termolifting

Termolifting to zabieg wykorzystujący światło podczerwone IR i jego efekt termiczny, który podrażnia włókna kolagenowe. Wywołuje to gwałtowne kurczenie się włókien i pobudzenie komórek skóry do produkcji nowego kolagenu (ok. 30%). Nic więc dziwnego, że cieszy się dużą popularnością u osób, którym zależy na widocznie młodszym wyglądzie skóry.

Wskazania

Termolifting ( zaleca się w przypadku utraty elastyczności i napięcia skóry. Przynosi dobre efekty w terapii opadających powiek i policzków i modelowaniu owalu twarzy, w likwidacji zmarszczek i bruzd na twarzy, szyi i dekolcie. To popularna metoda przywracania gęstości skóry równeż w okolicach piersi, kolan, ud czy brzucha, np. po porodzie.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na przyłożeniu głowicy aparatu do skóry i rozgrzewaniu jej promieniowaniem podczerwonym (IR). Przed zabiegiem na skórę nakłada się specjalny żel chłodzący dla większego komfortu i lepszego operowania głowicą. Zazwyczaj lekarz przeprowadzający zabieg wykonuje test dobierając optymalne parametry do możliości pacjenta. Urządzenie najpierw schładza skórę powierzchniowo, aby ochronić naskórek. Następnie podczerwień podgrzewa głębokie warstwy skóry podczas krótkiego, kilkusekundowego impulsu. Zaraz po emisji promieniowania IR głowica ponownie schładza obszar zabiegowy. Kolejnym krokiem jest masaż coolerem. Zabieg jest bezbolesny.

Ile trwa zabieg

W zależności od wybranego obszaru zabieg trwa od 1 do 1,5 h.

Efekty zabiegu

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, lecz dla uzyskania długotrwałych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów. Efekt końcowy odmłodzenia uzyskujemy już po 3-6 miesiącach. Skóra jest widocznie zagęszczona i ściągnięta, wzrasta jej napięcie a zmarszczki zostają wygładzone. Termolifting modeluje rysy twarzy, podnosi opadające policzki, likwiduje bruzdy wargowo-nosowe i spłyca drobne zmarszczki. Twarz wygląda młodo i atrakcyjnie.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć. Warto jednak powstrzymać się od rozgrzewania skóry, np. opalania czy sauny. Zalecane są zabiegi z witaminą C, ponieważ jest niezbędna w procesie syntezy kolagenu.

Przeciwwskazania

Termoliftingu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i matek karmiących, u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca, metalowymi implantami czy złotymi nićmi, chorych na nerki, wątrobę, zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepicę. Nie zaleca się wykonania tego zabiegu u osób chorych na serce i nowotwory,

Średnia cena

Cena zabiegu waha się od 400 do 2 500 zł j jest uzależniona od wielkości obszaru poddanego terapią ciepłem.

Autor: Edyta Krzemińska