WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Restylane Eyelight

Pożegnaj się z podkrążonymi oczami!

Cienie pod oczami nadają twarzy zmęczony wygląd i dodają lat! Są trudnym problemem estetycznym dla wielu kobiet, które szukają bardziej skutecznego i trwałego rozwiązania niż korektor czy okłady z herbaty. Z pomocą przychodzi preparat kwasu hialuronowego Restylane Eyelight, specjalnie stworzony do okolicy oka i uwzględniający jej wszystkie wymagania. O tym, jak szybko i skutecznie zniwelować podkrążone oczy i przywrócić twarzy wypoczęty i promienny wygląd, mówi w wywiadzie dr n. med. Michał Starus, okulista, lekarz medycyny estetycznej, specjalista w zakresie blefaroplastyki, trener GAIN by Galderma.

Dlaczego wygląd okolicy oka jest tak ważny?

– Jako okulista, chirurg okuloplastyk i lekarz medycyny estetycznej spotykam się z całym wachlarzem problemów dotyczących oczu i ich okolicy. Aspekt wizualności również jest często poruszany. Pacjenci pytają, co mogą zrobić, aby poprawić swój wygląd. Bez cienia wątpliwości to okolica oczu jest kluczowa dla odbioru i estetyki całej twarzy. To na podstawie tej okolicy podświadomie oceniamy wiek, kondycję. Osoba z zapadnięciami i sińcami pod oczami może być odbierana jako zmęczona, smutna i mniej atrakcyjna. Oczywiście, może nie odzwierciedlać to stanu faktycznego.

Z czego wynika problem cieni pod oczami?

– Okolica oka to złożona, delikatna struktura. Problem cieni pod oczami jest wielopłaszczyznowy. Może mieć rozmaitą przyczynę. Czasem ma podłoże związane z ogólną kondycją organizmu, starzeniem, a czasem po prostu wynika z cech anatomicznych, uwarunkowanych genetycznie. Budowa tej części twarzy jest niezwykle zmienna – pigmentacja skóry i jej jakość, rozkład naczyń krwionośnych, stan mięśni, więzadeł i przegrody oczodołowej, ilość tkanki tłuszczowej, osadzenie gałek ocznych – wszystkie te składowe wpływają na wygląd okolicy oka.

Co możemy z tym zrobić? 

– Proponuję rozpocząć od konsultacji lekarskiej. Podczas wizyty w gabinecie zostanie dokonana ocena zmian w obrębie okolicy oczu, stopień ich zaawansowania oraz wybór odpowiedniej terapii. Możliwości postępowania jest wiele – od mało inwazyjnych aż po metody chirurgiczne, jak np. blefaroplastyka. Bardzo często wykonanie stosunkowo prostego i małoinwazyjnego zabiegu, jakim jest iniekcja kwasu hialuronowego w dolinę łez, daje radykalną poprawę wyglądu. Zabieg można wykonać igłą lub kaniulą, cała procedura trwa zaledwie kilkanaście minut, a do zabiegu wystarcza znieczulenie miejscowe. Prawidłowa kwalifikacja, wybór odpowiedniego preparatu w połączeniu z odpowiednią techniką zabiegową warunkują bardzo dobre i długotrwałe efekty.

Restylane Eyelight

Czym jest Restylane Eyelight i jak działa?

– W przypadku cieni i zapadnięć pod oczami mamy do czynienia z ubytkiem tkanki w tej okolicy. Skóra nie ma w takiej sytuacji odpowiedniego podparcia i „tła”. Uwidaczniają się wtedy zasinienia i skośne linie biegnące od kącika oka w kierunku policzka. Linię tą nazywamy właśnie doliną łez. Może mieć ona różny stopień nasilenia. Od delikatnego zarysowania, jedynie w kącie wewnętrznym oka, po głęboką bruzdę okalającą oczodół i przechodzącą aż na policzek. To właśnie ta struktura nadaje okolicy oka niekorzystny, zmęczony wyraz. Odbudowanie objętości i regenerację w okolicy oka można uzyskać za pomocą odpowiedniego kwasu hialuronowego. Preparat Restylane Eyelight jest szczególnym rodzajem kwasu hialuronowego, dedykowanym konkretnie do tej okolicy. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że wyniki zabiegu w tej delikatnej okolicy są optymalne. Preparat ten w dużej mierze przypomina naturalnie występujący w tkankach kwas hialuronowy. Pobudza regenerację, gdyż stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu. Ma dużą zdolność unoszenia tkanek, nie wywołuje obrzęków i jest bardzo dobrze tolerowany. Należy nadmienić, że ponad dwudziestoletnie doświadczenie i liczne badania kliniczne potwierdziły jego wysoki profil bezpieczeństwa.

Restylane Eyelight

Jakie efekty daje Restylane Eyelight?

– Eyelight pozwala zredukować cienie i skutecznie zniwelować zagłębienia widoczne w postaci doliny łez, sprzyja odbudowie tkanek przez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki poprawie wyglądu tej okolicy cała twarz uzyskuje bardziej wypoczęty, zdrowy i atrakcyjny wygląd. Cechy tego konkretnego rodzaju kwasu hialuronowego sprawiają, że efekt zabiegu jest bardzo przewidywalny. To bardzo ważne, gdyż zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i powikłań, możliwych przy zabiegach wykonanych innymi produktami.

Efekty Restylane Eyelight
Efekty zabiegu Restylane Eyelight

Dlaczego spersonalizowane dobranie produktu i jego jakość są tak istotne?

– Dlaczego wybór preparatu jest tak ważny? Ponieważ to od niego w dużej mierze zależy efekt końcowy zabiegu. Niewłaściwie dobrany produkt może dać rezultat odwrotny od założonego, na przykład w postaci nadmiernego gromadzenia wody, a co za tym idzie wywoływania obrzęków pod oczami. Przypomnę, że bezpieczeństwo i jakość stosowanego produktu powinna być potwierdzona wieloletnim doświadczeniem i badaniami klinicznymi. Niezmiernie istotna jest również odpowiednia technika przeprowadzenia zabiegu, wybór gabinetu nie powinien być zatem przypadkowy.

Jak często taki zabieg należy powtarzać, żeby utrzymał się efekt?

– Częstotliwość wykonywania zabiegu dobiera się indywidualnie, we współpracy z lekarzem. Zależy ona od indywidualnych cech pacjenta. Z reguły efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy. Zabiegu nie należy wykonywać częściej, niż jest to wskazane, gdyż nadmiar wypełniacza zdecydowanie nie jest wskazany.

Czy ten zabieg jest dla każdego?

– Zabieg doskonale sprawdza się u pacjentów z problemem cieni i zapadnięciem tkanek wokół oczu. Procedura Eyelight pozwala w prosty i bezpieczny sposób nadać naturalny, wypoczęty wygląd okolicy oczu. Pamiętajmy, że dobre samopoczucie idzie w parze z dobrym wyglądem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu Restylane Eyelight, zapraszamy na:
www.galdermaaesthetics.pl/restylane-eyelight

logo Galderma
dr Michał Starus
Dr n. med. Michał Starus, trener GAIN by Galderma, właściciel Gabinetu Dr Starus (www.drstarus.pl) – Okulistyka, Chirurgia Powiek, Medycyna Estetyczna
Restylane Eyelight

Dodaj komentarz

Podobne tematy

oko

Odmładzanie okolicy oczu

Wszystko o odmładzaniu trudnej okolicy oka. Metody mało inwazyjne i chirurgiczne – okiem okulisty i lekarza medycyny estetycznej.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki