PODZIEL SIĘ
Kobieta dotyka bok twarzy

Niektóre kobiety chciałyby pozbyć się zmarszczek, jednak z jakichś powodów boją się  zabiegów  z użyciem wypełniaczy czy botoksu. Oto ciekawe rozwiązanie proponowane przez kosmetologów i dermatologów.

Stosowanie zastrzyków z toksyną botulinową upośledza mimikę twarzy, ale wiele kobiet sięga po nie, gdy ich kremy przestają działać. Zanim sięgniemy po tak ingerencyjne sposoby walki ze zmarszczkami, dobrze jest zapoznać się najpierw z najnowszymi odkryciami i trendami w kosmetologii – mówi Sylwia, managerka salonu KokLok Hair&More. – Szczególnie skuteczny jest zabieg M’onduniq „Siła jadu węża”, który opracowano w oparciu o innowacyjne składniki aktywne i z wykorzystaniem cząsteczki Syn®-Ake – syntetycznego odpowiednika toksyny z jadu żmii, który rozluźnia mięśnie, ale nie ogranicza ich ruchliwości.

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki powstają z kilku powodów – przede wszystkim, gdy nasza skóra zaczyna się starzeć i traci elastyczność, ale również w wyniku wyrażania emocji, palenia czy bezwiednego mrużenia oczu. Zmarszczki mimiczne są szczególnie problematyczne, bo mogą pojawiać się w bardzo młodym wieku (nawet przed 25 urodzinami). Po prostu, jeżeli danej miny używamy bardzo często, utrwala się ona na naszej twarzy – skóra w pewnych miejscach marszczy się dużo częściej i stopniowo traci zdolność wygładzenia. Dzieje się tak z powodu trwałego skurczu mięśni, które nie tylko przestają się rozkurczać i tworzą bruzdy, ale również blokują dopływ kolagenu do innych partii twarzy lub szyi. Aby uniknąć pogłębiania problemu, należy zadbać o rozluźnienie tych mięśni – zazwyczaj przez delikatne porażenie pobliskiego nerwu, na przykład przy użyciu cząsteczki Syn®-Ake.

Czym jest cząsteczka Syn®-Ake?

To syntetyczny peptyd, który powstał na wzór jadu węża temple viper. W profesjonalnej kosmetyce wykorzystuje się go coraz częściej, ponieważ skutecznie blokuje skurcze nerwowo-mięśniowe, nie jest jednak tak inwazyjny jak wstrzykiwana podskórnie toksyna botulinowa (botoks).

Dzięki zastosowaniu Syn®-Ake przy powierzchni skóry, rozkurczone mięśnie nie tracą ruchliwości i nie występuje efekt maski – mówi Ewa, specjalistka KokLoka.

– Właściwy rezultat terapii uzyskujemy po serii 6-7 zabiegów, a to sprawia, że mamy całkowity wpływ na efekt końcowy i możemy przerwać kurację w satysfakcjonującym nas momencie.

Poza blokowaniem mięśni, cząsteczka Syn®-Ake ma również silne działanie antyoksydacyjne – spowalnia procesy starzenia i wspomaga profilaktykę antynowotworową.

Zabieg „Siła jadu węża” – na czym polega?

Zabieg z wykorzystaniem cząsteczki Syn®-Ake może być przeprowadzany wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Kuracja jest wielowymiarowa – dzięki wykorzystaniu dodatkowych składników, nie tylko redukuje zmarszczki, ale również im zapobiega. Działanie cząsteczki zostaje bowiem wzmocnione przez użycie technologii komórek macierzystych Resistem™, która pomaga skórze zbudować własny system obrony przeciwstarzeniowej, oraz przez wykorzystanie kompleksu Beautifeye™, który zmniejsza kurze łapki i zapobiega wiotczeniu górnej powieki. Serum jest wtłaczane za pomocą ultradźwięków lub infuzji tlenowej. Zależnie od obranej metody, należy przeznaczyć na to 40 lub 90 minut.

Zabieg jest przeprowadzany w ramach 6 gestów (kroków), zróżnicowanych ze względu na rodzaj i problemy skóry, a użyciu składników aktywnych towarzyszy głębokie oczyszczenie, lifting i masaż twarzy. Każdy z kroków przynosi konkretne rezultaty, a dla pełnego efektu najlepiej powtarzać je 6 razy (raz w tygodniu).