PODZIEL SIĘ
Zabiegi na dłonie

O piękne dłonie i estetyczne kolana warto dbać nie tylko wtedy, kiedy zbliżają się cieplejsze pory roku. Zwróćmy uwagę na ich dobre nawilżenie, wybierzmy zabiegi dostosowane do indywidualnych potrzeb. Co zatem proponuje medycyna estetyczna?

Problemów ze skórą kolan można wymienić co najmniej kilka. Do tych najczęstszych należą z pewnością niewystarczające nawilżenie skóry oraz gromadzenie się nad kolanami charakterystycznego tłuszczyku. Ten drugi problem, znacznie trudniejszy do zniwelowania, zaczyna być dostrzegalny mniej więcej po 30-stce, m.in. dlatego, że tempo metabolizmu zaczyna spadać, a w tkance maleje ilość kwasu hialuronowego. Często jest to również związane z uwarunkowaniami genetycznymi i z tego względu dotyczy zarówno kobiet szczupłych, jak i o większej masie ciała.

Dla pięknych kolan

Zgrabne nogi to niewątpliwy atut każdej kobiety. Obok zadbanych stóp, łydek i ud, kluczem do tego, by wyglądały zjawiskowo i przyciągały wzrok, są oczywiście kolana. Gdy ich wygląd nas nie zadowala, po pomoc najlepiej udać się do specjalistów, którzy dobiorą zabieg do indywidualnych potrzeb. Zdaniem dr.n.med. Sylwii Farfał-Kałuckiej z kliniki Laser-Medica w Szczecinie najlepsze efekty można uzyskać, stosując techniki łączone.

dr n.med. Sylwia Farfał-Kałucka
dr n.med. Sylwia Farfał-Kałucka

– Gdy zależy nam na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic kolan, poprawieniu jędrności skóry i jednocześnie nawilżeniu jej, warto połączyć kilka technik: zacząć od zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego lub fal radiowych, a zakończyć wstrzyknięciem kwasu hialuronowego, który intensywnie nawilży skórę. Kwas pełni w tym przypadku rolę kropki nad „i”, nie tylko nawilżając, ale również stymulując skórę do samodzielnej produkcji kolagenu. Spośród preparatów z kwasem hialuronowym w tej okolicy szczególnie sprawdzają się te o pojemności 3 ml oraz produkty, które mogą być stosowane do mezoterapii. Oba te założenia spełnia Teosyal Redensity I, który oprócz kwasu ma w swoim składzie specjalny Kompleks Odnawiający Skórę, składający się z aminokwasów,antyoksydantów, minerałów i witaminy B6. W tę okolicę podaję jednak również preparat Global Action tego samego producenta, który zawiera usieciowany kwas hialuronowy.

Ręce jak lisie łapki

Aby także dłonie prezentowały się pięknie, były nawilżone i zadbane, również i w tym przypadku możemy połączyć kilka technik.

Kwas hialuronowy, laser, pilingi – wszystkie te metody pomogą przywrócić skórze dłoni blask i młody wygląd.

– W przypadku kwasu, który podaje się w grzbiet dłoni, warto zachować umiar i do zabiegu wybrać preparat nie największej gęstości tak, by ręka po zabiegu nie przypominała łapy niedźwiedzia, a raczej smukłą łapkę lisa . Efekt powinien być naturalny,  naczynia na ręce widoczne– dodaje  dr Sylwia Farfał-Kałucka