UltraShape

Ultra Shape to zabieg kierowany zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Poleca się go wszystkim, którzy chcą skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest jego bezinwazyjność i bezpieczeństwo stosowania.

Wskazania

Zabieg kierowany jest do osób ze stosunkowo niewielką nadwagą – do 8 kilogramów; większa nadwaga wymaga interwencji chirurgicznej. Przy pomocy Ultra Shape można wyszczuplić uda, brzuch i pośladki. Do usuwania tkanki tłuszczowej używa się lasera z ultradźwiękami i technologią VDF.

Na czym polega zabieg?

Zabieg dzieli się na trzy etapy. W etapie pierwszym pacjent udaje się na masaż z użyciem podciśnienia, którego celem jest zwiększenie przepływu krwi. Masaż wykonuje się przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale radiowe. Drugi etap skupia się na rozbiciu tkanek tłuszczowych; Ultra Shape jest bezpieczny głównie dlatego, że niszczy wyłącznie komórki tłuszczowe, nie naruszając przy tym tkanek. Trzeci etap to ponowny masaż, który odpowiada za drenaż limfatyczny. Drenaż limfatyczny usprawnia przepływ limfy i oczyszczanie organizmu, dzięki czemu później komórki tłuszczowe będą szybciej usuwane z ciała. Co się dzieje z uwolnionymi komórkami tłuszczowymi? Są transportowane do wątroby; wątroba sukcesywnie usuwa je z organizmu. Luźne komórki nie stanowią zagrożenia, są stopniowo wydalane tak, że już po kilku dniach widać znaczną różnicę w obwodzie ciała.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa do dwóch godzin. Zazwyczaj już jedno użycie Ultra Shape wystarcza, by osiągnąć satysfakcjonujące efekty, ale czasem terapię trzeba powtórzyć. Kolejny zabieg można wykonać najwcześniej dwa tygodnie po zakończeniu pierwszego.

Efekty zabiegu

Już po kilku dniach od zabiegu widać pierwsze efekty, ale ponieważ proces oczyszczania nadal może być w toku, efekt końcowy będzie można zauważyć po dwóch tygodniach. Ultra Shape to jedyny zabieg, który pozwala na nieinwazyjne usunięcie komórek tłuszczowych do tego stopnia, że można pozbyć się nawet 10 centymetrów w obwodach ciała. Terapia Ultra Shape pozwala trwale usunąć komórki tłuszczowe z organizmu.

Zalecenia po zabiegu

Aby przyspieszyć usuwanie tłuszczu z organizmu, przez 2 tygodnie po zabiegu zaleca się ograniczyć spożywanie węglowodanów i tłuszczów. Ultra Shape nie wymaga rekonwalescencji pacjenta, bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie można przeprowadzić u kobiet ciężarnych i karmiących piersią, a także u chorujących na cukrzycę. Dodatkowo Ultra Shape nie może być stosowane w przypadku stwierdzonego zaburzenia krzepliwości krwi, jak i również u osób ze wszczepionymi rozrusznikami serca/ implantami. Ponadto na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zabiegu należy wstrzymać się ze spożywaniem aspiryny. Zabieg nie zostanie przeprowadzony u osób, których nadwaga jest większa niż 8 kilogramów.

Średnia cena

Cena Ultra Shape waha się od 400 do 3500 złotych. Ostateczny koszt zależy od ilości wykonywanych zabiegów oraz od tego, na jakim obszarze przeprowadzano terapię.

Autor: Adrianna Bzdzion