WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Purisma

Lunchowy zabieg tzw. plazmy prysznicowej

Plazma to potężna technologia, która pozwala uzyskać efekt liftingu powiek, a także usuwać zmiany skórne, redukować zmarszczki, rozstępy czy blizny. Mimo że uznawana jest za metodę mało inwazyjną, przy takim zastosowaniu wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji (strupki, zaczerwienienie), a nieprawidłowo wykonana może wiązać się z powikłaniami. Nowością w gabinetach jest tzw. plazma prysznicowa, która jest lunchowym zabiegiem kosmetycznym natychmiastowo odświeżającym i wygładzającym skórę. Jak dokładnie działa Purisma? 

Czym dokładnie jest plazma?

Plazma to zjonizowana forma gazu. Jest to czwarty stan skupienia, po cieczy, ciele stałym i gazie. Powinna być nazywana pierwszym stanem materii, ponieważ buduje niemal 99% Wszechświata. Mimo tak powszechnego występowania w kosmosie, nie mamy z nią do czynienia na co dzień. Z plazmy składają się przede wszystkim gwiazdy, w tym nasze Słońce. Na ziemi łatwo ją zaobserwować w kulach plazmowych, urządzeniu, które wynalazł słynny konstruktor Nikola Tesla. Choć kula plazmowa Tesli nie ma praktycznego zastosowania, fascynuje dzieci i dorosłych, a nam pozwala zobaczyć, jak plazma przewodzi prąd. Wystarczy sobie przypomnieć jarzące się wstęgi, które powstają w kuli po dotknięciu klosza. W większej skali kanały plazmowe powstają w czasie burzy w momencie uderzeń piorunów. Takie mikrowiązki plazmy są też wykorzystywanie w medycynie. „Czwarty stan skupienia” to niemal idealny przewodnik, pożądany w medycynie. Urządzenia plazmowe mają stosunkowo proste działanie: zamieniają powietrze, które jest dobrym izolatorem, w przewodzącą energię plazmę. Silnie zjonizowany gaz, powstający między końcówką urządzenia a powierzchnią skóry, przewodzi energię bezdotykowo – poprzez łuk przypominający mikroskopijne pioruny albo wstęgi w lampie plazmowej. Przekształcona w ciepło energia z milimetrową precyzją odparowuje niepożądane zmiany skórne, zmarszczki, niedoskonałości. Koagulacja wybranych tkanek działa także obkurczająco na skórę i pobudza jej regenerację, co jest pożądane w zabiegach odmładzających i naprawczych. 

„Klasyczne” zastosowania

Plazma zyskała popularność jako metoda nieinwazyjnego liftingu powiek, który zastępuje tradycyjny, chirurgiczny lifting – przy niezbyt zaawansowanych objawach opadania powiek. Już po pierwszym zabiegu unosi opadające powieki, wygładza skórę na dolnych i górnych powiekach, także na częściach ruchomych. Powoduje odmłodzenie spojrzenia i w efekcie poprawę ogólnego wyglądu całej twarzy. Po zabiegu w miejscach koagulacji widoczne są małe strupki, które odpowiednio pielęgnowane schodzą w ciągu tygodnia. Do tego typu zabiegów wykorzystuje się aplikator Purisma Spot z igłą okrągłą – wskazany także do redukcji zmarszczek wokół ust, oczu, na policzkach, a także leczenia blizn przerostowych i rozstępów oraz zmian zapalnych towarzyszących trądzikowi. W leczeniu blizn zanikowych i redukcji zmian torbielowatych sprawdza się też aplikator w formie cienkiej igły, która może być wprowadzana do naskórka na głębokość 0,5 mm (procedura inject).

PurismaPlazmowy zabieg lunchowy – Purisma

To nowość firmy BTL! Zabieg wykonuje się kwadratową, ceramiczną końcówką Purisma Jet, która oddziałuje bezdotykowo na duże powierzchnie, powodując poprawę kolorytu, zwiększenie napięcia skóry (soft-lifting), a także obkurczenie porów skóry, redukcję łojotoku. Rozjaśniona skóra od razu zyskuje zdrowy blask. W zabiegach terapeutycznych Purisma Jet niszczy bakterie i grzyby, jest więc polecana w leczeniu trądziku, stanów zapalnych towarzyszących np. atopii. Zabiegi aplikatorem Jet są bezinwazyjne i mogą być wykonywane codziennie. Należą do grupy zabiegów lunchowych, które można wykonywać nawet codziennie bez ograniczania normalnej aktywności. Przed zabiegiem oczyszcza się skórę z makijażu i nakłada na nią tonik oraz krem nawilżający. Dobre efekty daje zastosowanie serum z kwasem hialuronowym, który stanowi warstwę przewodzącą między skórą a urządzeniem.
Jak wygląda zabieg Purisma Jet? Kwadratowa, ceramiczna głowica jest prowadzona bezdotykowo w odległości 1 mm od powierzchni skóry. Taki odstęp daje najlepsze efekty, ponieważ umożliwia odpowiednie rozprowadzenie energii za pośrednictwem plazmy, powstającej między skórą a urządzeniem. Energia oddziałuje terapeutycznie na duże powierzchnie. Daje – w zależności od potrzeb – efekt łagodnego odmłodzenia, oczyszczenia, dezynfekcji oraz przywraca równowagę jonową, co wpływa na lepsze napięcie skóry. Cera staje się rozjaśniona, napięta i zdrowsza. Zabieg trwa średnio pół godziny. Efekt napięcia skóry widoczny jest od razu, dzięki zwiększonemu napięciu błon komórkowych. W ciągu 3-4 dni widać efekty działania bakteriobójczego – stan zapalny zmniejsza się. Redukcja łojotoku i obkurczenie porów następuje w ciągu tygodnia. Na koniec zabiegu na skórę nakładamy serum dobrane do potrzeb skóry. Ponieważ zabieg zwiększa wchłanianie substancji aktywnych, zyskujemy dodatkowo dogłębne odżywienie. Dla jeszcze lepszego efektu można zastosować maskę kosmetyczną. Zabieg może być wykonywany bardzo intensywnie, nawet codziennie. W tygodniu zaleca się nawet 3-4 zabiegi. Taką serię przy skórze suchej stosujemy trzykrotnie, a przy tłustej – nawet pięciokrotnie. Przy czym u wielu osób już 3-4 zabiegi dają zadowalające efekty.
Polecamy!
Purisma

Dodaj komentarz

Podobne tematy

zabiegi bankietowe dr Barbara Jerschina

Zabiegi z natychmiastowym efektem glow!

Planujesz wielkie wyjście lub imprezę? Chcesz wyglądać oszałamiająco? Sprawdź, jakie zabiegi najszybciej zapewniają taki efekt! Poleca dr Barbara Jerschina ze swoim zespołem.

promienna cera

Zabieg Skin Botox

Skin botox jest hitem w Korei, gdzie często wykonuje się go przed wielkim wyjściem. Na czym polega dokładnie ten zabieg?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki