PODZIEL SIĘ

Cienie pod oczami mogą pojawić się w każdym wieku – i w każdym są tak samo niepożądane, ponieważ dodają lat i powodują, że cała twarz wygląda na zmęczoną i szarą. Pozbycie się worków pod oczami bywało do tej pory czasochłonne, a efekty często nieznaczne. Rosnąca popularność karboksyterapii sprawiła, że coraz więcej kobiet ma szansę uporać się z problemem szybko, skutecznie i bezboleśnie.

Przyczyny powstawania charakterystycznych zasinień i obrzęków to nie tylko brak snu i zmęczenie. O ich obecności decydują także uwarunkowania genetyczne, zaburzenia krążenia czy choroby narządów wewnętrznych. Ciemne, niebieskawe zasinienia pod oczami pojawiają się wtedy, gdy spowolnione jest krążenie krwi w tym miejscu – staje się ona widoczna przez cienką i delikatną skórę jako cienie. Leczenie przyczyn jest bardzo ważne, jednak równolegle można także minimalizować objawy. Karboksyterapia uznawana jest dziś za jedną z najskuteczniejszych metod poprawy wyglądu okolic oka.

Wskazania – okolice oczu:

• worki i cienie pod oczami
• zmarszczki wokół oczu, kurze łapki
• poduszeczki (przepukliny) tłuszczowe pod oczami

Dlaczego akurat CO2?

Dwutlenek węgla ma bardzo ważną funkcję w ludzkim ciele –reguluje przepływ krwi, optymalizując jej ilość w poszczególnych organach. Wstrzyknięty w kontrolowanej ilości poprawia mikrokrążenie, zwiększając dostęp tlenu i składników odżywczych do problematycznych miejsc. Gaz przenika do okolicznych tkanek, powodując silne rozszerzenie naczyń krwionośnych i powstanie nowych kapilar. W efekcie skóra staje się ujędrniona i sprężysta, a okolice oczu wyglądają zdrowiej i młodziej, ponieważ odpowiedzią organizmu jest też stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym chętniej zostawia ona w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Zwiększony jest też drenaż limfatyczny. Wszystkie te mechanizmy mają wpływ na wygląd skóry wokół oczu – rozjaśniając ją, rewitalizując i wygładzając, a także redukując opuchnięcia.

Karboksyterapia iNCO2 KBX spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa i posiada certyfikat medyczny. Urządzenie posiada dwa systemy dozowania: aplikator typy „pen” oraz pozwalający na ciągłą, precyzyjną pracę samą igłą (więcej na: www.mesologic.pl)
Karboksyterapia iNCO2 KBX spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa i posiada certyfikat medyczny. Urządzenie posiada dwa systemy dozowania: aplikator typy „pen” oraz pozwalający na ciągłą, precyzyjną pracę samą igłą (więcej na: www.mesologic.pl)

Jak wygląda zabieg?

Karboksyterapia polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu czystego dwutlenku węgla – lekarz robi to bardzo precyzyjnie cienką igłą, przy użyciu specjalnego urządzenia, które pozwala kontrolować podawane dawki CO2. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia i możesz odczuwać lekki dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak zwykle uczucie „rozpierania” ustępuje po kilku minutach od zakończenia zabiegu. Obszar poddany zabiegowi może być uwypuklony (wygląda jak opuchnięty) przez kilka pierwszych godzin po zabiegu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Najlepiej powtórzyć ok. 8-12 zabiegów (1-2 razy w tygodniu), aby uzyskać optymalny efekt świetlistego, perfekcyjnego spojrzenia!

Mesologic_logo

www.mesologic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ