depilacja woskiem

Depilacja woskiem to metoda mechanicznego usunięcia owłosienia z wybranych partii ciała. W salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej do depilacji wykorzystuje się wosk ciepły.

Wskazania

Depilacja woskiem jest polecana osobom, które chcą pozbyć się nadmiaru owłosienia z okolicy twarzy, pach, rąk, bikini oraz nóg. Włosy muszą być długości od 4 do 10 mm.

Na czym polega zabieg?

Po zdezynfekowaniu i odtłuszczeniu obszaru okołozabiegowego, na skórę klientki nakłada się za pomocą szpatułki (lub rolki) wosk, rozgrzany do temperatury 37-38°C, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Za pomocą paska fizelinowego (lub bezpaskowo przy użyciu takiego typu wosku) usuwa się wosk w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, jednocześnie napinając jedną ręką depilowane miejsce. Resztki wosku są usuwane za pomocą specjalnej oliwki. Na koniec możliwe jest zaaplikowanie preparatu opóźniającego wzrost włosów.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od depilowanej partii, trwa od ok. 10 do 60 minut.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko podrażniona i zaczerwieniona. Istnieje możliwość pojawienia się siniaków, które znikają w ciągu kilku dni. Wydepilowana skóra jest gładka. W celu uzyskania trwałych rezultatów, zaleca się powtarzanie zabiegu, co 3-4 tygodnie. Z każdą kolejną depilacją włosy stają się cieńsze i rzadsze.

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu nie wolno opalać się, korzystać z basenu i sauny. Warto powstrzymać się również przez ten czas od nadmiernej aktywności fizycznej i gorących kąpieli. Nie należy stosować kosmetyków na bazie alkoholu. Przez tydzień od czasu zabiegu można smarować miejsca okołozabiegowe preparatem opóźniającym wzrost włosów. Po 5-7 dniach od depilacji należy wykonać peeling, w celu zminimalizowania ryzyka wrastania włosów i późniejszych infekcji.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania depilacji są: teleangiektazje, stany zapalne i alergiczne skóry, choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, przerwanie ciągłości naskórka w depilowanym miejscu, łuszczyca, żylaki, padaczka, cukrzyca, problem z krzepliwością krwi, skóra bezpośrednio po opalaniu, nadwrażliwość na mechaniczne usuwanie owłosienia, zbyt krótkie włosy, alergia na składniki preparatu, ciąża.

Średnia cena

W zależności od obszaru poddanego depilacji cena waha się od 10 do 200 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska