PODZIEL SIĘ
zmarszczki

Botox to podstawowy zabieg medycyny estetycznej. Chcesz zlikwidować groźną lwią zmarszczkę pomiędzy brwiami? Albo wygładzić „wiecznie zdziwione” czoło? Na zabieg wybierz się już dziś – trwa dosłownie kilka minut, nie boli, nie zostawia siniaków ani obrzęku, ale na pełen efekt trzeba poczekać ok. 2 tygodni. 

O czym pamiętać?

  • Toksyna botulinowa blokuje impulsy między nerwem a mięśniem odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczek mimicznych. Dlatego skóra się w tym miejscu wygładza na ok. 5-6 tygodni.
  • Efekt nasila się w ciągu 7-14 dni po zabiegu i wtedy będziesz mogła docenić go w pełni.
  • Na zabieg wybierz się do: lekarza (!), mającego duże doświadczenie w tego typu zabiegach – jeśli chcesz mieć pewność, że mimika nie będzie nienaturalnie „zamrożona”, a brwi diabolicznie uniesione!
  • To ważne, bo nie ma żadnego neutralizatora toksyny botulinowej – można tylko czekać, aż przestanie działać, a przecież chcesz wyglądać piękniej i młodziej, a nie straszyć!
  • Upewnij się, czy lekarz korzysta z zarejestrowanych preparatów toksyny botulinowej (np. Botox, Azzalure, Bocouture) – nie chodzi tylko o efekt estetyczny, ale też Twoje zdrowie!
  • Najczęściej zabieg wykonuje się w górnej partii twarzy (czoło, lwia zmarszczka, kurze łapki wokół oczu). Dolna twarz jest nieco trudniejsza i wymaga więcej wprawy od lekarza – botoksem można lekko ostrzyknąć opadające kąciki ust, aby zahamować działanie mięśni ciągnących je w dół, stosuje się go też na zmarszczki palacza.
  • To też świetna nieinwazyjna metoda na pozbycie się uśmiechu dziąsłowego (relaksując mięśnie odpowiedzialne za nadmierne podciąganie górnej wargi w momencie uśmiechu) oraz tzw. marmurkowej (marszczącej się) brody.
  • Botox to też zabieg dla młodych – jeśli widzisz u siebie tendencję do zmarszczek mimicznych, wykonując go regularnie (także jako tzw. baby botox), zahamujesz proces ich pogłębiania i utrwalania. Potem już nie będzie tak łatwo się ich pozbyć!
  •  Jego niewielkie dawki mogą odmienić postrzeganie Twojej osoby przez innych – będziesz wyglądać na weselszą, bardziej łagodną i przyjazną. To ważne w kontaktach z innymi!
  • Zabieg jest lunchowy, nie zostawia żadnych śladów – z tego też powodu lubią go panowie.
PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.