usuwanie brodawek

Za pomocą lasera CO2 można w bezinwazyjny sposób pozbyć się z ciała niechcianych brodawek. W odróżnieniu od metod chirurgicznych, zabieg ten nie pozostawia po sobie widocznych blizn.

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które mają brodawki, kurzajki, o łagodnej postaci. Najczęściej wykonuje się go na podeszwach stóp.

Na czym polega zabieg?

Po wykonaniu znieczulenia, zmianę traktuje się wiązką lasera CO2. Woda zawarta w tkance brodawki pochłania światło lasera, a wydzielona energia zostaje zamieniona w ciepło. Pod wpływem wzrostu temperatury zmiana skórna odparowuje.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od liczby brodawek, trwa od 3 do 20 minut.

Efekty zabiegu

Brodawki na skórze zostają usunięte.

Zalecenia po zabiegu

Na skórze pojawia się strupek, który odpada w ciągu kilku dni. Przez ten czas nie należy drapać, moczyć i zmiękczać miejsca pozabiegowego. Przez co najmniej 2 miesiące nie wolno się opalać. Na obszar z usuniętą zmianą powinno się stosować krem z filtrem ochronnym.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami dowykonania zabiegu są: świeża opalenizna, skłonność do tworzenia się bliznowców, przerwanie ciągłości naskórka w obszarze zabiegowym, infekcje bakteryjne i grzybicze, nadwrażliwość na światło lasera, stany zapalne i alergiczne skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca, padaczka, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena, w zależności od liczby brodawek, waha się od 50 do 500 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska