wybielanie miejsc intymnych

Wiele osób odczuwa podczas stosunku dyskomfort związany z nieestetycznym wyglądem okolic intymnych. Jedną z metod na pozbycie się niechcianych przebarwień w okolicy warg sromowych, krocza i odbytu jest wybielanie miejsc intymnych. Zabieg ten w skuteczny i bezpieczny sposób pozwala zlikwidować kompleksy.

Wskazania

Zabiegowi mogą poddać się osoby, które cierpią z powodu przebarwień zlokalizowanych w okolicy krocza, warg sromowych i odbytu. Najczęstszymi powodami przebarwień są przebyte choroby, zachwianie gospodarki hormonalnej oraz czynniki dziedziczne.

Na czym polega zabieg?

Po wykonaniu znieczulenia miejscowego, lekarz naświetla obszar zabiegowy wiązką lasera. Podczas zabiegu może być też zastosowany nawiew zimnego powietrza celem zminimalizowania dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa od 20 do 30 min.

Efekty zabiegu

Skóra w miejscu poddanemu zabiegowi jest rozjaśniona. Dodatkowo, okolice intymne są ujędrnione i odmłodzone. W celu uzyskania zadowalającego efektu zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W przypadku bardzo ciemnych przebarwień zaleca się od 2 do 6 zabiegów, co 4 tygodnie.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra jest lekko podrażniona. Obszar pozabiegowy należy nawilżać specjalnym kremem. Zaleca się powstrzymanie od współżycia płciowego przez okres kilku dni.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: nowotwory skóry, przerwanie ciągłości naskórka w obszarze zabiegowym, infekcje okolic intymnych, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena zabiegu waha się od 350 do 1 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska