depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest jedną z metod naturalnego usuwania nadmiernego owłosienia. Zabieg pozostawia trwalsze rezultaty i jest mniej bolesny niż depilacja woskiem. Dodatkowo można go wykonywać przez cały rok.

Wskazania

Depilacja polecana jest osobom, które posiadają szczególnie wrażliwą skórę i chcą pozbyć się nadmiaru owłosienia z wybranej partii ciała. W związku z małą bolesnością zabiegu, może być wykonywany u kobiet w ciąży.

Na czym polega zabieg?

Po zdezynfekowaniu i odtłuszczeniu miejsca zabiegowego na ciało pacjentki zostaje nałożona, delikatnie rozgrzana w palcach, kulka pasty cukrowej i rozłożona w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Czynność trzeba powtórzyć kilka razy. Przy pomocy dłoni lub paska fizelinowego, zrywa się pastę w kierunku wzrostu włosa. Resztki pasty zmywa się letnią wodą. Po wysuszeniu miejsca okołozabiegowego, smaruje się je specialnym mleczkiem łagodzącym.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od depilowanego obszaru, trwa od ok. 30 do 80 minut.

Efekty zabiegu

Skóra po depilacji pastą cukrową jest czysta, miękka i jedwabista. Pasta usuwa nawet pojedyncze włosy z trudno dostępnych miejsc. Zabieg można powtarzać kilka razy na tym samym obszarze, ponieważ pasta nie usuwa warstwy rogowej naskórka. Zazwyczaj nie występują siniaki i wybroczyny podskórne, co zdarza się często w przypadku depilacji woskiem. W związku z tym, że pasta jest chłodna nie ma ryzyka poparzenia. Depilację należy powtarzać co 3-6 tygodni. Zabieg można wykonać także latem.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po depilacji zaleca się unikanie opalania i korzystania z sauny oraz nawilżanie miejsca zabiegowego delikatnymi kremami lub nieperfumowanymi balsamami, bez zawartości alkoholu. Po tygodniu od przeprowadzenia zabiegu, można wykonać peeling. Jeżeli depilacja została wykonana w okolicy pach lub bikini, warto przetrzeć te miejsca wacikiem nasączonym wodą utlenioną i posmarować je maścią antyseptyczną.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania depilacji są: ostre stany zapalne i alergiczne skóry, choroby wirusowe, grzybicze i bakteryjne skóry, łuszczyca w fazie aktywnej, żylaki, świeża opalenizna, alergia na składniki preparatu, oparzenia.

Średnia cena

W zależności od obszaru poddanego depilacji, zabieg kosztuje od 20 do ok. 200 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska