WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

mikrodermabrazja

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczania martwego naskórka w sposób mechaniczny z użyciem specjalnego urządzenia. Substancją ścierną zwykle są drobinki diamentowe bądź korundowe. Zabieg oczyszcza głęboko skórę, zamyka pory, odświeża, wygładza, rozjaśnia.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej ma na celu złuszczenie naskórka, które doprowadzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny oraz wzrostu nowej tkanki. Głowica wykorzystana przy zabiegu może różnić się rozmiarem, a także średnicą ziaren diamentów, a co za tym idzie zabieg może dotyczyć różnej głębokości złuszczania i być indywidualnie dostosowany do potrzeb danego pacjenta.

Wskazania

Polecany osobom z trądzikiem, rozszerzonymi porami, bliznami oraz zaskórnikami. Rekomendowany przy problemach łojotokowych, przebarwieniach, rozstępach, rogowaceniu około mieszkowym, a także wiotkiej, suchej skórze.

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonywany jest urządzeniem z głowicą wyposażaną w ścieralne pierścienie, wykonane ze sztucznego lub prawdziwego diamentu. W urządzenie wmontowana jest też pompa, która „wciąga” martwy, zrogowaciały naskórek. Możliwy jest odczuwalny dyskomfort, ale zabieg nie jest bolesny.

Ile trwa zabieg?

W zależności od powierzchni zabieg trwa od 50 minut do ponad półtorej godziny.

Efekty zabiegu

Spłyca zmarszczki i likwiduje świeże rozstępy, sprawi, że przebarwienia będą mniej widoczne. Struktura oraz koloryt skóry jest lepszy. Zabieg powinien być powtórzony. Zalecana jest seria 6 zabiegów.

Zalecenia po zabiegu

Zaraz po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, ale szybko wraca do normalnego koloru. Przez 2 tygodnie nie wskazane jest opalanie, ani korzystanie z basenu przez 2 doby, również przez 24 godziny nie należy robić make-upu. W przypadku osób z przebarwieniami wskazane jest stosowanie preparatów wybielających, również przez 24 godziny. Nie powinno się drapać łuszczącej się skóry, ale rekomenduje się picie większej ilości wody oraz używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Przeciwwskazania

Zabieg nie jest dobrym pomysłem dla kobiet w ciąży, z cerą naczynkową lub wrażliwą i skłonną do rumienia. Nie należy poddawać się zabiegowi latem. Stany zapalne, łuszczyca, infekcje oraz nowotwory skóry wykluczają przeprowadzenie zabiegu. Nie jest rekomendowany osobom, zażywających leki rozrzedzające krew, ze skłonnością do bliznowców, ani z ropnym trądzikiem.

Średnia cena

Zabieg można wykonywać kilka razy w miesiącu, z odstępem tygodnia pomiędzy wizytami. W zależności od obszaru, koszt wynosi 40-200 złotych za wizytę.

Autor: Anna Kaczorowska

Korund to drobny, sterylny piasek, który jest wyrzucany po każdym zabiegu. Małe drobinki służą do ścierania martwego naskórka, co skutkuje złuszczaniem skóry przez kilka dni. Zabieg przy wykorzystaniu tej techniki daje delikatne, ale widoczne efekty.

Na czym polega zabieg?

Skórę trzeba oczyścić z makijażu, następnie ustalana jest powierzchnia do przeprowadzenia zabiegu i głębokość działania, a kolejno przechodzi się do masażu twarzy, by pobudzić krążenie krwi. Do zabiegu wykorzystywane jest urządzenie z głowiącą pokrytą korundem, innymi słowy, tlenkiem gliny. Zawiera ono również specjalną pompę, która pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu i zasysa martwy naskórek.

Wskazania

Rozszerzone pory, łojotok, blizny potrądzikowe i zaskórniki to jedne z kilku wskazań do przeprowadzenia zabiegu. Innymi powodami mogą być rogowacenia okołomieszkowe, zmarszczki, przebarwienia oraz rozstępy.

Ile trwa zabieg?

W zależności od powierzchni zabieg trwa od 35 do 80 minut.

Efekty zabiegu

Zaraz po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i podrażniona, lecz wróci do normalnego wyglądu po kilku godzinach. Skóra jest jeszcze bardziej złuszczona, niż po mikrodermabrazji diamentowej, więc efekt jeszcze szybko zauważalny. Skóra staje się jaśniejsza, gładsza i elastyczniejsza, gdyż tak jak większość zabiegów tego typu, pobudza produkcję elastyny oraz kolagenu. Przebarwienia też są mniej widoczne.

Zalecenia po zabiegu

Przez 2-3 tygodnie od zabiegu nie należy się opalać. Za to trzeba dbać o skórę i chronić ją przed promieniami UV, poprzez stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Nie powinno się też drapać złuszczającej się skóry, ani rozdrapywać strupków.

Przeciwwskazania

Zabieg nie jest polecany kobietom w ciąży, karmiącym, z zakażeniem skóry, trądzikiem ropnym. Nie jest wskazany osobą z nowotworem, uczulonym na tlenek glinu, z tendencją do rozszerzania i pękania naczyń krwionośnych. Stosowanie niektórych leków przeciwzakrzepowych oraz łuszczyca, wyklucza do przeprowadzenia zabiegu.

Średnia cena

Aby efekty utrzymywały się dłużej zalecane jest powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie w serii 3-5 zabiegów. Każdy zabieg kosztuje 100-250 złotych.

Autor: Anna Kaczorowska

Jedną z form mikrodermabrazji jest ta z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Fale te sprawiają, że cząsteczki skóry delikatnie drgają i wytwarzają ciepło, co przekłada się na większą przenikalność błon komórkowych. Tym samym skóra szybko i z łatwością absorbuje zaaplikowane preparaty.

Wskazania

Zabieg mikrodermabrazji ultradźwiękowej rekomendowany osobom z suchą skórą, zaskórnikami, trądzikiem oraz rozszerzonymi porami i bliznami. Służy leczeniu problemów łojotokowych, przebarwień, rozstępów, a także pozbyciu się zrogowacenia około mieszkowego, wiotkiej skóry, zmarszczek.

Na czym polega zabieg?

Zabieg składa się z dwóch części. Najpierw wykonywana jest dermabrazja diamentowa, z użyciem urządzenia z głowicą, ze ścieralnym pierścienie diamentowym. W urządzenie wmontowana jest też pompa, która „wciąga” martwy, zrogowaciały naskórek. Druga część zabiegu, polega na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry różnych preparatów. Robi się to, używając sondy ultradźwiękowej. Preparaty mają wzmocnić efekt więc dobierane są do rozwiązania konkretnego problemu. Zabieg jest bezbolesny, a nawet niektórym sprawia przyjemność.

Ile trwa zabieg?

Około półtorej godziny.

Efekty zabiegu

Takie połączenie pozwala usunąć martwy naskórek, uelastycznić skórę, wygładzić ją, złagodzić zmarszczki. Skóra wydaje się młodsza, jest odnowiona i lepiej przyjmuje wartości odżywcze i nawilżające z kosmetyków. Z kolei ultradźwięki stabilizują pracę gruczołów łojowych, stymulują cyrkulacje krwi, co odżywia tkanki. Zalecenia po zabiegu Skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona. Przez tydzień lub dwa, warto unikać opalania. Ważne, by pamiętać o kremie przeciwsłonecznym. Nie wolno drapać złuszczającej się skóry.

Przeciwwskazania

Tak jak przy mikrodermabrazji diamentowej zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, przebywających chorobę nowotworową, z łuszczycą i stanami zapalnymi. Odradzany jest posiadaczkom cery naczynkowej lub wrażliwej i skłonnej do rumienia. Infekcje, skłonność do bliznowców, ropny trądzik, zażywanie leków rozrzedzających krew, wykluczają przeprowadzenie zabiegu.

Średnia cena

Około 150-200 złotych za zabieg za zabieg. W razie potrzeby można go powtórzyć, nie wcześniej, niż po upływie tygodnia.

Autor: Anna Kaczorowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.