WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Liposukcja kawitacyjna

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Liposukcja kawitacyjna to nieinwazyjny zabieg modelujący ciało, który mimo nazwy nie ma nic wspólnego z odsysaniem tłuszczu. Ultradźwięki prowadzą do rozbicia tkanki tłuszczowej, która następnie jest usuwana w naturalnych procesach metabolicznych przez sam organizm.

Średnia cena:

200-400 zł (zależy od aparatu i obszaru)

Ile trwa zabieg:

ok. 30-60 minut

Ilość zabiegów:

6-10

Po zabiegu:

brak rekonwalescencji

Liposukcja kawitacyjna jest powszechnym określeniem zabiegu z użyciem ultradźwięków, mającego na celu rozbicie i usunięcie nadmiernie zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, zabieg nie polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej i nie jest inwazyjny, tak jak liposukcja ultradźwiękowa czy liposukcja laserowa.

Co to jest liposukcja kawitacyjna?

Zabieg liposukcji kawitacyjnej mimo nazwy tak naprawdę nie jest liposukcją, czyli odessaniem upłynnionej tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej kaniuli. To nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny zabieg wykorzystujący zjawisko kawitacji powstające w wyniku działania fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości. Prowadzi to do implozji komórek – ultradźwięki przenikają do tkanki tłuszczowej i wywołują w niej drgania, które uszkadzają błony komórkowe adipocytów oraz powodują ich pęknięcie. W ten sposób zawartość komórek tłuszczowych zostaje uwolniona do przestrzeni międzykomórkowych w postaci wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu. „Upłynniona” tkanka tłuszczowa może być z łatwością odprowadzona przez układ naczyniowo-chłonny do wątroby, a następnie rozłożona w naturalnych procesach metabolicznych. Bardziej więc powinno się określać tę metodę lipolizą kawitacyjną, jednak równie często spotkasz się z, mogącym wprowadzać w błąd, określeniem liposukcji kawitacyjnej.

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, wręcz odprężający, obarczony minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków niepożądanych. Polega na przyjemnym masażu specjalną głowicą emitującą ultradźwięki. Dodatkowo, poza usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej, fale ultradźwiękowe powodują podgrzanie tkanek, a w efekcie poprawę napięcia i jędrności skóry, relaksują też mięśnie i przyspieszają przenikanie składników aktywnych z kosmetyków. Dlatego często liposukcję kawitacyjną łączy się z aplikacją preparatów pielęgnacyjnych o działaniu lipolitycznym, przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej i ujędrniających skórę, np. na bazie kofeiny. W przeciwieństwie do lipolizy chirurgicznej zabieg może być wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Niektóre aparaty do kawitacji mają dodatkowe funkcje, np. fale radiowe i drenaż limfatyczny.

Zabieg na jednym obszarze trwa zwykle ok. 30 minut, jeśli opracowujemy od razu kilka miejsc – około 1,5 godziny.

Liposukcja kawitacyjna – efekty

Kawitacja jest metodą modelowania ciała i rzeźbienia sylwetki, a nie odchudzania. Zabieg nie jest więc wskazany dla osób otyłych czy z dużą nadwagą. Najlepiej sprawdzi się u osób o prawidłowej wadze lub niedużej nadwadze, które chcą poprawić proporcje ciała i pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia. Efektami liposukcji kawitacyjnej są:

  • wymodelowanie i wyrzeźbienie sylwetki,
  • zmniejszenie obwodów ciała w wybranych obszarach,
  • usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, bioder, pośladków, ramion czy okolicy kolan,
  • ujędrnienie, odżywienie i uelastycznienie skóry,
  • zmniejszenie cellulitu,
  • przebudowa blizn, redukcja rozstępów,
  • relaks dla mięśni, odprężenie,
  • pobudzenie krążenia,
  • przyspieszenie metabolizmu i przemiany materii w komórkach,
  • pobudzenie drenażu limfatycznego, przeciwdziałanie obrzękom.

Pierwsze efekty są widoczne tuż po zabiegu, ale na końcowe musisz poczekać. Organizm potrzebuje ok. 1-3 miesięcy, aby bezpiecznie i naturalnie pozbyć się zniszczonej tkanki tłuszczowej, a pobudzona ultradźwiękami przebudowa skóry prowadzi do poprawy jędrności skóry, która nasila się stopniowo w ciągu kolejnych 3-6 miesięcy. W czasie jednej serii zabiegów możesz stracić nawet kilka centymetrów w obwodach!

Liposukcja kawitacyjna – jak często trzeba wykonywać zabieg?

W przeciwieństwie do chirurgicznej liposukcji, która z założenia jest metodą jednorazową, w przypadku liposukcji kawitacyjnej zabieg trzeba wykonać kilkakrotnie – zwykle zalecane jest ok. 6-10 powtórzeń, raz lub dwa razy w tygodniu. Dokładna ilość i częstotliwość jest zawsze ustalana indywidualnie. Po zakończonej serii warto wykonywać regularnie zabiegi przypominające, najlepiej 1-2 razy w miesiącu.

Liposukcja kawitacyjna — wskazania do zabiegu

To przede wszystkim:

  • miejscowa otyłość na brzuchu, udach, pośladkach, biodrach, ramionach,
  • cellulit w każdym stopniu zaawansowania, także zbity i włóknisty,
  • wiotka, pozbawiona jędrności i elastyczności skóra,
  • chęć poprawy proporcji sylwetki (np. poprzez zmniejszenie tzw. bryczesów),
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu po ciąży.

Zabiegu lipolizy kawitacyjnej nie powinno się wykonywać na twarzy, a także w okolicy pachwin oraz okolic intymnych.

Liposukcja kawitacyjna — przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby wątroby i nerek
  • Niewyrównana choroba tarczycy
  • Nieuregulowana cukrzyca
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Aktywne zmiany na skórze (infekcje, stany zapalne)
  • Choroby serca, schorzenia kardiologiczne
  • Metalowe implanty, rozrusznik serca, sztuczna zastawka
  • Epilepsja

Liposukcja kawitacyjna – zalecenia po zabiegu

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i nie wymaga tak naprawdę żadnej rekonwalescencji. Warto jednak wspomóc pracę wątroby w usuwaniu uszkodzonej tkanki tłuszczowej poprzez stosowanie lekkostrawnej diety i picie większych ilości wody (nawet 2 litry dziennie). Można też przez pierwszy miesiąc poddawać się masażom (manualnym, próżniowym) oraz zabiegom drenującym – dzięki takiemu kompleksowemu podejściu efekty będą jeszcze lepsze i szybsze, a ty bezpiecznie pozbędziesz się uwolnionej tkanki tłuszczowej, bez obciążania wątroby czy nerek.

Liposukcja kawitacyjna a liposukcja ultradźwiękowa

Choć obydwa zabiegi wykorzystują fale ultradźwiękowe i mają podobne nazwy, tak naprawdę są to dwie zupełnie różne metody. Liposukcja ultradźwiękowa to chirurgiczne odsysanie tłuszczu ze wsparciem ultradźwięków, natomiast liposukcja kawitacyjna to prosty, nieinwazyjny zabieg, w którym ultradźwięki przenikają przez skórę do tkanki tłuszczowej i powodują jej zniszczenie – nie ma natomiast odsysania jej na zewnątrz. Pierwszy zabieg jest metodą inwazyjną, wymagającą znieczulenia i rekonwalescencji połączonej z noszeniem specjalnego ubranka uciskowego, wykonywaną wyłącznie przez lekarzy, natomiast drugi jest przyjemny, wręcz „lunchowy”, kosmetyczny.

Liposukcja kawitacyjna – cena
Ok. 150-400 zł za jeden zabieg, w zależności od aparatu i obszaru.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.