peptydowa terapia włosów Dr Cyj

Peptydowa terapia włosów doktor Cyj to zabieg medycyny estetycznej, który skupia się na poprawie kondycji włosów. Dzięki terapii można zahamować nadmierne wypadanie włosów i pobudzić odrastanie nowych.

Wskazania

Z zabiegu peptydowej terapii włosów dr Cyj powinny szczególnie skorzystać te osoby, które mają problem z łysieniem androgenowym i nadmiernym wypadaniem włosów z różnych powodów (problemy hormonalne, stres, sezonowe wypadanie). Zabieg może być także korzystny dla tych osób, które mają genetycznie cienkie, przerzedzone włosy i chciałyby je nieco wzmocnić. Z zabiegu peptydowej terapii mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Terapia sprawdzi się również u przedwcześnie łysiejących mężczyzn.

Na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu nakłuwa się głowę pacjenta igłami, przez które podaje się peptydy. Łącznie do skóry głowy dociera 7 peptydów i kwas hialuronowy. Wszystkie składniki mocno oddziałują na włosy, dzięki czemu pobudzają ich wzrost oraz wpływają na pracę komórek macierzystych. Kwas hialuronowy chroni włosy przed zniszczeniami mechanicznymi i dodatkowo nawilża.

Ile trwa zabieg

Jeden zabieg trwa około pół godziny. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonywać peptydową terapię włosów w formie 4 zabiegów wykonywanych kolejno co dwa tygodnie. Po upływie sześciu miesięcy zaleca się wykonanie jeszcze jednego zabiegu przypominającego dla utrzymania efektu. Efekt ostateczny utrzymuje się przez rok, a po tym czasie należy wykonać peptydową terapię włosów raz jeszcze.

Efekty zabiegu

Składniki aktywne jeszcze dwa tygodnie po peptydowej terapii utrzymują się na głowie, co sprawia, że preparat stale się uwalnia i oddziałuje na włosy. Pierwsze serie zabiegów skutecznie zatrzymują wypadanie włosów. Kolejne serie działają pobudzająco na cebulki, dzięki czemu zaczynają wyrastać nowe włosy. Plusem peptydowej terapii jest krótki czas oczekiwania na efekty – stężenie aż siedmiu peptydów pozwala włosom na szybką regenerację i wzrost. Zawarte w preparacie peptydy to kolejno: Dekapeptyd-28 (pobudza komórki macierzyste) Oligopeptyd-71 (wspiera tworzenie nowych włosów), Oktapeptyd-2 (zwiększa ukrwienie skóry głowy), Dekapeptyd-18 (aktywuje wzrost nowych włosów), Oligopeptyd-54 (wpływa bezpośrednio na testosteron, dzięki czemu hamuje łysienie androgenowe), Oktapeptyd-11 iDekapeptyd-10 (pobudzają wzrost nowych włosów).

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu nie powinny występować większe dolegliwości; w ciągu doby mogą się pojawić ewentualne zaczerwienienia. Skóra może być wrażliwa, dlatego zaleca się unikać gwałtownych działań bezpośrednio na niej. Po upływie doby powinna wrócić do poprzedniego stanu.

Przeciwwskazania

Do zabiegu nie powinny podchodzić kobiety ciężarne i karmiące piersią oraz osoby uczulone na składniki znajdujące się w peptydowej terapii. Przeciwwskazania do zabiegu obejmują także osoby z chorobami autoimmunologicznym i cukrzyków. Zabiegu nie poleca się również tym osobom, które mają przewlekłe stany zapalne skóry głowy lub są w trakcie terapii sterydowej.

Średnia cena

Cena jednego zabiegu w zależności od gabinetu wynosi 500-800 złotych. Peptydową terapię włosów należy przeprowadzać cztery razy, więc całkowity koszt może wynieść od 200 do 3200.

Autor: Adrianna Bzdzion