KMICE 2018 – byliśmy tam!

161
0
PODZIEL SIĘ

Dwa dni wydarzeń, ponad 500 uczestników, ponad 25 paneli, wykładów otwartych i warsztatów, gala, prawie 100 partnerów i wystawców w showroomach – tak wyglądała pierwsza edycja Kongresu Medycyny i Chirurgii Estetycznej zorganizowana z inicjatywy IP Cliniq Instytut Piękna. Byliśmy tam!

IP Cliniq Instytut Piękna i Centrum Medyczne Medyk – w osobach doktora Stanisława Mazura, prezesa CM Medyk, i dyrektor Instytutu Piękna IP Cliniq, Edyty Dedek – uroczyście otworzyli dziś Kongres Medycyny i Chirurgii Estetycznej, który odbywał się 26-27 października w Rzeszowie, w hotelu Bristol. W otwarciu uczestniczył Prezydent Miasta Rzeszowa, pod którego honorowym patronatem odbywało się wydarzenie.

Celem Kongresu była edukacja kobiet w zakresie świadomej pielęgnacji własnego ciała, jako istotnego elementu w dążeniu do pełnej realizacji stawianych przez siebie priorytetów. A także dostrzeżenie, że rzeczywiste piękno jest w nich samych.

W trakcie dwudniowego spotkania odbyło się kilka integralnych wydarzeń:
Kongres Kobiet „Świadome Piękno” promujący zdrowie i świadome dbanie o swój organizm oraz stanowiący edukację w zakresie jakości życia kobiet, warsztaty kosmetologii dla specjalistów dziedzin kosmetologia i medycyna estetyczna, Kongres Medycyny i Chirurgii Estetycznej pod nazwą „KMICE” oraz uroczysta gala.

Pierwszą prelekcję poprowadził doktor Piotr Drozdowski, wybitny lekarz, który jako pierwszy specjalista chirurgii plastycznej w Polsce zdał serię egzaminów specjalistycznych w Brukseli i stał się członkiem Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. 
Następnie na scenie pojawiła się dr n. med. Marzena Juszczyk-Gontaszewska z otwartym wykładem na temat Medycyny Estetycznej w 2018 roku: najnowszych trendów i popularnych zabiegów, a także raz jeszcze dr Piotr Drozdowski, który omówił prawidłowe przygotowanie do zabiegów chirurgii plastycznej.

Później na scenie zobaczyliśmy Dorotę Wójcik – młodą Amazonkę, która opowiedziała o sobie samej: o walce z chorobą onkologiczną, o niepoddawaniu się i niezatraceniu kobiecości pomimo raka. – Często nie zdajemy sobie sprawy, jaki piękny jest ten świat. Gdyby ktoś zapytał mnie, jaka jest najpiękniejsza chwila w życiu, odpowiedziałabym: „każda kolejna”. Bardzo bym chciała, żebyśmy my, kobiety, myślały wcześniej o nas samych, w codziennym zabieganiu – znalazły czas tylko dla siebie, odnalazły balans – tymi słowami Dorota Wójcik motywowała nas do zaglądania w głąb siebie.

Następnie słuchaliśmy wykładu na dwa głosy o innowacjach i globalnych trendach w medycynie estetycznej, przygotowanego przez Violetę Czerwonkę i Agnieszkę Belczyk, z Ogólnopolskiej Akademii Kosmetologii. 
Po przerwie o walorach brafittingu przekonywała Monika Bardian, właścicielka Salonu bielizny „Paryżanka”, trycholog Karolina Golema przekazała wiedzę dotycząca struktury włosa, a podolog omówił wpływ stanu stóp na kondycję całego organizmu.

Program Kongresu był niezwykle bogaty, a wartością dodaną – możliwość zadawania pytań i indywidualne konsultacje – takie opinie podziela większość Uczestniczek..

Podczas wieczornej gali zaproszeni goście obejrzeli z nieukrywanym zachwytem urzekający i efektowny pokaz bielizny dostępnej w salonie Paryżanka, autorstwa Moniki Bardian, pokaz najnowszej kolekcji miss świata Anety Kręglickiej x L’AV, która tym razem stanęła po drugiej stronie wybiegu. Kolekcja dostępna jest w Butiku Kobiecowo. Na koniec modelki z wybiegu prezentowały wśród przybyłych gości ekskluzywną biżuterię Pierre Lang. 
W drugim dniu wydarzenia prawie 100 partnerów wydarzenia zaprezentowało nowoczesne showroomy. Odwiedzający poznali szeroką ofertę beauty. Tego dnia odbywały się także bezpłatne zabiegi przygotowane przez kosmetolożki z IP Cliniq Instytutu Piękna. Organizatorzy zapraszają do udziału w przyszłym roku.

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ