nawilżanie ust

Podanie kwasu hialuronowego w usta nie tylko ma na celu korekcję ich kształtu lub powiększenie. Odrobina kwasu hialuronowego (najlepiej o dużej plastyczności i niewielkim usieciowaniu) podziała na nie jak mezoterapia – rewitalizując je i intensywnie nawilżając, niczym „balsam od środka”. 

Wskazania

Spierzchnięte i wysuszone usta. Zwłaszcza w trakcie zimy, gdy ich kondycja pogarsza się  pod wpływem działania silnego wiatru, niskiej temperatury czy ogrzewania.

Na czym polega zabieg?

Usta są bardzo wrażliwym obszarem, więc przed iniekcją powinny być miejscowo znieczulone kremem lub zastrzykiem stomatologicznym. Pozwala to na przeprowadzenie zabiegu w sposób zupełnie bezbolesny. Następnie cienką igłą lub kaniulą wprowadza się w nie preparat kwasu hialuronowego. Na koniec lekarz masuje usta, aby preparat dobrze się ułożył.

Ile trwa zabieg?

Zazwyczaj około 10-15 minut.

Efekty zabiegu

Usta są natychmiastowo i długotrwale nawilżone. Stają się jędrniejsze, a kolor czerwieni wargowej jest intensywniejszy. Wiele osób mówi, że po takim zabiegu nie musiało stosować balsamów nawilżających na usta. Efekt utrzymuje się do 6-9 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Zaraz po zabiegu usta mogą być odrętwiałe z powodu znieczulenia (w wypadku zastrzyku) oraz opuchnięte po nakłuwaniu. Objawy te powinny minąć w ciągu kilku godzin, maksymalnie do doby. Do pełnego wygojenia unikaj malowania ust, możesz smarować je kremem łagodzącym i regenerującym.

Przeciwwskazania

Nie wolno poddawać się zabiegowi, będąc w ciąży lub karmiąc dziecko ani cierpiąc na choroby nowotworowej. O wszelkich przyjmowanych lekach powinno się poinformować lekarza. Zabieg nie jest wskazany również wtedy, gdy pacjent posiada podrażnienia skóry lub przyjmuje lekki przeciwzakrzepowe. Przed zabiegiem należ poinformować lekarza o przyjmowanych lekach oraz o alergii.

Średnia cena

Zazwyczaj do zabiegu jest wykorzystywany 1 ml „wypełniacza”. Cena: ok. 700-800 złotych.

Autor: Anna Kaczorowska