radiofrekwencja igłowa

Radiofrekwencja igłowa to innowacyjny zabieg termoliftingu, który polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych. Jest najnowszą i niezwykle zaawansowaną technologicznie metodą odnowy skóry i aktywnego odmładzania. Zabieg symultanicznej mezoterapii igłowej i podgrzewania skóry jest o wiele skuteczniejszy niż potraktowanie twarzy oddzielne obiema tymi metodami.

Wskazania

Radiofrekwencję rekomenduje się osobom, które pragną wygładzić zmarszczki, uelastycznić i ujędrnić skórę twarzy, szyi i dekolu, wymodelować owal twarzy czy poprawić wygląd powiek. Zabieg z powodzeniem leczy zwiotczenie skóry i zmarszczki grawitacyjne. Radiofrekwencja sprawdza się szczególnie u tych pacjentów, którzy wymagają intensywnej terapii anti-aging.

Na czym polega zabieg?

Procedura zabiegu polega na stymulacji i dostarczaniu bezpośrednio do skóry właściwej energii RF za pośrednictwem głowicy zaopatrzonej w sterylną, jednorazową końcówkę z 36 elektrodami mikroigłowymi. Igły po nakłuciu są podgrzewane na całej długości. Wywołują podgrzanie tkanki, co skutkuje pobudzeniem komórek do produkcji i regeneracji kolagenu. W momencie wkłucia jest znana temperatura, z jaką elektroda dociera do skóry własciwej oraz głębokość penetracji w skórze. Dyskomfort podczas zabiegu jest niewielki. Zabieg jest wykonawany w znieczuleniu kremem.

Ile trwa zabieg

Zabieg radiofrekwencji trwa od 30 minut do maksymalnie 2 godzin.

Efekty zabiegu

Efekty terapii widoczne są już po pojedynczym zabiegu. Skóra ulega zagęszczeniu, staje się napięta, jędrna i wyraźnie odmłodzona. Owal zostaje dobrze zaznaczony. Poprawia się wygląd powieki górnej i dolnej. Metoda ta ma zastosowanie w usuwaniu drobnych zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu, ze wskazaniem na te, które znajdują się w trudnych miejscach, czyli w okolicach oczu i ust. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii składającej się z 3-4 zabiegów w miesięcznych odstępach, z ewentualnością wykonania zabiegu przypominającego co rok lub 2 lata.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu możliwy jest rumień i obrzęk. Stan ten trwa zwykle kilka godzin, a uczucie lekkiej nadwrażliwości skóry może trwać do dwóch dni po zabiegu. Następnego dnia skóra może być nieznacznie obrzęknięta i mogą pojawić się pojedyncze strupki. W celu uspokojenia i normalizacji skóry zaleca się stosowanie preparatów łagodzących i nawilżających, np. z witaminą C, która przyśpiesza gojenie. Należy pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych.

Przeciwwskazania

Zabiegu radiofrekwencji nie mogą wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią, pacjenci w trakcie aktywnych infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych na skórze, a także osoby ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych (keloidów). Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku osób posiadających metalowe implanty czy wszczepiony rozrusznik serca.

Średnia cena

Cena zabiegu waha się od 500 do 3 500 zł za twarz, szyję i dekolt.

Autor: Edyta Krzemińska