mikrodermabrazja ultradźwiękowa

Jedną z form mikrodermabrazji jest ta z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Fale te sprawiają, że cząsteczki skóry delikatnie drgają i wytwarzają ciepło, co przekłada się na większą przenikalność błon komórkowych. Tym samym skóra szybko i z łatwością absorbuje zaaplikowane preparaty.

Wskazania

Zabieg mikrodermabrazji ultradźwiękowej rekomendowany osobom z suchą skórą, zaskórnikami, trądzikiem oraz rozszerzonymi porami i bliznami. Służy leczeniu problemów łojotokowych, przebarwień, rozstępów, a także pozbyciu się zrogowacenia około mieszkowego, wiotkiej skóry, zmarszczek.

Na czym polega zabieg?

Zabieg składa się z dwóch części. Najpierw wykonywana jest dermabrazja diamentowa, z użyciem urządzenia z głowicą, ze ścieralnym pierścienie diamentowym. W urządzenie wmontowana jest też pompa, która „wciąga” martwy, zrogowaciały naskórek. Druga część zabiegu, polega na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry różnych preparatów. Robi się to, używając sondy ultradźwiękowej. Preparaty mają wzmocnić efekt więc dobierane są do rozwiązania konkretnego problemu. Zabieg jest bezbolesny, a nawet niektórym sprawia przyjemność.

Ile trwa zabieg?

Około półtorej godziny.

Efekty zabiegu

Takie połączenie pozwala usunąć martwy naskórek, uelastycznić skórę, wygładzić ją, złagodzić zmarszczki. Skóra wydaje się młodsza, jest odnowiona i lepiej przyjmuje wartości odżywcze i nawilżające z kosmetyków. Z kolei ultradźwięki stabilizują pracę gruczołów łojowych, stymulują cyrkulacje krwi, co odżywia tkanki. Zalecenia po zabiegu Skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona. Przez tydzień lub dwa, warto unikać opalania. Ważne, by pamiętać o kremie przeciwsłonecznym. Nie wolno drapać złuszczającej się skóry.

Przeciwwskazania

Tak jak przy mikrodermabrazji diamentowej zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, przebywających chorobę nowotworową, z łuszczycą i stanami zapalnymi. Odradzany jest posiadaczkom cery naczynkowej lub wrażliwej i skłonnej do rumienia. Infekcje, skłonność do bliznowców, ropny trądzik, zażywanie leków rozrzedzających krew, wykluczają przeprowadzenie zabiegu.

Średnia cena

Około 150-200 złotych za zabieg za zabieg. W razie potrzeby można go powtórzyć, nie wcześniej, niż po upływie tygodnia.

Autor: Anna Kaczorowska