PODZIEL SIĘ
Agnieszka Czaja, linergistka Long-Time-Liner, szkoleniowiec
Agnieszka Czaja, linergistka Long-Time-Liner, szkoleniowiec

Makijaż permanentny nie tylko upiększa i podkreśla urodę, ale pomaga też przy poważniejszych problemach. Pigmentacje medyczną wykorzystuje się przy tuszowaniu blizn czy plam na skórze, a także uzupełnianiu brwi czy rzęs. Od niedawna dzięki niej można także ratować się, gdy włosy nadmiernie wypadają. Jak wygląda zabieg? Szczegóły zdradza linergistka i szkoleniowiec, Agnieszka Czaja z Centrum Makijażu Permanentnego Long-Time-Liner.

– Pigmentacja medyczna na skórze głowy nie jest jeszcze popularnym zabiegiem, ale myślę, że to się zmieni. Daje szybkie i naturalne efekty. Ten zabieg najlepiej sprawdza się, gdy włosy przerzedzają się, np. na przedziałku lub u mężczyzn na czubku głowy – wyjaśnia Agnieszka Czaja. – Podczas niego wykorzystuje się tzw. metodę włoskową, czyli na skórze linergistka rysuje maleńkie kreseczki, które mają imitować włosy.

Jak wygląda zabieg?

Barwnik można dobrać idealnie do odcienia pasm, namalowane kreseczki stapiają się z włosami. Jest to jednak zabieg dość pracochłonny dla linergistki, wszystko zależy oczywiście od tego, jak duże są przerzedzenia, ale z reguły zajmuje ponad godzinę. I tutaj dobra wiadomość: nie boli. Skóra głowy nie jest bowiem tak wrażliwa, więc nakłuwania nie odczuwa się tak jak na powiekach czy ustach. Dlatego znieczulenie (np. maścią Emla) jest zbędne, ale stosuje się lidokainę podczas nakłuwania. Dzień przed zabiegiem trzeba zrezygnować z alkoholu, nie przyjmujemy też aspiryny (stałe zalecenia przed makijażem permanentnym).

Jesień to najlepsza pora na tego typu zabieg. Dlaczego? Latem skórę może podrażniać słońce, a zimą szorstkie czapki czy chłodne powietrze.

Jak dbać o „nowe włoski”?

Przede wszystkim przez kilka dni odpuść sobie mycie głowy. Najlepiej zrobić to kilka dni po zabiegu. Nie ma specjalnych szamponów, sprawdzają się wszystkie te przeznaczone dla wrażliwej skóry głowy (najlepiej z apteki) oraz dla dzieci. Pigmentowanej skóry też nie powinno się dotykać czy trzeć. W czasie jej gojenia nie są też wskazane wizyty w saunie, na basenie czy zabiegi SPA. Jeśli wybierasz się na słoneczny urlop, zabieg zaplanuj z wyprzedzeniem. Tuż po pigmentacji nie powinno się opalać. Jej efekty utrzymują się przez około rok, potem potrzebne są poprawki.

Cena: od 1400 zł.

Tekst: Dorota Gepert

Więcej o makijażu permanentnym na: 

www.permanentnywarszawa.pl

www.sharley.pl/oferta/makijaz-permanentny/

 

Magda Bogulak logo

Sharley logo