WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

peeling migdałowy

Peeling migdałowy – peeling całoroczny?

Peeling kwasem migdałowym to jeden z tzw. peelingów całorocznych. To skuteczny sposób na zminimalizowanie widocznych defektów skóry oraz walki z jej starzeniem. Jak działa kwas migdałowy? Ile kosztuje peeling w salonie oraz czy można go zrobić w domu?

Kwas migdałowy zaliczany jest do alfa-hydroksykwasów (AHA) i podobnie jak swoi „bracia” (kwas glikolowy czy jabłkowy) łagodnie złuszcza skórę, odmładza, niweluje oznaki starzenia oraz radzi sobie z problemami cery. Po zastosowaniu kwasu migdałowego skóra jest jaśniejsza, bardziej napięta, dogłębniej nawilżona i ma zwężone pory, przez co jest gładsza, wygląda promiennie i młodziej. Co ważne, kwas migdałowy nie wywołuje zaczerwienienia ani podrażnień, stąd może być stosowany nawet do bardzo wrażliwych skór alergicznych. Jak działa kwas migdałowy? Dociera on do warstwy rogowej skóry i „psuje” połączenia między naskórkiem a tzw. cementem komórkowym. Dzięki temu wierzchnia warstwa naskórka zostaje złuszczona skutecznie ale delikatnie.

Kwas migdałowy – wskazania

Kwas migdałowy wykazuje najsilniejsze właściwości bakteriobójcze spośród wszystkich kwasów AHA, ponieważ jego budowa zbliżona jest do budowy antybiotyku. Dlatego też peelingi kwasem migdałowym doskonale sprawdzają się u osób ze skórą łojotokową/trądzikową. Z drugiej strony, ze względu na swoją delikatność, sprawdzą się także przy cerach wrażliwych, naczynkowych oraz bardzo dojrzałych. W tym ostatnim wypadku kwas migdałowy rozjaśni powierzchowne przebarwienia i zniweluje skutki fotostarzenia. Peeling migdałowy to także ciekawa opcja dla osób, które regularnie się opalają i zależy im na równym odcieniu skóry.

Peeling kwasem migdałowym – cena

Zabieg z użyciem kwasu migdałowego kosztuje w gabinecie w między 70 a 100 zł (na twarz).

Kwas migdałowy w domu

Kwas migdałowy stosowany jest nie tylko w kosmetyce profesjonalnej. Znajdziemy go także w kremach czy tonikach (zwłaszcza w seriach antytrądzikowych), jak i możemy również sami kupić kwas migdałowy.

Aby samodzielnie przygotować peeling, potrzebny będzie kwas migdałowy oraz woda destylowana. Żeby uzyskać peeling migdałowy 15%, należy wymieszać 0,75 ml kwasu migdałowego z 3 ml wody destylowanej, dla stężenia 10% jest to 0,5 ml kwasu migdałowego i 3,6 ml wody, a dla 20% 1,25 ml kwasu migdałowego plus 4 ml wody. Taki peeling trzymamy na twarzy ok.10 minut, następnie zmywamy wodą z mydłem (by zneutralizować kwas!) i nakładamy tłusty krem.

Gdzie kupić kwas migdałowy i ile kosztuje? Znajdziemy go m. in. w drogeriach internetowych. 10 g kwasu migdałowego kosztuje ok. 18 zł.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Peeling Sunekos

Peeling troficzny Sunekos

Peeling troficzny Sunekos przywraca skórze naturalną fizjologię. Efektem jest odbudowa skóra, rozjaśnienie przebarwień i redukcja trądziku.

porządki

Wiosenne porządki na skórze

Nasza skóra wiosną też potrzebuje generalnego „sprzątania” i zmiany czasu z zimowego na letni połączonego z sezonową wymianą zawartości kosmetyczki. Polecamy 10 wiosennych […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki