termokoagulacja (Veinwave)

VeinWave to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala szybko pozbyć się uszkodzonych naczynek. Najlepiej sprawdza się w wypadku drobnych zmian naczyniowych na twarzy, np. na policzkach i przy skrzydełkach nosa. 

Wskazania

Do zabiegu mogą podejść osoby z widocznymi pajączkami, naczyniakami, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, płaskimi brodawkami. Zabieg VeinWave sprawdzi się także w przypadku stwierdzonego trądziku różowatego; zamykanie naczynek wskazanym sposobem można przeprowadzać na wszystkich typach skóry. VeinWave ma jednak pewne ograniczenia, które dotyczą grubości i wielkości naczyń. Za jego pomocą nie usuniemy np. rozległych zmian naczyniowych oraz żylaków zlokalizowanych np. na łydce, udach lub stopach.

Na czym polega zabieg?

Na ukierunkowaniu za pomocą ultracienkiej igły kontrolowanej dawki energii o wysokiej częstotliwości wprost na naczynko, które chcemy usunąć. Prąd, który ma częstotliwość radiową, dociera wyłącznie do słabych lub uszkodzonych naczynek powodując ich zamknięcie i zniknięcie. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie sprzyja powstawaniu przebarwień, oddziałuje wyłącznie na słabe, uszkodzone naczynka, nie niszcząc przy tym zdrowych i niewidocznych. Dla większości osób zabieg jest bezbolesny; pacjenci z niskim progiem bólu mogą odczuwać pewien dyskomfort, ale jest on porównywalny do ugryzienia komara.

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa około 15 minut, ale czas może się wydłużać, w zależności od tego, na jak dużym obszarze przeprowadzana jest termokoagulacja. Zabiegu VeinWave zazwyczaj się nie powtarza – jedna wizyta w gabinecie powinna w zupełności wystarczyć. Pamiętaj jednak, że zabieg likwiduje objawy, a nie przyczyny powstawania naczynek – może więc dojść do pojawienia się nowych teleangiektazji na innych obszarach skóry. Wtedy konieczne będzie powtórzenie zabiegu.

Efekty zabiegu

Już po jednym zabiegu VeinWave można trwale pozbyć się pajączków (nie stwierdza się nawrotów rozszerzenia naczyń u pacjentów, u których zastosowano termokoagulację). Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji pacjenta. Efekt jest widoczny od razu! Jednocześnie warto wiedzieć, że VeinWave radzi sobie przede wszystkim z drobnymi zmianami naczyniowymi, w przypadku dużego rozszerzenia naczynek lekarz może zadecydować o konieczności użycia lasera.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg nie wpływa znacząco na wrażliwość skóry, dlatego nie trzeba unikać słońca. Bezpośrednio po zabiegu z użyciem VeinWave można wrócić do swoich codziennych zajęć. Po zabiegu nie powinny pojawiać się blizny, siniaki czy zaczerwienienia, ewentualny obrzęk zniknie w ciągu kilku godzin. Tego samego dnia można nakładać makijaż.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują ciążę i karmienie piersią, a także padaczkę. Do zabiegu zamykania rozszerzonych naczynek metodą VeinWave nie mogą podejść osoby ze stwierdzoną alergią na nikiel, chyba że dany gabinet kosmetyczny oferuje używanie złotych igieł w trakcie zabiegu.

Średnia cena

Cena waha się od 100 do 700 złotych, w zależności od obszaru, na jakim wykonywany jest zabieg. Najtańsze są zabiegi naprawiające tylko pojedyncze naczynka.

Autor: Adrianna Bzdzion