WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

depilacja u nastolatek

Depilacja laserowa u nastolatki – czy zabieg ma sens?

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych Nie da się ukryć, że ma ona znaczny wpływ na komfort życia i wygląd skóry osób, które poddały się zabiegowi. Proces dojrzewania u dziewcząt rozpoczyna się najczęściej między 12. a 13. rokiem życia, wtedy też pojawia się pierwsze widoczne owłosienie pod pachami, w okolicach bikini oraz nogach. Szczególnie w przypadku ciemnych i gęstych włosów może być to bardzo duży problem dla młodej dorastającej kobiety i stać się przyczyną kompleksów. Aby zniwelować owłosienie, nastolatki sięgają po różne metody depilacji: golenie maszynką, kremy do depilacji oraz redukcję owłosienia woskiem. Metody te maja charakter doraźny i często powodują podrażnienie skóry oraz wrastanie włosków. Wtedy pojawia się pytanie, czy można usunąć włosy za pomocą lasera u osoby nastoletniej? Wyjaśniają eksperci Ruczaj Clinic w Krakowie.

Gdy włosy na ciele osoby nastoletniej stają się bardzo widoczne i sprawiają duży kłopot, można zdecydować się na depilację laserową. Należy jednak pamiętać, iż depilacja laserowa powinna wynikać tylko i wyłącznie z potrzeb samej osoby zainteresowanej. Zabieg depilacji laserowej wymaga wtedy również wsparcia i zgody opiekuna prawnego. Ponieważ gospodarka hormonalna osób nastoletnich nie jest w pełni uregulowana, depilacja laserowa może być mniej efektywna niż u osób dorosłych. Aby zwiększyć efektywność depilacji laserowej, w przypadku dziewczynek najlepiej zaczekać do momentu, aż zaczną one regularnie miesiączkować, co następuje około 16. roku życia.

Jak nastolatka powinna przygotować się do depilacji laserowej?

Na pierwszej wizycie w sprawie depilacji laserowej wykonujemy konsultację wraz z próbą laserową. Niewielki obszar 5 x 5 cm zostawiamy do analizy grubości, struktury i koloru włosów. Kwalifikujemy klienta do zabiegu, a także informujemy o przeciwwskazaniach i zaleceniach pozabiegowych. O czym pamiętać szczególnie?

  • Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej należy ogolić skórę maszynką (nie stosujemy innych niż maszynka metod depilacji!).
  • Aby uniknąć oparzeń, przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy nakładać kremów, balsamów i innych środków na skórę.
  • Skóra do zabiegu depilacji laserowej nie może być opalona. Jeżeli jesteśmy świeżo po ekspozycji słonecznej lub solarium, musimy odczekać około 4 tygodni. W przypadku zastosowania samoopalacza okres oczekiwania jest krótszy i są to 2 tygodnie.
  • Cztery tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej nie można wykorzystywać innych metod usuwania owłosienia niż maszynka – tj. depilator, wosk, pęseta, kremy do depilacji.
  • Skóra do zabiegu nie może być uszkodzona ani podrażniona.
  • W przypadku antybiotykoterapii lub stosowania ziół światłouczulających (np. nagietek, dziurawiec) należy odczekać dwa tygodnie, zanim wykonamy zabieg laserowej redukcji owłosienia.
  • Siedem dni przed depilacją laserową nie stosujemy peelingów i innych złuszczających procedur.
epilacja laserowa

Ile zabiegów należy wykonać aby widzieć efekty depilacji laserowej?

Z każdym zabiegiem depilacji laserowej pozbywamy się części włosów będących w fazie wzrostu, czyli anagenie. Tylko włosy w tej fazie mogą ulec trwałemu usunięciu poprzez połączenie łodygi włosa z macierzą, którą chcemy zniszczyć. Z zabiegu na zabieg będziemy więc widzieli postępy w zabiegach depilacji laserowej. W przypadku depilacji laserowej u dorosłych wykonujemy średnio 6 zabiegów z bardzo dobrym efektem redukcji owłosienia (ok 90%). W przypadku nastolatek może być konieczność zastosowania większej ilości zabiegów depilacji laserowej (8-10). Należy także wziąć pod uwagę konieczność wykonania zabiegu przypominającego w przypadku wahań gospodarki hormonalnej.

Depilacja laserowa u nastolatek mimo, iż może być mniej efektywna niż u dorosłych, często stanowi jedyną drogę do redukcji zbędnego owłosienia. Należy wziąć pod uwagę, że u osób, u których nadmiar owłosienia jest dyskomfortem i kompleksem, wpływając na ich psychiczne samopoczucie, depilacja laserowa może być dobrym rozwiązaniem problemu i należy rozważyć jej wykonanie.

Zastanawiasz się nad zabiegami depilacji laserowej ale masz pytania?
Zadzwoń do nas, wyjaśnimy wszystkie wątpliwości!
tel. 793116111
www.ruczajclinic.pl

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

depilacja laserowa

Depilacja laserowa – prawdy i mity

Czy depilacja laserem jest bezpieczna dla kobiet z wkładką domaciczną? Czy można ją wykonywać podczas menstruacji? Czy usunie jasne włoski? Eksperci Ruczaj Clinic rozwieją twoje wątpliwości!

laseroterapia

Zabiegi laserowe na różne wskazania

Laseroterapia jest skuteczną metodą leczenia wielu problemów skórnych: naczynek, rumienia, przebarwień, nierówności naskórka, wiotkości, blizn, rozstępów, a także usuwania tatuaży czy […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki