Indywidualny plan zabiegów i pielęgnacji

Indywidualny plan zabiegów i pielęgnacji

321
0
PODZIEL SIĘ

diagnoza skóry VISIAKorzystałaś do tej pory z zabiegów i kosmetyków od przypadku do przypadku? Sugerowałaś się doraźnymi potrzebami skóry, poleceniem koleżanki i promocjami? Czas zmienić swoje nastawienie i w końcu zacząć planować wszystkie urodowe działania – wtedy efekty będą na pewno lepsze i trwalsze. Z pomocą przychodzą profesjonalne urządzenia diagnostyczne, takie jak Visia.

Marzena MaciaszekAnalizę skóry technologią Visia i planowanie zabiegów oraz domowej pielęgnacji poleca: Marzena Maciaszek, kosmetolog, która o skórze wie wszystko. Jest managerem Kliniki Magnolia w Łodzi, w której regularnie organizuje dni otwarte dla wszystkich pacjentek chcących poznać swoją skórę „ od środka” dzięki urządzeniu Visia. Wielbicielka holistycznego podejścia do zdrowia i urody.

W czym pomaga diagnoza skóry?

Zaawansowana technologia zastosowana w systemie Visia dostarcza cennej oceny stanu skóry, którą system wyświetla na monitorze, umożliwia wydruk analizy i śledzi postępy osiągane w trakcie kolejnych zabiegów. Dzięki temu można dokładnie określić stan skóry z uwzględnieniem przebarwień, plam dosłonecznych, starczych, obszarów zaczerwienionych (ocena stanu naczynek krwionośnych), zmarszczek, struktury skóry, wielkości i stanu porów, porfiryn i fotouszkodzeń. Niektóre z tych problemów mogą jeszcze nie być widoczne gołym okiem! Co dzięki temu zyskujesz? Przede wszystkim prowadzący Twoją skórę specjalista może bardzo efektywnie zaplanować zabiegi i pielęgnację domową dobrane idealnie do potrzeb Twojej skóry, tak abyś była zadowolona z efektów – nie tylko tu i teraz, ale długofalowo, przez lata! System pozwala też śledzić postępy proponowanych terapii, dzięki czemu będziesz dokładnie wiedzieć, jakie efekty i w jakim czasie przynoszą. Ciekawą funkcją jest też symulacja procesu starzenia pacjenta o 5-7 lat lub wizualizacja odmłodzenia o 5-7 lat, np. poprzez usunięcie przebarwień i zmarszczek, oraz, dodatkowo, ocena wieku biologicznego skóry, związanego z jej kondycją i jakością. Pacjentki, które wcześniej korzystały z tego badania i są w przynajmniej w rocznej terapii pod okiem profesjonalisty, obserwują, że ich wiek biologiczny cofa się, nawet o 10 lat w najbardziej spektakularnych przypadkach! 

Przygotowanie skóry to podstawa

– Czasami pacjentka nie zdaje sobie sprawy, że aby osiągnąć pożądany efekt, w pierwszej kolejności należy zająć się innymi problemami niż te, które widać na pierwszy rzut oka, np. jeśli pacjentka chce usunąć przebarwienia i nadać twarzy jednolity koloryt, w pierwszej kolejności powinna poddać się zabiegom oczyszczającym, odświeżającym, redukującym rozszerzone pory i szary, zmęczony odcień skóry, np. AquaPure – poleca Marzena Maciaszek. – Jest to bardzo uniwersalny zabieg, oparty na infuzyjnym hydrapeelingu, podczas którego wprowadzamy w skórę aktywne składniki pielęgnacyjne. Doskonale oczyszcza skórę, odświeża, nawilża, ujędrnia, a efekt WOW! jest widoczny od razu, można go więc polecić jako zabieg bankietowy. Poprawia wchłanianie kosmetyków do codziennej pielęgnacji, sprawia, że makijaż świetnie się trzyma i pięknie wygląda. To również idealne rozwiązanie dla skór wrażliwych, naczyniowych. Zabieg nie powoduje rumienia, jest niezwykle przyjemny i pacjentki chętnie na niego wracają. Można go wykonywać bezpiecznie przez cały rok.

Zobacz, jak wygląda zabieg AquaPure>

Dlaczego warto planować zabiegi?

W oparciu o diagnostykę urządzeniem Visia można dokładnie zaplanować zabiegi dla każdej pacjentki indywidualnie, uwzględniając nie tylko potrzeby jej skóry i oczekiwane efekty, ale też tryb życia, preferencje zabiegowe (np. mniej lub bardziej inwazyjne metody – kosmetologiczne lub medyczne), a także możliwości finansowe. W pierwszej kolejności musimy zadbać o jakość, zagęszczenie i kondycjonowanie skóry, aby przygotować ją do dalszych zabiegów. – Takie możliwości dają nam peelingi chemiczne, mikroigły, liftingujące masaże twarzy oraz zabiegi hybrydowe, czyli np. połączenie pielęgnacji z odpowiednim masażem czy peelingu chemicznego z mikronakłuwaniem. Jeśli dobrze zagęścimy skórę, przedłuży to trwałość podawanych później wypełniaczy – wypielęgnowana skóra lepiej bowiem zatrzymuje wilgoć i chroni się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – podkreśla nasz ekspert. – Poza tym skóra wygląda lepiej – rozjaśniają się powierzchowne przebarwienia skóry, reguluje się gospodarka łojotokowa, zmniejszają się wypryski.

Krem Obagi SPF50 polecany jest do ochrony skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Ważnym etapem całej terapii jest też pielęgnacja domowa, która uzupełnia profesjonalne zabiegi i ma ogromny wpływ na końcowy efekt. – Tutaj bardzo ważne jest zaufanie pacjentki – mówi Marzena Maciaszek. – Zawsze proszę, aby panie pochopnie same nie kupowały produktów, zwłaszcza jeśli są w trakcie terapii. Efekt odmłodzenia uzyskujemy poprzez stymulację skóry, a więc wymuszanie mikrostanów zapalnych w skórze. Pamiętajmy więc, że jeśli w tym czasie zastosujemy nieodpowiednią pielęgnację mającą działanie podrażniające, a skóra nie będzie chroniona przed promieniami UV, mogą pojawić się przebarwienia.

Hity z gabinetu

– Nie wyobrażam sobie, aby pacjentka wydająca na zabiegi niemałe fundusze, nie miała dobrze dobranej pielęgnacji domowej. Może to być niewiele, ale muszą to być idealnie trafione prawdziwe perełki z gabinetów! Taką właśnie perełką i moim odkryciem kosmetologicznym jest witamina C firmy Obagi – poleca ekspert. – Występuje w 3 stężeniach (10%, 15% i 20%), co nam daje szerokie spektrum zastosowania. Najniższe stężenie możemy bezpiecznie zastosować u pań z wrażliwą skórą i rozszerzonymi naczyniami – a u nich pielęgnacja jest utrudniona, bo naczynia reagują na wiele składników w niekontrolowany sposób. Bardzo ważna jest też baza, w jakiej jest zawieszona witamina C – pH formuły wpływa bowiem na jej przenikalność, o czym wie mało osób. W Obagi mamy 3 stężenia serum i każde z nich ma inne pH. Witamina C nie na darmo bywa nazywana witaminą młodości. Silnie rozświetla skórę, hamuje wydzielanie sebum, zamyka pory, powoduje, że skóra jest świeża i lepiej napięta, bo stymuluje produkcję kolagenu. Polecam każdemu!

Obagi professional C 10 15 20Ambasadorką marki Obagi (i wielbicielką witaminy C) jest Bogna Sworowska.

Więcej o Visia, AquaPure i marce Obagi na:
www.bogdanidermatologia.pl

logo Bogdani

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.iBeauty.pl. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ