WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

lipoliza podbródka

Lipoliza podbródka – sposób na nowy kształt brody?

Lipoliza to jedna z najskuteczniejszych metod na wymodelowanie podbródka. Pozwala zniwelować problem już podczas jednego zabiegu, zwłaszcza w przypadkach, gdy korekcja postawy ciała i dieta nie przynoszą pożądanych efektów.

Nadmiar skóry i tłuszczu pod brodą, a w związku z tym brak wyraźnie zarysowanej linii żuchwy, pojawia się bez względu na wiek. Winę za taki stan rzeczy ponoszą zarówno geny, jak i nasze negatywne przyzwyczajenia – nieprawidłowo zbilansowana dieta (bogata w tłuszcze i węglowodany) oraz zła postawa ciała. Gdy się garbimy, głowa zostaje automatycznie wciskana w ramiona. W efekcie mięśnie szyi wiotczeją, a komórki tłuszczowe rozrastają. Rezultat? Drugi podbródek. Aby temu zapobiec należy chodzić z podniesioną a nie zwieszoną głową, ściągać ramiona i starać się łączyć łopatki. Ważna jest także odpowiednia poduszka – najlepiej ortopedyczna, wymodelowana i wielkością dobrana do długości szyi i szerokości ramion. Uwaga także na słońce – promieniowanie UV uszkadza włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość, co przyspiesza starzenie się skóry, w tym jej opadanie.

Zabiegi na podbródek

W gabinetach medycyny estetycznej skorzystać możemy z różnych zabiegów zmniejszających lub likwidujących problemy z podbródkiem. Wśród nich są m. in. termoplastyka twarzy RF (z wykorzystaniem fal radiowych), karboksyterapia (podanie dwutlenku węgla w postaci iniekcji) czy endermologia (masaż z podciśnieniem). Na uwagę zasługuje także lipoliza iniekcyjna, czyli ostrzyknięcie wybranej partii ciała – w tym wypadku podbródka .

Lipoliza iniekcyjna podbródka

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu pod skórę fosfatydylocholiny za pomocą cieniutkich igieł (kaniul). Substancja ta jest bezpieczna dla organizmu, od lat ma zastosowanie w medycynie, gdzie wykorzystywana jest do rozpuszczania zatorów tłuszczowych i blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Gdy dostanie się (za pomocą zastrzyku) do tkanki tłuszczowej, rozrywa komórki tłuszczowe. Trafiają one potem do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i ich wydalenie z organizmu.

Brak bólu, efekt po miesiącu

Co istotne, lipoliza iniekcyjna to zabieg praktycznie bezbolesny, ponieważ stosowane igły są bardzie cienkie, a ostrzykiwane miejsce znieczulone maścią. Lekarz ma do wyboru dwie metody: wachlarzową oraz punktową. W przypadku tej pierwszej wystarczy jedno wkłucie, przy drugiej kilka, z reguły 5-6. Ponieważ zabieg polega na przerwaniu ciągłości skóry – w niewielkim stopniu, ale zawsze – po zabiegu może pojawić się obrzęk, zasinienie bądź zaczerwienienie. To jednak kwestia kilku dni, aż poddane lipolizie miejsce się zregeneruje. Ostateczny efekt warto ocenić po około miesiącu, gdy wszystko się wygoi, a tłuszcz „ucieknie” do końca.

Uwaga: jak przy każdym zabiegu, przy tym także są przeciwwskazania. W przypadku lipolizy podbródka będą to: ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry w miejscach planowanych wstrzyknięć, padaczka, alergia na składniki preparatu, ciężkie choroby nerek i wątroby oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Koszt lipolizy podbródka to średnio 600 zł.

Uwaga: Zabieg lipolizy iniekcyjnej zawsze powinien przeprowadzać odpowiednio przygotowany i przeszkolony lekarz medycyny estetycznej. Jeśli zabieg zostanie poprawnie przeprowadzony, po wygojeniu efekt będzie trwały – o ile bowiem przy odchudzaniu komórki tłuszczowe ulegają jedynie zmniejszeniu, to z pomocą fosfatydylocholiny są niszczone. Nie ma także praktycznie ryzyka obwisłej skóry, bo niewielka ilość tłuszczu z podbródka jest wydalana stopniowo. Gdy jednak skóra jest wyjątkowo wiotka, można poprawić jej jędrność np. z pomocą termoliftingu.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

modelowanie podbródka

Kwas hialuronowy do zadań specjalnych

Preparaty kwasu hialuronowego są dziś jedną z najbardziej popularnych metod poprawy wyglądu i odmładzania skóry. Najczęściej podawane są w formie mezoterapii […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki