peeling laserowy

Efekt po jednym zabiegu peelingu laserowego jest porównywalny do kilku zabiegów mikrodermabrazji. Laser równomiernie złuszcza naskórek, co skutkuje poprawą stanu skóry. Światło lasera tworzy coś na wzór siatki, która pobudza nienaruszoną tkankę do regeneracji i wzmożenia procesów odpowiedzialnych za uelastycznianie twarzy.

Wskazania

To zabieg dla osób z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojotokowymi, z bliznami potrądzikowymi, wągrami. Zabieg pomoże z drobnymi niedoskonałościami.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem należy zrobić demakijaż. Następnie, specjalista strumieniem powietrza ochładza twarz, a pacjentka zakłada specjalne okulary, chroniące oczy przed światłem lasera. Zabieg wykonywany jest laserem frakcyjnym, więc pacjent może odczuwać szczypanie lub pieczenie – przed zabiegiem można poprosić o znieczulenie miejscowe. Po zabiegu skóra jest schładzana i nawilżana kremem łagodzącym.

Ile trwa zabieg?

Od 15 do 30 minut.

Efekty zabiegu

Zmniejszenie porów, wygładzenie skóry, usuwa przebarwienia i delikatne zmarszczki. Skóra staje się grubsza. Zabieg odmłodzi skórę i ujednolici koloryt.

Zalecenia po zabiegu

Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, objawy te mijają zwykle po 3-5 dniach. Następnie skóra będzie się złuszczać przez tydzień. Przez 2 tygodnie należy zrezygnować z pływania na basenie, a przez min. 4 tygodnie nie opalać się. Przy każdym wyjściu nakładać krem z filtrem UV.

Przeciwwskazania

Choroba nowotworowe, padaczka, ciąża, karmienie piersią, cukrzyca to powody, by zrezygnować z zabiegu. Ponadto zabieg niewskazany jest m.in. osobom z cukrzycą, przyjmującym leki światłouczulającymi, ze skłonnością do przebarwień i z mocną opalenizną.

Średnia cena

W zależności od obszaru koszt wynosi 300-700 złotych za zabieg, który trzeba powtórzyć 2-5, by efekt utrzymał się na dłużej. Można to zrobić w odstępie około miesiąca.

Autor: Anna Kaczorowska