PODZIEL SIĘ
szkolenia na kadawerach
Kursy na kadawerach – nieutrwalonych preparatach głów ludzkich – to powszechny na całym świecie sposób nauki medycyny.
To najwyższej klasy forma edukacji specjalistycznej gwarantujący lepsze warunki zabiegowe niż fantomy czy symulatory. To również niepowtarzalna okazja do przypomnienia i zweryfikowania wiedzy z anatomii zdobytej na studiach.
Na szkolenie z anatomii 2.12.2019 zaprasza Akademia MSC MedShare Center w Warszawie (www.zapisynaszkolenia.pl). 

logo Medshare centerJak wygląda szkolenie?

Szkolenie z medycyny estetycznej na kadawerach jest przygotowane dla grup 12-osobowych i realizowane w warunkach sali operacyjnej. Preparaty zamawiane są według szczegółowej specyfikacji, co daje optymalne warunki nauki na wszystkich partiach twarzy. Równolegle podczas kursu uczestnicy pracują na 7 preparatach: 6 własnych i preparacie prowadzącego. 
Kursanci podczas zajęć mają do dyspozycji pełne wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia zabiegów oraz wsparcie opiekunów.
Uczestnicy szkolenia pracują po dwie osoby przy jednym preparacie.
Temat kursu: Anatomia kliniczna i topograficzna twarzy i szyi w kontekście medycyny estetycznej. Kurs praktyczny dla lekarzy i lekarzy dentystów.
Termin: 02.12.2019 r.
Koszt uczestnictwa: 4 800 zł
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Brzeska 12, Warszawa (wjazd od ul. Markowskiej 9, na terenie placówki dostępny jest parking)
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania lub zmiany terminu kursu w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń.
Program
Wykładowca pracuje na swoim preparacie, uczestnicy obserwują bezpośrednio przy prowadzącym bądź na monitorze.
– Repetytorium z anatomii topograficznej twarzoczaszki.

– Anatomia topograficzna pola operacyjnego.
Praca w grupach 2-osobowych.


– Ostrzykiwanie i dysekcja twarzy.
Dysekcja twarzy z uwzględnieniem powięzi, miejsca przechodzenia mięśni, powięzi, nerwów, naczyń; przestrzenie międzypowięziowe; naczynia, gruczoły, etc.; mm. głowy i szyi (mm. mimiczne). 
Miejsca anatomicznie niebezpieczne, np. powierzchowny przebieg naczyń, miejsca znieczuleń.
Ostrzykiwanie wybranych partii twarzy dwoma kolorami preparatów – ocena rozległości infiltracji podawanych preparatów w tkankach porównanie prawidłowego
i nieprawidłowego podania depozytu.
Dyskusja.
Intensywny kurs prowadzony jest pod okiem 2 wykładowców: chirurga szczękowo-twarzowego, anatoma i lekarza dentysty wieloletniego praktyka medycyny estetycznej. Nad prawidłową pracą z preparatami czuwać będzie 4 opiekunów, którzy będą również służyli pomocą w dysekcji struktur preparatu.
Co zyskujesz?
  • Dzięki porównaniu umiejętnego i nieumiejętnego podania wypełniaczy, ocenimy realne zagrożenia oraz dowiemy się co może stać się z twarzą pacjenta przy wykonywaniu konkretnych procedur medycznych..
  • Koncentracja nauki na miejscach anatomicznie niebezpiecznych, powikłaniach oraz procedurach wypracowanych przez lata praktyki naszych wykładowców.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Na bazie kilkuletnich doświadczeń wykładowców w prowadzeniu szkoleń na kadawerach uznaliśmy, że stworzenie intensywnego, ale jednodniowego kursu nie wpłynie na zawartość merytoryczną programu, tylko pozwoli na redukcję zbędnych kosztów.
Mimo że w kursie będzie uczestniczyło dwóch wykładowców i 4 opiekunów, każdy z Państwa będzie pracował w grupie 2-osobowej oraz że do dyspozycji Państwa będą najwyższej klasy warunki szkoleniowe, udało nam się utrzymać cenę na poziomie 4800 zł netto.
Nabierzesz pewności w pracy z pacjentem.
Preparaty dają możliwość wielokrotnej korekty wykonanej procedury, analizy oraz porównań różnych technik aplikacji.
Wyeliminujesz powikłania pozabiegowe.
Koncentracja nauki na miejscach anatomicznie niebezpiecznych oraz procedurach wypracowanych przez lata praktyki naszych wykładowców.
Intensywnie i skutecznie.
Szkolenie od początku do końca ma charakter warsztatowy. W pierwszej części szkolenia wykładowca zaprasza chętnych do współpracy podczas dysekcji swojego preparatu.
 Druga część kursu to praca przy własnym kadawerze.
Atrakcyjna cena kursu.
Program szkolenia to kompendium wiedzy i praktyki niezbędnej do rozpoczęcia pracy we własnej praktyce z pacjentem. To świetni wykładowcy, najwyższej klasy preparaty, najwyższej klasy sale szkoleniowe profesjonalnie wyposażone we wszelkiego rodzaju narzędzia i uchwyty do preparatów.

Plan szkolenia

Szkolenie trwa 9 godzin i składa się z 3 bloków:
  • Repetytorium z anatomii topograficznej twarzoczaszki – 1,5 godz.
  • Anatomia topograficzna pola operacyjnego – 1,5 godz.
  • Ostrzykiwanie i dysekcja twarzy  – 4 godz.
08.30-09.00 Rejestracja uczestników.
09.00-09.15 Powitanie uczestników.
09.15-10.35 dr n. med. M. Szałwiński
 – Repetytorium z anatomii topograficznej twarzoczaszki.
10.35-10.50 Przerwa kawowa
10.50-12.10 dr n. med.  M. Szałwiński – 
Anatomia topograficzna pola operacyjnego
12.10-13.10 lek. dent. A. Samborska – 
Techniki iniekcyjne w medycynie estetycznej
13.10-13.40 Lunch
13.40-15.30 dr n. med. M. Szałwiński, lek. dent. A. Samborska – 
Ćwiczenia na preparatach.
15.30-15.50 Przerwa kawowa
15.50-18.00 dr n. med. M. Szałwiński, lek. dent. A. Samborska – 
Ćwiczenia na preparatach.
18.00-18.30 Podsumowanie pierwszego dnia. Dyskusja. Rozdanie certyfikatów

Wykładowcy

dr n. med. Michał Szałwiński

dr Michał SzałwińskiDoktor Michał Szałwiński posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń na kadawerach. Chirurg szczękowo-twarzowy, implantolog, anatom.  Osobowość doktora, umiejętność przekazywania wiedzy oraz  doświadczenie w moderowaniu prowadzonych zajęć sprawiają, że intensywny kurs mija bardzo szybko. Wisienką na torcie jest nietuzinkowe poczucie humoru doktora mające wpływ na atmosferę prowadzonych zajęć.
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie w 1999 r. uzyskał dyplom lekarza stomatologa a w 2001 r. dyplom lekarza medycyny. Specjalista chirurgii szczękowej. Ukończył podyplomowe studia Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Uniwersytecie Warszawskim. W 2009 r. uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych. Zajmuje się implantologią stomatologiczną. W latach 2000-2011 pracował jako Asystent; Adiunkt w Klinice Chirurgii Czaszkowo Szczękowo-Twarzowej Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii IS WUM, zaś w latach 2010-2011 pracował jako Adiunkt w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN. Od 2001 r. pracuje jako Asystent; Adiunkt w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej CB WUM a od 2001 r. także na stanowisku starszego asystenta w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Współorganizator International Congress of Dento-Maxillo-Facial Radiology Kraków w 2001 r. Członek towarzystw: PTCHJUiCHSZ-TW, OSIS, EOS, EACMFS. Od 2000 r. prowadzi prywantą praktykę stomatologiczną.

lek. med. Aleksandra Samborska

dr Aleksandra SamborskaDoktor Aleksandra Samborska ceniony szkoleniowiec z bogatą wiedzą praktyczną z medycyny estetycznej. Doceniona przez firmę Neauvia Organic, której była Ambasadorem. Doktor Ola posiada bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z udziałem modelek. Panią doktor cechuje spokój, precyzja i umiejętność pobudzenia kursantów do twórczego myślenia w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań terapeutycznych dla pacjenta.
W 1994 roku ukończyła wydział stomatologiczny Krymskiego Instytutu Medycznego w Symferopolu. W 1999 roku uzyskała tytuł specjalisty I stopnia w zakresie stomatologii ogólnej. Od 2008 roku zajmuje się medycyną estetyczną. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu Medycyny estetycznej z elementami kosmetologii przy Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzi prywatną praktykę oraz szkoli lekarzy dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami zdobytymi w kraju i za granicą. Są to zajęcia zarówno lekarzy początkujących oraz wykonujących już zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (techniki implantacji nici, zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy). Prowadzi zajęcia dla studentów studiów podyplomowych WUM z aparatury high-tech.

Więcej na: www.zapisynaszkolenia.pl
Zapisy: biuro@zapisynaszkolenia.pl

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.