściu z gabinetu. Zabieg VITAL INJECTOR 2 coraz częściej określany jest jako zabieg lunchowy. Przez kilka dni zalecam stosowanie kremów regenerujących („pozabiegowych”), ochronę przed promieniami UV, trzeba też uważniej dbać o higienę miejsc poddanych mikronakłuwaniu. Po iniekcji kwasu hialuronowego pacjent powinien pić dużo płynów – dla jeszcze lepszego wiązania wody, a po podaniu preparatów biostymulujących (pobudzających produkcję kolagenu) – suplementować witaminę C bądź stosować ją na skórę (np. w formie serum), aby dodatkowo wspomóc ten proces i uzyskać jeszcze lepszy efekt odmłodzenia.

Zabieg wykonasz w:

logo Sensei BeautySensei Beauty & Aesthetics Institute
ul. Cechowa 23/7
43-300 Bielsko-Biala
tel.: 33 819 00 09
kom.: +48 698 105 320
www.senseibeauty.pl

Wyłącznym dystrybutorem VITAL INJECTOR 2 jest:

Point Aesthetic logo

www.point-aesthetics.com

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.