nieinwazyjna blefaroplastyka (plazma)

Wprowadzenie technologii plazmowej umożliwiło przeprowadzanie nieinwazyjnych zabiegów blefaroplastyki, a więc uniesienia opadających powiek. 

Wskazania

Opadająca powieka, nadmiar skóry na powiekach, zmarszczki na powiekach. Zabieg polecany jako alternatywa dla operacji plastycznej w wypadku małych lub średnich problemów z opadaniem powiek lub u osób, które z różnych względów nie chcą się poddać operacji chirurgicznej.

Na czym polega zabieg?

Urządzenia w technologii plazmowej generują mikrowiązki plazmy – dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania, co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwarcia oka”. Sama procedura polega na tworzeniu niewielkich punktów na powierzchni powieki, w małej odległości od siebie (ok. 0,5 mm), które powodują sublimację naskórka i kurczenie się włókien kolagenowych oraz powstawanie nowego kolagenu. Wszystko dzieje się bez udziału krwi i bez przerywania ciągłości skóry właściwej.

Ile trwa zabieg?

Około 20 minut, w zależności od obszaru.

Efekty zabiegu

Widoczne są zaraz po zabiegu. Oko „otwiera się” w naturalny sposób, widać efekt liftingu powieki (górnej i/lub dolnej).

Zalecenia po zabiegu

Skóra tuż po zabiegu jest opuchnięta i zaczerwieniona – objawy te znikają w ciągu 3-7 dni. Na powiekach widoczne są drobne punkciki – strupki, które również znikną po upływie 5-7 dni. Nie wolno ich zrywać, warto natomiast w tym czasie stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i jej gojenie.

Przeciwwskazania

Zabieg nie wskazany dla osób w ciąży, chorych na nowotwór, cierpiące na choroby autoimmunologiczne oraz z podrażnioną skórą, infekcjami.

Średnia cena

Pełna blefaroplastyka to koszt ok. 1200 zł. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. W skrajnych przypadkach można go powtórzyć w odstępie 40 dni.

Autor: Anna Kaczorowska