PODZIEL SIĘ

Na rynku jest wiele urządzeń do karboksyterapii. Jednym z najnowszych jest iNCO2KBX firmy Mesologic, który pozwala na wyjątkową precyzję zabiegów.

Karboksyterapia to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Polega na wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) podskórnie lub śródskórnie. Wywołuje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi, tlenu i substancji odżywczych, dzięki czemu poprawia mikrokrążenie i umożliwia komórkom odnowę. Uważa się, że obecnie jest to jedna z najbardziej skutecznych metod redukcji cellulitu, daje też świetne efekty odmłodzenia okolic oczu (redukcja sińców i obrzęków).

Jednym z najnowszych urządzeń do karboksyterapii jest iNCO2KBX firmy Mesologic. Spełnia ono wymogi bezpieczeństwa i posiada certyfikat medyczny. Jako jedyne oferuje dwa systemy dozowania: aplikator typu „pen”, którym można wykonywać zabieg ostrzykiwania CO2 na wszystkie, nawet najmniejsze partie twarzy i ciała, oraz system sterowania przełącznikiem nożnym, który pozwala na bardzo precyzyjną i ciągłą pracę samą igłą.

Opinia lekarza, dr Aleksandry Samborskiej:

Karboksyterapia to niewątpliwie najbardziej popularny zabiegi ostatnich miesięcy, który nie wymaga dodatkowej reklamy. Bezpieczny i klinicznie sprawdzony. Sam w sobie zabieg jest banalnie prosty, a efekty, szczególnie w okolicy twarzy, spektakularne. Polega na podaniu pod skórę cienka igłą dwutlenku węgla przeznaczonego do celów medycznych. Wybrałam iNCO2KBX, ponieważ – co jest dla mnie bardzo ważne w pracy – urządzenie to spełnia wymogi bezpieczeństwa i posiada certyfikat medyczny. Podobają mi się również jego małe gabaryty, a co za tym idzie wygoda pracy w niezbyt dużym, jak mój, gabinecie. Urządzenie posiada dwie bardzo poręczne możliwości aplikacji: aplikator typu pen do pracy w okolicy twarzy oraz nożny przełącznik niezastąpiony na dużych obszarach, np. brzuch czy uda. Urządzenie jest tak precyzyjne, że gaz nie wymaga podgrzewania. Moje pacjentki nie widzą różnicy, bo ważna jest sama technika wkłuwania się w skórę.
Nasz ekspert: dr Aleksandra Samborska, stomatolog i lekarz
medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i AntiAging. Specjalizuje się w nowatorskich technikach nieoperacyjnego liftingu z wykorzystaniem nici, w terapiach łączonych z wykorzystaniem nici oraz wypełniaczy, a także łączonej terapii cellulitu z wykorzystaniem fali akustycznej i fali wibracyjnej. Interesuje się też chemią i recepturą kosmetyczną.

Mesologic_logo

www.mesologic.pl