WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

usta

Sposób na Super Lips!

Marzą ci się wyraźnie podkreślone usta? Pamiętaj, że duże nie znaczą nienaturalne! Dzięki nowoczesnym preparatom na bazie kwasu hialuronowego można dziś uzyskać bardzo naturalny, pasujący do twojej urody i proporcji całej twarzy efekt powiększenia ust. Jednym z nich jest Regenyal Idea Super Lips – wypełniacz zapewniający długotrwałą objętość ust nawet do 7-8 miesięcy. Co go wyróżnia?

Jakie cechy powinien mieć dobry wypełniacz do ust?

Może ci się wydawać, że każdy preparat na bazie kwasu hialuronowego działa, zachowuje się i po podaniu w usta wygląda tak samo. Tak jednak nie jest! Na rynku jest wiele wypełniaczy – te oznaczone jako „lips” mają właściwości dopasowane do tej szczególnej okolicy, np. Regenyal Idea Super Lips. Dlaczego szczególnej? Usta bowiem:

 • cały czas są w ruchu, więc podanie w nie na przykład zbyt twardego wypełniacza może wpływać na ich mimikę – wtedy mówiąc bądź jedząc możesz wyglądać nienaturalnie, jak z przyklejonymi wargami,
 • starzeją się tak jak skóra na twarzy i ciele – z wiekiem tracą jędrność i objętość, mogą wręcz „zwijać się” do środka, a ich kąciki zaczynają opadać, co nadaje twarzy smutny i zmęczony wygląd,
 • usta stają się też coraz bardziej skłonne do przesuszenia, u niektórych osób nasila się problem ich pierzchnięcia i pękania mimo stosowania odpowiedniej pielęgnacji, mogą wręcz zacząć przypominać suszoną śliwkę,
 • zmienia się też ich kolor – czerwień wargowa traci z wiekiem świeżość i apetyczny różowy odcień, u niektórych osób usta stają się wręcz sine lub ziemiste,
 • starzeje się też skóra wokół warg – nad ustami mogą pojawić się zmarszczki palacza (nawet u osób niepalących), pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, a od kącików ust w dół, między policzkiem a brodą, zarysowują się nadające twarzy niekorzystny wyraz tzw. linie marionetki,
 • problemem jest też rozmycie konturu, co utrudnia nałożenie szminki czy błyszczyka,
 • usta mogą być asymetryczne, co jest szczególnie widoczne podczas mówienia.

Na wszystkie te problemy rozwiązaniem może być podanie odpowiednio dobranego preparatu do korekcji ust. Kwas hialuronowy przeznaczony do dodawania ustom wyraźnej objętości powinien cechować się miękkością i elastycznością, tak aby doskonale integrować się z tkankami i zapewniać naturalny efekt.

Regenyal Idea Super Lips

Co wyróżnia Regenyal Idea Super Lips?

 • Jest to wysoce usieciowany kwas hialuronowy, który zachowuje miękkość i dużą elastyczność, zapewniając niezwykle naturalny efekt wolumetryczny.
 • Pozwala tworzyć większą objętość ust, a także uzyskać efekt wywinięcia wargi – może być bezpiecznie podawany w pobliżu zewnętrznej śluzówki w celu jej silnego wywinięcia.
 • Świetnie sprawdza się też w przypadku konieczności uniesienia opadających kącików ust, umożliwia również na precyzyjną korekcję asymetrii.
 • Pacjentki są też zachwycone trwałością efektów – zabieg należy powtórzyć dopiero po upływie 7-8 miesięcy.
 • Dzięki zawartości wolnego kwasu hialuronowego preparat ten doskonale też nawilża i regeneruje usta, chroni je przed pierzchnięciem, odmładza.

Preparat Regenyal Idea Super Lips, podobnie jak wszystkie wypełniacze z włoskiej gamy Regenyal, powstał zgodnie z zasadami biorewolumetrii. Co to oznacza?

 • Bio – jak biokompatybilne i biowchłanialne,
 • Re – jak regeneracja i restrukturyzacja,
 • Wolumetria – jak tworzenie objętości.

W składzie preparatu znajduje się zarówno usieciowany kwas hialuronowy (to właśnie on nadaje ustom pożądaną objętość), jak i tzw. interkalowany kwas hialuronowy, który jest wolno uwalniany do tkanek, pobudzając komórki skóry do regeneracji. Produkty Regenyal otrzymywane są na drodze długotrwałego procesu sieciowania odbywającego się przy niskiej temperaturze. Powolne mieszanie składników powoduje, że czynnik sieciujący BDDE rozprzestrzenia się w lepszy i bardziej jednolity sposób. Regenyal w porównaniu do produktów konkurencyjnych używa o 30% mniej składnika sieciującego oraz wykorzystuje kwas hialuronowy o różnej masie cząsteczkowej, dzięki czemu produkty mają lepszą, jednorodną strukturę (lepkość) jednofazowego żelu i łatwiej się je podaje. Bardziej jednolicie rozchodzą się w tkankach, doskonale się z nimi integrują, dłużej się w nich utrzymują. Innowacyjny proces posiada międzynarodowy patent.

Efekty zabiegu Regenyal Idea Super Lips:

Powiększanie ust efekty
Usta zaraz po podaniu Regenyal Idea Super Lips! Modelowanie czerwieni wargowej, zaznaczanie konturu, praca na bliźnie, technika kaniuli.
Dr Karolina Kuśnierz, Vici Clinic, Kraków
www.vici.clinic

O czym jeszcze pamiętać planując powiększenie ust?

Poniżej 7 zasad, których naprawdę warto przestrzegać, jeśli planujesz zabieg powiększania ust:

 1. Pamiętaj, że nie ma ust idealnych dla każdego. Nawet uznawane już za kanon piękna usta Angeliny Jolie mogą wyglądać u ciebie sztucznie czy wręcz karykaturalnie. Usta muszą pasować do całej twarzy! Zdaj się na doświadczenie lekarza. Warto zawsze pooglądać zdjęcia innych pacjentek z ustami, które wyszły spod jego ręki, aby mieć pewność, że mówicie o tym samym mając na myśli naturalne i piękne usta!
 2. Bardzo ważny jest preparat, jakim będzie wykonywany zabieg. Na rynku jest wiele produktów niewiadomego pochodzenia, a ich podanie wiąże się nie tylko z ryzykiem nieprzewidywalnego efektu estetycznego, ale też poważnymi powikłaniami. Pamiętaj, że podanego iniekcyjnie w usta kwasu hialuronowego nie da się zmyć jak szminki i trwale może cię on oszpecić! Upewnij się, że zabieg jest robiony przebadanym preparatem wysokiej jakości, takim jak Regenyal Idea Super Lips.
 3. Zabieg powiększania ust powinien być wykonywany wyłącznie przez odpowiednio wyszkolonego lekarza. Dlaczego? Jest to bowiem zabieg o charakterze medycznym, związany z ryzykiem poważnych powikłań zdrowotnych w razie nieprawidłowego podania (np. wskutek uszkodzenia naczyń czy nerwów). Poza tym lekarz jest osobą, która ma wiedzę i środki, aby pomóc ci w razie powikłań – takich możliwości nie ma np. kosmetyczka.
 4. Przygotuj się do zabiegu! Nie zażywaj leków rozrzedzających krew (choćby zwykłej aspiryny), w dniu poprzedzającym zabieg nie pij alkoholu. Jeśli masz skłonność do opryszczki, na 2-3 dni przed zabiegiem (a potem przez 4-5 dni po nim) warto zastosować profilaktycznie lek ochronny z acyklowirem.
 5. Boisz się bólu? Usta powinny być znieczulone do zabiegu – zwykle używa się do tego kremu typu Emla (nakładanego minimum 30 min wcześniej), a niektórzy lekarze stosują tzw. znieczulenie stomatologiczne. Rzeczywiście, zabieg jest wtedy najmniej bolesny, ale lidokaina sama w sobie dodaje objętości, co może utrudniać precyzyjne wykonanie zabiegu i nie wszyscy lekarze lubią tę metodę, poza tym musisz liczyć się z silnym obrzękiem warg do kilku godzin po ostrzykiwaniu. Omów rodzaj znieczulenia z lekarzem przed zabiegiem.
 6. Usta zaraz po zabiegu będą opuchnięte – jednym paniom taki efekt się podoba, inne są nim przerażone. Pamiętaj jednak, że nie jest to finalny wygląd ust, na ten musisz poczekać nawet do tygodnia. Aby złagodzić opuchliznę, możesz zastosować chłodne okłady (sterylne, z apteki, nie mrożonkę z lodówki!). Unikaj też intensywnego wysiłku, picia gorących napojów i spożywania pikantnych lub bardzo słonych potraw – to wszystko może potęgować obrzęk.
 7. Pamiętaj, że usta są niezwykle delikatnym, ale przez cały czas używanym elementem twarzy i po zabiegu wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony. W dniu zabiegu nie nakładaj na nie żadnych kosmetyków, bardzo dbaj o ich higienę, aby nie doszło do zakażenia – nie dotykaj ich dłońmi, nie przytulaj się do zwierzaków, a nawet nie całuj się! Dokładną listę zaleceń pozabiegowych powinnaś dostać w klinice.

Lista wybranych gabinetów wykonujących zabiegi Regenyal:

Dr Karolina Kuśnierz, Vici Clinic, Kraków, www.vici.clinic
Dr Dariusz Kotowicz, Medycyna Estetyczna, Jelenia Góra, www.doktorkotowicz.pl
Dr Izabela Samilk-Fronc, DENTAL S , Łódź, www.dentals.pl
Dr Aleksandra Bilewska-Waśków, Endodent Stomatologia Mikroskopowa, Sieradz, www.dentysta-sieradz.pl
Dr Katarzyna Portka, Medi Estetica, Puławy, www.mediestetica.pulawy.pl
Dr Beata Jabłońska-Kierszk, Fabryka Uśmiechu, Przechlewo (woj.pomorskie), www.fabryka-usmiechu.eu
Dr Agnieszka Równicka-Barcikowska, Gabinet Medycyny Estetycznej, Jankowice k/Pszczyny, www.medycynaestetycznawroclaw.pl
Dr Ewa Gułaj, Estimed, Białystok, www.estimedbialystok.pl
Dr Magda Noris, Dental & Beauty, Warszawa, www.dentalbeauty.pl
Dr Natalia Stachera, Gabinet Bogurscy, Koszalin, www.gabinetbogurscy.pl
Dr Magdalena Zielnik-Stawicka, Derma Beauty, Poznań, www.dermabeauty.pl
Dr Agnieszka Walczak, Allura, Olsztyn, www.allura.olsztyn.pl
Dr Waldemar Karasiuk, Vita-Derm, Radomwww.vita-derm.pl
Dr Katarzyna Grajeta, Centrum Medyczne, Zamość, www.grajeta.pl

Więcej o wypełniaczach Regenyal:

www.fenice.pl

logo Fenice

Dodaj komentarz

Podobne tematy

V Glam by Stylage

Dlaczego warto łączyć korekcję brody z modelowaniem ust? Jak wpływa to na harmonię profilu twarzy? Poznajcie zabieg V Glam by Stylage – u dwóch pacjentek wykonał go dr n. med. Dominik Ludew.

Subtelna wolumetria twarzy i modelowanie ust

Wraz z wiekiem twarz zaczyna tracić objętość, mniej jędrne stają się też usta. Jak przywrócić im młody wygląd? Wyjaśnia dr Jacek Kłak z Centrum Dermamed we Wrocławiu.

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. U dwóch różnych pacjentek wykonała go dr Izabela Cwojdzińska-Jankowska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki