redukcja zmarszczek palacza

Zmarszczki palacza nie tylko dotykają osoby nałogowo palące papierosy. Linie układające się promieniście wokół ust są efektem wiotczenia skóry w tym miejscu i zaniku tkanki podskórnej. Dodatkowo praca mięśnia okrężnego ust odpowiedzialnego za ich mimikę przyspiesza proces powstawania i utrwalania się zmarszczek. Z pomocą przychodzą wypełniacze. 

Wskazania

Początkowo zmarszczki palacza są widoczne podczas „sznurowania” ust, gdy pijesz przez słomkę lub pociągasz papierosa. Z biegiem czasu utrwalają się i są widoczne także w spoczynku – gdy mięsień okrężny ust jest rozluźniony. Zwykle następuje to ok. 40-50. roku życia. Nasilone zmarszczki palacza wchodzą też na kontur ust, utrudniając makijaż.

Ile trwa zabieg?

Od 30 minut do półtorej godziny.

Na czym polega zabieg?

Po znieczuleniu kremem (30-40 min wcześniej) lub zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym stomatologii, w skórę podawany jest preparat wypełniający na bazie kwasu hialuronowego – robi się to igłą wzdłuż każdej zmarszczki lub kaniulą z jednego wkłucia po każdej stronie, rozprowadzając preparat liniowo w płaszczyźnie nad i pod ustami. Na koniec lekarz lekko masuje skórę, aby odpowiednio „ułożyć” preparat.

Efekty zabiegu

Efekt wypełnienia bruzd będzie widoczny od razu i utrzyma się ok. 6-12 miesięcy w zależności od zastosowanego preparatu i trybu życia pacjentki (palenie papierosów przyspiesza degradację kwasu hialuronowego w skórze – i tego występującego naturalnie, i tego wstrzykniętego!). Zmarszczki wokół warg ulegają spłyceniu, dodatkowo poprawie ulega kontur ust. Skóra staje się bardziej jędrna, gładka i elastyczna.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu może wystąpić obrzęk i tkliwość skóry w miejscu podania wypełniacza – dla zmniejszenia dolegliwości można przykładać chłodne okłady. Mogą też pojawić się krwiaczki i siniaki w miejscach nakłuć – ich gojenie przyspieszy stosowanie specjalnych preparatów po łagodzących i regenerujących. Przez kilka dni po zabiegu nie wolno korzystać z sauny i basenu, daruj też sobie intensywne zabiegi a twarz. Jeśli wyczuwasz drobne grudki, skórę można delikatnie pomasować. Przez kolejne tygodnie stosuj też kremy z wysokimi filtrami UV i chroń skórę przed słońcem.

Przeciwwskazania

Tak jak w przypadku kwasu hialuronowego, aby móc przystąpić trzeba być zdrowym. Będąc w ciąży lub jeszcze karmiąc lepiej powstrzymać się od zabiegu. W przypadku czynnej choroby nowotworowej podrażnienia skóry również nie należy umawiać się na wizytę. O wszelkich przyjmowanych lekach powinno się poinformować lekarza. Choć preparat nie jest uczulający to być może znieczulenie wywoła objawy alergiczne.

Średnia cena

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg w cenie od 1500-2000 złotych, ale można go powtórzyć po 3-4 miesiącach i po konsultacji z lekarzem. Oczywiście następnym razem zabieg będzie tańszy, gdyż wykorzystana zostanie mniejsza ilość „wypełniacza”.

Autor: Anna Kaczorowska