WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

dekolt w bikini

Najlepsze zabiegi na szyję i dekolt

Te miejsca starzeją się szybciej niż twarz, co powoduje, że – zaniedbane – będą zdradzać nasz prawdziwy wiek, a nawet dodawać nam lat! Skóra na szyi i dekolcie jest cienka, uboga w podściółkę tłuszczową, ma mało gruczołów łojowych. Zawiera też mniej kolagenu i elastyny niż tkanka w innych obszarach. To wszystko powoduje, że nie tylko objawy starzenia są na niej szybko widoczne, ale też trudniej je usunąć. Jakie zabiegi na szyję i dekolt są skuteczne?

Profilaktyka przeciwstarzeniowa

Najlepszym zabiegiem profilaktycznie zabezpieczającym szyję i dekolt przed starzeniem jest mezoterapia, którą warto wykonywać regularnie już od ok. 30-35. roku życia. Używa się do niej kwasu hialuronowego, witaminowych koktajli bądź osocza bogatopłytkowego. Mezoterapię najlepiej powtarzać jako serię 3-4 zabiegów co 1-1,5 roku. Świetnie nawilża, wzmacnia, rewitalizuje. Pamiętaj też o domowej pielęgnacji już od młodych lat – nie musisz kupować specjalnych kremów na dekolt czy szyję, tylko „przeciągnąć” na te obszary swój codzienny krem. W pielęgnacji szyi i dekoltu świetnie sprawdza się też serum z witaminą C, która nie tylko stymuluje produkcję kolagenu, ale też chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i rozjaśnia przebarwienia oraz dodaje blasku. Latem bardzo ważna jest ochrona szyi i dekoltu przed promieniami UV.

Redukcja obręczy Wenus

Tak nazywane są charakterystyczne poziome linie, które z wiekiem zaznaczają się na szyi. Zauważono, że szczególnie narażone są na nie osoby dużo korzystające ze smartfonów – trzymanie pochylonej głowy sprzyja powstawaniu fałdek (mówi się nawet o tzw. technologicznej szyi). Najbardziej skutecznie radzą sobie z tym problemem podawane iniekcyjnie preparaty stymulujące naturalną produkcję kolagenu i elastyny w skórze, np. z atelokolagenem, aminokwasami bądź hydroksyapatytem wapnia. Nie są to wypełniacze, więc na pełen efekt będziesz musiała zwykle poczekać ok. 3 miesięcy. Poprawa jest jednak znacząca.

Rozjaśnienie przebarwień

Na dekolcie szybko pojawiają się objawy fotostarzenia, takie jak nierówna struktura czy przebarwienia. Skutecznymi metodami do ujednolicenia kolorytu i wygładzenia skóry są peelingi chemiczne (zwłaszcza łagodne, jak migdałowy czy glikolowy w niższym bądź średnim stężeniu) oraz lasery czy IPL. Poprawiają kolor i strukturę skóry, wygładzają drobne zmarszczki, likwidują objawy fotostarzenia.

Wygładzenie zmarszczek „śpiochów”

Na dekolcie z wiekiem pojawiają się charakterystyczne – cienkie, w większości pionowe zmarszczki. Tendencję do nich nasila spanie na brzuchu – dlatego bywają nazywane „śpiochami”. Aby je wygładzić, postaw na program łączący mezoterapię, regenerację osoczem bogatopłytkowym, biostymulację i laseroterapię. Dobre efekty daje też karboksyterapia czy odpowiednio zastosowana technologia HIFU.

Likwidacja podwójnego podbródka

Niezależnie od tego, czy taka twoja uroda, czy podwójny podbródek pojawił się wraz z wiekiem, skutecznie możesz się go pozbyć w zasadzie za pomocą 3 metod:

  • lipoliza iniekcyjna – preparatem, który „rozpuści” tłuszczyk i spowoduje jego usunięcie z obszaru poddanego ostrzykiwaniu;
  • liposukcja – często wykonywana za pomocą specjalnej strzykawki, w znieczuleniu miejscowym, zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny w porównaniu z liposukcją na większych obszarach, jak brzuch;
  • HIFU – bądź inne technologie powodujące rozpad i usunięcie tkanki tłuszczowej.

Lifting szyi

Zdecydowanie najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się tutaj za pomocą nici liftingujących (czasami zabieg łączony jest z wcześniejszą liposukcją nadmiaru tkanki tłuszczowej), wprowadzanych specjalną kaniulą poprzez miejscowe nakłucia. Nici unoszą skórę, powodując wygładzenie szyi i uniesienie podbródka. Celem poprawy napięcia skóry w tym miejscu stosuje się też technologię HIFU oraz tzw. termolifting.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

dr Dominik Ludew

Najlepsze zabiegi odmładzające

Eksperci Ruczaj Clinic przedstawiają kilka zabiegów odmładzających, które należy rozważyć, gdy zauważamy utratę jędrności naszej skóry.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki