toksyna botulinowa na kurze łapki

Toksyna botulinowa jest jedną z najszybszych i najbardziej skutecznych metod redukcji kurzych łapek.

Wskazania

Kurze łapki i zmarszczki mimiczne w okolicy oczu.

Na czym polega zabieg?

Toksyna botulinowa blokuje impulsy między nerwem a mięśniem odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczek mimicznych w tym miejscu. Zabieg ostrzyknięcia kurzych łapek botoksem jest szybki i niemal bezbolesny – odczuwalne jest jedynie lekkie ukłucie, jak przy ukąszeniu komara.

Ile trwa zabieg?

Około 10 minut.

Efekty zabiegu

Są widoczne po upływie kilku dni od zabiegu (optymalne po tygodniu) i utrzymują się ok. 4 miesięcy. Skóra jest wyraźnie gładsza, a zmarszczki mniej widoczne. Zabieg zapobiega też pogłębianiu zmarszczek. Jeśli zabieg wykonywany jest regularnie, odstępy między kolejnymi zwykle ulegają wydłużeniu.

Zalecenia po zabiegu

Zwykle skóra jest nieco zaczerwieniona, lecz po godzinie powinna powrócić do normalnego koloru. Bywa, że pojawia się malutki siniak w miejscu ukłucia. Bezpośrednio po zabiegu nie są wskazane masaże okolic oczu, a przez kilka godzin nie wolno pochylać głowy. Po 2 tygodniach zalecana jest wizyta kontrolna.

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią, infekcje skórne, problemy ze krzepliwością, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, zażywanie niektórych leków.

Średnia cena

Jeden zabieg na kurze łapki to koszt ok. 400-500 złotych.

Autor: Anna Kaczorowska