terapia depigmentacyjna Cosmelan

Terapia uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod rozjaśniania przebarwień. Składa się z dwóch etapów – przeprowadzanego w gabinecie oraz w domu. Trwa min. 6 tygodni, optymalnie – ok. 3 miesięcy. Terapia może być stosowana o każdej porze roku i niezależnie od fototypu skóry. Swoją skuteczność zawdzięcza połączeniu wielu substancji aktywnych o intensywnym działaniu depigmentującym. Ponadto stymuluje produkcję kolagenu i pobudza odnowę komórkową skóry, co zapewnia efekt anti-aging. Dodatkową korzyść odczują osoby z cerą mieszaną i tłustą, gdyż Cosmelan normalizuje wydzielanie sebum.

Wskazania

Przebarwienia posłoneczne na twarzy, dekolcie i dłoniach, przebarwienia powstałe na skutek zaburzeń hormonalnych. Wskazaniem do zabiegu może być również bielactwo i melasma.

Na czym polega zabieg?

W gabinecie – na początku bardzo dokładnie oczyszcza się i odtłuszcza skórę dla osiągnięcia najlepszego efektu. Na miejsca podlegające terapii depigmentacyjnej nakłada się maskę, którą należy utrzymać na skórze przez kilka godzin. Czas trwania terapii jest indywidualnie ustalany od lekarza i zależy od stopnia, w jakim nasze ciało pokryte jest ciemnymi plamami. Po upływie kilku godzin pacjent może zmyć Cosmelan w domu(po czasie wskazanym przez osobę wykonującą zabieg). Kolejne etapy zabiegu w całości przeprowadza się w warunkach domowych. Do dalszego leczenia używa się kremu Cosmelan. Bardzo ważne jest to, żeby terapia była ciągła, w przeciwnym razie efekt nie będzie satysfakcjonujący.

Skuteczność Cosmelanu zależy od zdolności przenikania składników aktywnych przez warstwy naskórka i dotarcia do melanocytów, a następnie rozprzestrzeniania się w melanosomach w celu hamowania tyrozynazy. Formuła Cosmelanu wspomaga penetrację naskórka, przez co zabieg wykazuje wielokierunkowe działanie na skórę z przebarwieniami. Kuracja zawiera połączenie sześciu głównych składników aktywnych hamujących kluczowe enzymy w procesie syntezy melaniny, które wykazują właściwości rozjaśniające, ale także nawilżające i wygładzające skórę, o najwyższej skuteczności i najwyższej tolerancji dla skóry. Cosmelan działa na każdym etapie melanogenezy, także utrudniając migrację melanosomów do keratynocytów i dystrybucję barwnika.

Ile trwa zabieg?

Cała terapia trwa łącznie około trzech miesięcy, a pierwszy etap z nałożeniem maski (i jej zmyciem w domu) – kilka godzin. Zanik plam obserwuje się około czwartego tygodnia kuracji, jednak dla uzyskania długotrwałych efektów terapia powinna potrwać minimum 3 miesiące. Po zakończeniu terapii Cosmelan w gabinecie zaleca się całoroczne stosowanie kremu Cosmelan 2: raz, dwa razy w tygodniu. Podczas kuracji należy stosować ochronę przed promieniowaniem UV, najlepiej za pomocą Kremu barwionego z filtrem SPF50+ Mesoestetic.

Efekty zabiegu

Terapia Cosmelanem umożliwia trwałe rozjaśnienie skóry w miejscu, w którym występują przebarwienia (dotyczy to nie tylko przebarwień związanych z problemami hormonalnymi, ale też np. piegów). Dodatkowo zabieg sprawdza się u osób ze skórą mieszaną – Cosmelan reguluje i zmniejsza wydzielanie łoju, dzięki czemu skóra nie będzie się nadmiernie przetłuszczać. Zabieg jest bezpieczny i można stosować go o każdej porze roku.

Zalecenia po zabiegu

Po zmyciu maski nałożonej w gabinecie skóra może być opuchnięta i zaczerwieniona, ale to normalna reakcja po zabiegu. Dla jej złagodzenia lekarz może przepisać kremy przyspieszające gojenie się skóry i łagodzące ewentualny ból. W trakcie kuracji i po jej zakończeniu należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, stosując filtry przeciwsłoneczne z wysokim SPF. Jeśli skóra będzie mieć kontakt ze słońcem, to zabieg może nie pomóc – po jakimś czasie pojawią się nowe przebarwienia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do terapii depigmentacyjnej z użyciem Cosmelanu obejmują kobiety ciężarne i karmiące piersią, zabiegi z użyciem peelingów chemicznych, aktywny trądzik, infekcje zarówno bakteryjne, jak i wirusowe, stany zapalne skóry, zewnętrzne leczenie pochodnymi witaminy A. Cosmelanu nie powinny stosować też osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na światło.

Średnia cena

Cena terapii z Cosmelanem może się wahać od 1200 do 1900 złotych w zależności od gabinetu, w którym przeprowadza się zabieg. Opłaty obejmują zarówno maskę, jak i kremy stosowane w terapii domowej.

Autor: Adrianna Bzdzion