PODZIEL SIĘ
dziewczyna na plaży

Które zabiegi modelujące i redukujące cellulit będą najskuteczniejsze, gdy do sezonu bikini pozostało już niewiele czasu?

Katarzyna Lewandowska, kosmetolog, Klinika Strzałkowski
Katarzyna Lewandowska, kosmetolog, Klinika Strzałkowski

Nasz ekspert – Katarzyna Lewandowska, kosmetolog z Kliniki Strzałkowski w Warszawie – zdradza szczegóły trzech metod polecanych „last minute” przed wakacjami. Można je łączyć w jednym programie zabiegowym dla 
jeszcze lepszych efektów! 

Kriolipoliza – zabieg Cooltech

Na czym polega Cooltech? 
Zabieg polega na selektywnym uszkodzeniu tkanki tłuszczowej poprzez schłodzenie jej do niskiej temperatury – i utrzymaniu jej przez odpowiednio długi czas, ok. 70 minut. Nie niesie to ryzyka uszkodzenia innych tkanek czy odmrożenia skóry
– schładzana jest wyłącznie głęboka tkanka tłuszczowa na wybranym obszarze. Przed zabiegiem dokonuje się pomiaru grubości tkanki tłuszczowej – na tej podstawie zostają zaprogramowane parametry zabiegu. Przed przyłożeniem wybranego aplikatora (dopasowanego wielkością i kształtem do części ciała) na skórę nakłada się ochronną membranę. Aplikator zasysa i chłodzi fałd skóry. Podczas jednej sesji zabiegowi mogą być poddane maksymalnie 4 różne obszary. Kriolipoliza powoduje rozpad komórek tłuszczowych, które są następnie usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zabieg jest bezbolesny, jedynie przez pierwsze minuty odczuwalne jest intensywne chłodzenie. Bezpośrednio po można wrócić do codziennych aktywności.
Najlepsze wskazania:
CooltechCooltech pomoże pozbyć się nadmiaru tłuszczyku z takich miejsc, jak uda, brzuch, boczki, ramiona czy pośladki. Należy jednak pamiętać, że – tak jak wszystkie metody tego typu – nie jest to zabieg odchudzający, ale modelujący, który świetnie wspomaga osiągnięcie wymarzonej figury i usunięcie krągłości z miejsc opornych na dietę bądź ćwiczenia.
Efekty:
Widoczne rezultaty wysmuklenia danego obszaru zaczynają się pojawiać po dwóch tygodniach, następnie pogłębiają się stopniowo do 3 miesięcy – tyle bowiem trwa proces eliminacji komórek tłuszczowych poprzez normalny proces przemiany materii. Aby
go wspomóc, należy pić duże ilości wody, można też poddać się masażom (np. z wykorzystaniem fali uderzeniowej). Pacjenci tracą ok. 6-14 cm w obwodach.
Ile razy powtarzać zabieg? 
Zabieg Cooltech jest bardzo skuteczny w redukcji tkanki tłuszczowej i w większości przypadków wystarczy wykonać jeden zabieg dla pożądanego efektu. Czasami zabieg trzeba powtórzyć 1- lub 2-krotnie – wedle wskazania specjalisty. Zwykle wynika to nie z braku rezultatów, ale większych oczekiwań pacjenta. Na ten sam obszar ciała można powtórzyć zabieg po 6 tygodniach.
Cena: 1000 zł za jedno przyłożenie głowicy.

Karboksyterapia

Na czym polega karboksyterapia? 
Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla podskórnie lub śródskórnie za pomocą specjalnego urządzenia (np. Carbo 3000). CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Dzięki temu, że jest dla nas obojętny, może być też bezpiecznie podawany w skórę. Wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody inicjując kaskadę procesów chemicznych, w wyniku których dochodzi do silnego rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych oraz tworzenia się nowych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Gaz zwiększa też przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Dwutlenek węgla wprowadzony do tkanki tłuszczowej częściowo zmienia się w kwas węglowy, który uszkadza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. W konsekwencji prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie do wymodelowania sylwetki. Odnowienie komórek skóry oraz stymulacja syntezy kolagenu przyczynia się do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznej „skórki pomarańczowej”. Po zakończeniu procesu CO2 jest wydalany przez płuca. Dwutlenek węgla podawany jest za pomocą cienkiej igły – nie wymaga to znieczulenia, zabiegowi towarzyszą odczucia podobne do zabiegów akupunktury.
karboksyterapia
Najlepsze wskazania:
Karboksyterapia uważana jest obecnie za jedną z najbardziej skutecznych metod redukcji cellulitu. Może jednak być stosowana na całe ciało i twarz, daje świetne efekty odmłodzenia okolic oczu (redukcja sińców i obrzęków), wspomaga leczenie blizn
i rozstępów, zapobiega wypadaniu włosów. Stosowany też przy zaburzeniach krążenia
i tendencji do opuchlizny.
Efekty:
Karboksyterapia pozwala zredukować cellulit nawet o dużym stopniu zaawansowania. Dodatkowo ujędrnia i uelastycznia skórę, redukuje też rozstępy. Zwykle wymaga to jednak wykonania serii powtórzeń. Karboksyterapię można też łączyć z innymi metodami, np. zabiegami modelującymi z wykorzystaniem urządzeń hi-tech, dla uzyskania jeszcze lepszych efektów.
Ile razy powtarzać zabieg? 
Najlepsze rezultaty przynosi seria zabiegów, które mogą być powtarzane nawet kilka razy w tygodniu (szybko więc można cieszyć się efektami!), a potem – dla „przypomnienia” – np. raz w miesiącu. Zwykle wskazane jest wykonanie
ok. 10-12 zabiegów.
Cena: 390 zł – wybrany obszar np. brzucha / ud / łydek / ramion. Zniżki przy serii.

Fala uderzeniowa – zabieg Liposhock

Na czym polega zabieg Liposhock?
Technologia Liposhock wykorzystuje połączenie fal dźwiękowych ShockWave (nazywanych też uderzeniowymi) i fal ultradźwiękowych – do rozbijania i usuwania nadmiernie zgromadzonych komórek tłuszczowych, tzw. mikro- i makroguzów. ShockWave to fale dźwiękowe o stopniowo wzrastającym ciśnieniu – dzięki temu nie są one silnie odczuwane, a ich intensywność powoduje rozerwanie włóknistego „gorsetu”
w tkance podskórnej oraz rozbicie komórek tłuszczowych. Moc fali dźwiękowej uzupełniają ultradźwięki, które wprawiając w drgania błony komórek tłuszczowych powodują ich rozpuszczenie. Poprzez działanie głowicy SW poprawiona też zostaje praca układu limfatycznego, a także unaczynienie i drenaż płynów. Dzięki temu rozbity tłuszcz ulega bezpiecznemu metabolizmowi w wątrobie.

Najlepsze wskazania:
Ta metoda polecana jest szczególnie dla osób z miejscową otyłością, chcących pozbyć się zbędnych krągłości z trudnych obszarów np. brzucha, ud czy pośladków. Ponieważ urządzenie Liposhock działa bardzo intensywnie, pacjent powinien mieć tkankę tłuszczową w miejscu poddawanym zabiegowi o grubości co najmniej 2 cm. Odpowiednie natężenie pomaga w redukcji nawet najbardziej zaawansowanego cellulitu – III oraz IV stopnia, jak również zbitej, twardej tkanki tłuszczowej.
Efekty: 
Są widoczne już po pierwszym zabiegu! To:
  • widoczne zniwelowanie skórki pomarańczowej,
  • redukcja cellulitu, nawet na trudnych partiach ciała, takich jak: brzuch, czy 
pośladki,
  • gładka, jędrna i sprężysta skóra,
  • redukcja niedoskonałości skórnych,
  • pobudzenie krwiobiegu i tym samym likwidacja obrzęków,
  • modelowanie sylwetki.
Aby spotęgować działanie ultradźwięków Liposhock, specjaliści z Kliniki Strzałkowski polecają używanie po zabiegu kosmetyków z linii Ozo System Vanity Line, które 
zawierają skoncentrowane substancje czynne, takie jak: fosfatydylocholina, karnityna oraz ozonidy. Wspomagają usuwanie cellulitu i nagromadzonego tłuszczu, dotleniają tkanki przyspieszając przemiany komórkowe. Drenaż i metabolizm uszkodzonych komórek tłuszczowych usprawni też picie dużych ilości wody przed zabiegiem i po nim (minimum 2 l dziennie).
Ile razy powtarzać zabieg? 
Już pierwszy zabieg daje widoczne efekty, jednak dla ich spotęgowania i utrwalenia konieczne jest wykonanie serii – najlepiej 6-10 zabiegów, w odstępach cotygodniowych.
Cena: 450 zł / 1 zabieg, seria 10 powtórzeń – 3600 zł.

Klinika StrzałkowskiKlinika Strzałkowski
ul. Dzielna 21 lok. 16
Warszawa
tel. 668-830-516, (22) 241 13 88
www.klinikastrzalkowski.pl