Holistyczne podejście do medycyny estetycznej – spotkanie w Saska Clinic

Holistyczne podejście do medycyny estetycznej – spotkanie w Saska Clinic

303
0
PODZIEL SIĘ

O tym, jak ważne jest holistyczne podejście do medycyny estetycznej i jak właściwie przygotować się do wizyty w gabinecie dyskutowali eksperci w trakcie spotkania w Saska Clinic, które odbyło się 31 maja w Warszawie.

event

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia dr Iwony Radziejewskiej-Chomy, która wprowadziła zaproszonych gości w temat holistycznego podejścia do medycyny estetycznej oraz opowiedziała o całym procesie, który powinien poprzedzać i uzupełniać wizyty w gabinecie. Jego najważniejszymi elementami powinien być szczegółowo przeprowadzony wywiad i uzupełnienie karty pacjenta, zawierającej pytania zarówno o ewentualne choroby i przyjmowane leki, ale również o styl życia i aktywność fizyczną, analizę badań (bilans biologiczny) oraz oczekiwania pacjenta. Podczas wystąpienia dr Radziejewska-Choma wyjaśniła, dlaczego wszystkie te aspekty są tak istotne w procesie leczenia.

Następnie mieliśmy okazję zapoznać się z prezentacją wygłoszoną przez Agnieszkę Mrozowicz ze Stellio Med.&Care Aesthetic, która opowiedziała o urządzeniu ION Magnum – przełomowej technologii, która wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, w tym tej najbardziej opornej – tłuszczu trzewnego. Dodatkowo buduje masę mięśniową, stymuluje kolagen i elastynę, powodując zwiększenie elastyczności, gładkości i jędrności skóry. Goście mogli wysłuchać również opinii pacjentki, która wykonała już serię zabiegów ION Magnum oraz zobaczyć, jak wygląda sama procedura.

event

Prezentację o Facetem – jednym z najbardziej oryginalnych preparatów wypełniających zmarszczki, który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu oraz niechirurgicznego liftingu twarzy oraz o Pharma Hyaluron – serii dermokosmetyków opartej na bazie kwasu hialuronowego farmaceutycznej jakości poprowadził Tomasz Śmietanko ze Zdrovit Estetyka.

W ostatnim wystąpieniu Norbert Warzyszyński z DuoLife mówił o tym, jak istotny dla naszego zdrowia jest wybór odpowiednich suplementów i jakimi kryteriami powinniśmy się przy tym kierować. Goście mogli również zapoznać się z całą gamą preparatów DuoLife.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ