PODZIEL SIĘ
Karboksyterapia Mesologic

Na okolice oczu, na szyję, na dłonie, na brzuch, pośladki, cellulit i rozstępy… Zabieg ostrzykiwania dwutlenkiem węgla zdobywa coraz więcej zwolenników zarówno wśród pacjentów, jak i samych lekarzy. Co można dzięki niemu poprawić? Wyjaśnia dr Anna Kaliszewska z kliniki Estetiqa.

Dr Anna KaliszewskaNasz ekspert: dr Anna Kaliszewska jest lekarzem i posiada certyfikat ukończenia międzynarodowego centrum kształcenia medycyny anti-aging. Czas spędzony na szkoleniach i kongresach medycyny estetycznej i anti-aging oraz kilkuletnie doświadczenie w tej dziedzinie pozwala jej na perfekcyjne wykonywanie zabiegów oraz stałe poszerzanie ich zakresu. Nieporównywalnie większą satysfakcją od dyplomów są dla niej zadowoleni i powracający klienci, a tych jest coraz więcej. Prowadzi klinikę Estetiqa Dr Kaliszewska. www.estetiqa.eu

Na czym polega zabieg?

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”). CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest obojętny dla każdego organizmu. Można więc śmiało uznać go za „ekologiczny” składnik!

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu czystego CO2 w tkanki podskórne – za pomocą cienkiej igły. Przenikając do tkanek, gaz wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz tworzenie się nowych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest też stymulacja kolagenu – w efekcie skóra staje się bardziej sprężysta i jędrna.

Uważa się, że karboksykoterapia jest dziś jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

Na jakie partie się go stosuje?

– Wszystkim pacjentkom polecam karboksyterapię pod oczy – mówi dr Anna Kaliszewska, nasz ekspert. – Zabieg rozjaśnia cienie pod oczami, doskonale rewitalizuje i wygładza skórę. Efekty widać już po jednym zabiegu (po upływie 3-4 dni), ale dla ich podtrzymania warto wykonać serię ok. 6 powtórzeń.

Zabieg doskonale sprawdzi się też jako rewitalizacja twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Karboksyterapia uznawana jest ponadto za jedną z najskuteczniejszych obecnie metod redukcji cellulitu – tutaj na zauważalne efekty możesz liczyć po 4 zabiegach, a pełna seria powinna objąć minimum 10. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. – Stosuję też tę metodę na blizny i rozstępy na brzuchu, pośladkach czy piersiach. Tutaj też można liczyć na widoczne efekty poprawy struktury skóry, zwykle po serii ok. 5-10 zabiegów – podkreśla dr Kaliszewska.

karboksyterapia Mesologic

Mesologic_logo

 www.mesologic.pl

Karboksyterapia Mesologic Efekty w zależności od wskazania

  • rozjaśnienie cieni pod oczami
  • redukcja cellulitu, także zaawansowanego
  • miejscowe wyszczuplenie i redukcja tkanki tłuszczowej
  • wygładzenie zmarszczek
  • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
  • zwiększanie grubości skóry
  • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

Estetiqa – kosmetologia oraz medycyna estetyczna
ul. Racławicka 129, Warszawa
tel. 509 866 212

Estetiqa – medycyna estetyczna
ul. Odkryta 31, Warszawa
tel. 607 70 31 31

www.estetiqa.eu

 

Estetiqa – kosmetologia oraz medycyna estetyczna logo

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ